Споделена история от На работното място

Идея за бизнес или инвестиция
Здравейте читатели на форума. Имам събрани 17 хил лв. Който съм заделил без особени усилия и лишения през последните 5 години. През годините съм направил ремонт в жилището на своите родители имам автомобил и ходя всяка година на море. Парите ги събирах като фонд безработица. Вече се замислям в какво да ги инвестирам. Но не прибързвам защото съм ги изкарал с работа. Влог в банка няма смисъл да правя защото лихвата е никаква. Жилищата поскъпнаха доста вече в град София и го изключвам като вариянт.
Това което следва според мен при приемането на еврото е предварително да ги обменя.
Също така обмислям закупуването на такси. Имам познати който са доста доволни като шофьори.
Имам и вариянт да работя в чужбина.
Наскоро завърших висшето си образование и каквото и да започвам като работа в България не мога да преживявам нормално.
Ще съм благодарен за съвети и идеи.

Коментари

1.   Не се напъвай да ги харчиш без идея. Могат да ти свършат работа да регистрираш фирма и да (я) се издържаш докато заработи или да си финансираш емиграцията. Иначе може да ти стигнат за един гараж. А ако целта е да ги похарчиш, купи си друга кола - веднага ще потънат.

2.   Инвестирай в това, което разбираш.

3.   Напиши какво завърши и какви интереси и познания имаш :)
Кенди

4.   Ти първо си изясни какъв ти е профила и как ще живееш оттук нататък - като наемен работник, основател на бизнес или инвеститор. Първото изключва второто, а смесването на първото и третото са само теории на разни там посреднически дружества да ти вземат парите.

5.   С такси най много се забатачиш в градските схеми защото въобще не се правят толкова пари колкото си мислиш като трябва постоянно за ремонти такси и подмяна на кола да мислиш защото амортизацията е огромна. Ако не си помпаджия или схемаджия няма прокопсаш а ако си едно от двете най вероятно ще си и другото а тогава следват истинските проблеми и си приготви много пари за правилния адвокат. Опит.

7.   От автора:
Завършил съм Технически университет София Магистър, Електро инженер съм. Интересувам се от техника, автомобили и фитнес. По скоро ми се иска да съм инвеститор и основател на бизнес. Но бизнес в България е трудна работа. Обмислям внос на автомобили от западна Европа или Такси защото се интересувам от автомобили. Обмислям и за работа в чужбина. Аз съм всестранно развит и с каквото се захвана го научавам много бързо.. Затова и интересите са ми много различни. Благодаря за интвреса към темата.

8.   Без правилните партньори каквато и идея да имаш дали тук дали някъде другаде почти е не възможно да се случи.

9.   И аз съм горе-долу в същата позиция, само че работя в чужбина и пестя пари.
Аз правя следното нещо: Започнах да чета за маркетинга, финансите, бизнеса и тн. Купих си книги по дадената тематика. Влизам в чуждестранни сайтове за информация, и общо взето чета всеки ден. Смятам да си дам поне 1-2 години в изучаване на темата. Просто не искам да се впускам в непозната територия.

11.   Със 17 бона нищо не можеш да направиш. Най-много да си купиш една по-хубава кола, втора или еди коя си ръка. Дай ги по живот - ядене, пиене, жени (ако ти връзват).

12.   Парите са много малко за истинска инвестиция. Ако си сръчко и ти се работи, добър вариант е да вземеш някой коптор на кредит, да го ремонтираш и да го продадеш с добра печалба. Ако си като повечето индженери, дето искат да са меринджеи - давай на борсата. Не нашата, а в Ню Йорк. Ако имаш късмет може да ги удвоиш за 2-3 години парите.

13.   Идея: наемаш помещение и го разработваш (с нает персонал) за бързи салати, палачинки и т. н., ако може в близост до Университет и поток от бързащи хора с малко време за хранене и малко пари, за да ходят в заведение (напр. студенти). Правиш добър подбор на менюто, да не е нещо, което е на всяка крачка (например всякакви видове палачинки и тостери, оригинални сандвичи), нещо оригинално, вкусно и на достъпна цена (няма смисъл от тостери от 5-6 лв., става и с хубава палачинка за 3, 00). Като се разработи добре го продаваш на този (тези), които работят там или на някой друг. Поток от хора добра храна.

14.   Ремонт на коли.
Иди работи за някой, а после сам ще си създадеш бизнес.
Това е много добър бизнес за мъж.