Споделена история от На работното място

Заради конфликт на интереси - напуснах
Здравейте мина доста време откакто напуснах държавна работа (около година и полувина) искарах 2, 6 г.
Толкова учене, под работа, за да стигна до тази работа....
Работех 2г, за да стигна на колегите си заплатата от 470-880).
Вдигаха ми я по около 100лв през полувин година, а някои ги вдигнаха на полувин година. ОТ Някой бях по-добър в работата си, но взимах по-малко и накрая се скарахме и си теглих молбата.
Чувствам се адски прецакан макар, че вече съм на друга работа и не може да ми мине обидата която ми нанесоха.
Та въпроса ми е:

Какво бихте направили на мое място?

Коментари

1.   Бих си купила речник, за да разбера как се пише правилно полОвина. И 440 лв. са ти били много.

2.   На твое място бих се образовал. Как може изобщо която и да е държавна институция да наеме такъв неграмотник?!? Че и с претенции, дееба.

3.   Бих се образовал

4.   Глупости, това не е конфликт на интереси. Сериозно ли пишеш половин година с У и твърдиш че си по-добър от някой, хахаха

5.   На твое място бих седнал много сериозно да чета и уча български език и след това в зависимост от познанията ми може и да имам някакви претенции, но не знаейки дори собствения си език, бих се радвал че ме държат въобще.

6.   Бих се научил да пиша грамотно - поне това!!!

7.   А какво ще кажеш за БУКВАР?!

8.   Така като ти гледам правописа...не ми се ще да коментирам натам.

9.   "иСкарах", "полУвин"... Добре.

10.   Не са те изгонили заради конфликт на интереси със сигурност на 100 процента. Така като те чета разбрах защо се е случило така. Написал си накратко 10 реда и се направил фрапиращи правописни грешки. ПолУвин е половин. ИСкарах е изкарах. И аз ако ти бях работодател бих те натирил. Сигурно за тази държавна работа има изискване за висше образование. Ти имаш ли го и как си го взел с този правопис. В родния ми град има свободен университет и там който си плати взима диплома. Даже има и виц за университета. Вратите му постоянно се затваряли - държали ги затворени защото можело някое бездомно куче да влезе и после и на него трябвало да дадат диплома. Ти да не си възпитаник на такъв? . И като писа поста си тези 2 грешни думи не ти ли станаха с червена черта под тях

11.   Ти че не знаеш какво е конфликт на интереси - не знаеш, но вземи си един бОквар, ще ти е от полза

12.   За правописните грешки вече достатъчно са ти натрили носа. Освен това нямаш и обща култура. Конфликт на интереси означава, че не можеш да изпълняваш обективно задълженията си по служебния правилник, защото като частно лице си заинтересован от това нещо да стане в твоя полза. Например ти решаваш кой да получи обществена поръчка и едновременно с това фирмата на жена ти кандидатства да я получи. Ето това е конфликт на интереси. Ти си напуснал заради конфликт на работното място, предизвикан от твоето неудовлетворение. Ако се съди по написания от теб текст, ставаш за подпирач на стола на писаря от Горно Нанадолнище. Така те виждат хората и затова не те оценяват според амбициите ти.

13.   Ти си сериозно неграмотен/неграмотна и изглежда нямаш понятие какво е това чудо "конфликт на интереси". Сигурно смяташ, че Конфликт си е конфликт, но се добавя "на интереси" за благозвучност?

15.   Може би колегите ти са имали, стаж, висше образование, диплома за заемане на дадена длъжност и т.н., което са лв.
Примерно, за да ме разбереш: Ако ти си счетоводител със специалност ще взимаш заплата, за тази длъжност която е примерно 800лв, а колегата ти няма специалност и поради тази причина ще е назначен на минимална заплата, защото не може да взима заплата, за длъжност, за която няма документ. Дори той да върши и твоята работа, няма как да бъде осигорен на твоята заплата, а дори ти да не знаеш нищо си имаш специалност по която ти се полагат тези пари.
За стаж също заплатите се вдигат, а хората преди теб са работи, за да взимат повече. Не всичко е до това дали ти ще направиш 5чаши, а другия една. Понякога това кой е по добър е без значение, а те ако все пак бяха доволни щяха, да искат и да те задържат - тоест, да те наградят примерно, бонуси нещо.
И не на последно място говориш, за държавна позиция, да може и да си добър в работата си, за което правописа не е важен, ако не е свързана с правопис, НО не мисля, че на държавен служител с претенции, за заплата му отива да допуска такива грешки.
Смислено половината изречения са 0, правописни и граматични грешки, който са елементарни. Това не те прави лош служител все пак не си писател, за да те отценим по това, но все пак изглеждат не на място. Пак казвам може, да допускаш грешки, а в работата да си безупречен, но набива се на очи, та няма какво да направиш всеки е поел по пътя си.
Няма от какво, да си обиден това е несериозно чак да го пишеш като тема, не си дете това е нормална част от живота на много работни места.

16.   Мисля, че даже доста са те надценили, моето момче/момиче!

17.   От автора
Всички бяхме със средно специално, с които се мера!
Факт е, че ми е първа работа тогава бях на 19г. а когато е млад човек и найвен.
Целта ми беше да изкарам висшето 4г., но нервите не издържаха...
Как ми оценихте правописа, та да не съм учител по БЕЛ!
Това го пиша за 5мин.
То и най-добрите шофьори във F1 правят грешки и има катастрофи! Та според вас некадърни ли са, неграмотни ли са или невнимателни?
До н1 дали имаш полОвин г. тр стаж та да видиш как се бачка за 470 или пък мама и тате са на среща? !

18.   Така е, авторе, но да пробвам и аз-"половин", ето, написах я без грешка! Да пробвам и "изкарам"-етопи тази дума я написах точно! Иска се внимание, то е като да караш кола-един вид, не трябва да се разсейваш и за миг!

19.   Конфликт на интереси тук няма, явно не разбираш значението.
Ужасно неграмотен си на всичкото отгоре.

20.   Това нещо щом го пишеш цели 5 минути, значи си малоумен и 470 лв са социална помощ, т. е. дават ти ги да се чувстваш, че ходиш на работа.