Споделена история от На работното място

Нефтени платформи
Здравейте пиша тук защото никъде не намерих точна и алтуална информация за работа на нефтени платформи. На 22 години съм работя на държавна служба но нито заплащато нито развитието ме удовлетворява тук. За да си докарвам приличен доход ми се налага да работя на 2 места а не винаги е възможно, заради това се интересувам от по високо платени професии дори и да са изключително тежки. Върпоса ми е към запознатите ако някой има познат който работи, или някой който работи и чете сайта да ми даде информация как става кандидатстването за подобна работа, някоя конкретна фирма или сайт да предложат, как се работи какво е заплащането и тем подобни примери за професията. Ще съм изключителнл благодарен за информацията!

Коментари

1.   Ако си скандинавец лесно става на хубаво място иначе може да търсиш някакъв стажант в Африка да ходиш избий си от главата че някой ще наеме българин за хубава заплата или въобще ще се интересува от българи. Ние сме трета ръка хора за развитите държави

2.   Имаш ли висше инженерно образование ? Със сигурност ще е необходим образователен ценз за подобна работа като нефтена платформа. Ще ти трябва английски език с технически термини. Магистърска степен по сходно техническо образование от западен университет ще ти е от полза .
Може да започнеш от механик на кораб. Ако си психически издръжлив, умен , способен и имаш документи за правоспособност към 40 г. ще си натрупал достатъчно опит и контакти, за да се качиш на нефтена платформа.
Имах съсед- пенсионер, който още през соца е избягал зад граница нелегално и е работил на нефтена платформа, точно като по филмите, но заради естеството на работа беше останал без семейство, въпреки, че беше живял като по филм от Дискавъри.
Само с едно търсене в Гугъл попадам на прясна обява за кораб: https://www.zaplata.bg/morski-i-rechen-transport/varna/447034/koraben-ekipazh/ Но първото условие е кандидата да бъде сертифициран. Във Варна има средни училища, където преподават на децата тънкостите на моряшкото дело и после, най-умелите веднага ги привличат на работа. Същото важи за военоморската академия във Варна. Но сигурно има частни школи, където човек може да се сертифицира за подобна работа. Аз бих направила подробно проучване в гугъл като намеря информация за фирми, които са подобни на тази от линка, който ти пратих.
По лесен и доходоносен вариант е да се качиш на речен или круизен кораб като аниматор, рецепционист, обслуждащ персонал. Работата не е мръсна, но също е тежка и добре платена. Едно приятелче ходи на такова интервю за сервитьор, след като имаше 5 г. опит като сервитьор , включително и на бригада в Америка. Въпросът, който задават е защо искаш тази работа, защо смяташ, че е за теб. Меркантилният отговор - за пари, не е правилен отговор. Да обиколя света, също не върши работа, защото от цялото пътуване обикновено се вижда само безмитната зона на някое мръсно пристанище . Трябва нещо дипломатично, засукано и с либерален привкус, включително, да не звучи принудено и фалшиво. Имат дрес код, цвят на обувки, риза, други глупости. Моето приятелче не искали да го пуснат при генералния директор, защото бил с маратонки, но директорът чул патардията пред кабинета и го допуснал до интервю. Но не го избраха... интервюто не е за подценяване.
Минали са осем месеца, дали ще видиш този отговор?!!! Успех!