Споделена история от На работното място

Не знам накъде да продължа.
Здравейте, наскоро завърших висшето си техническо образование. Работя, но не точно по специалността си, не съм кой знае колко доволен от сегашната ми работа, имам амбиции да уча още. Излезна ми обаче оферта за чужбина и по скоро за Англия, чудя се дали да не се възползвам? Чудя се дали да не се мъча да се развивам тук или да си пробвам късмета навън?

Коментари

1.   Ти ще си решиш, но щом са ти предложили защо да не пробваш? Дори и да не се получи, винаги може да се върнеш и да продължиш тук, даже опита ти в Англия може би ще е плюс. Най-малкото езика ще го знаеш добре. Така или иначе казваш, че не си доволен от сегашната си работа, така че нищо не губиш реално. А ще спечелиш най-малкото опит, език и най-важното ще видиш дали си заслужава, иначе цял живот ще се питаш дали не е трябвало да пробваш.

ПС: все пак проучи и внимавай, защото има и много измами.

2.   Щом имаш възможността да се махнеш от България, направи го. Тука няма добро бъдеще за какъвто и да е професионалист. Това е държава на общаците, които са доволни, че въобще получават заплатата си навреме.

3.   Здравей, значи аз бях в Англия 5 години. Завърших и заминах с едни хора с който работих тука в една фабрика, така с мисълта че ще правя много пари и т. н. Но носталгията взе да ме блъска прибирах се на почивки, наистина правих пари и в един момен осъзнах че загубих приятелите си тук в БГ, паунда падна със 60 70 стотинки, намерих много нови хора(зависи с каква цел заминаваш), но мисля че беше загуба на време и накрая се прибрах с туберколоза в БГ и започнах нов живот, но те подкрепям защото тук да се развиеш е много даже прекалено трудно, но с точните хора и твоята упоритост ще бъде вузможно. Успех!!!

4.   В Англия няма да си ползваш дипломата, нали? Остани си тук, запиши магистратура и си търси работа по специалността, не се предавай! Успех!

5.   Заминавай за Англия докато си млад, освен ако не е за бране на ягоди и живот във фургон. Това за продължаване на образованието винаги ми е звучало безкрайно плоско и наивно. Ако държиш да живуркаш скромно и да се оправдаваш, че учиш - давай. Докторантура, преподаване, може и назначение в БАН. После мърморене как на "учените" дават малко пари. А те какво правят, симулират дейност.