Споделена история от На работното място

Често уриниране на работа
Здравейте,
имам голям проблем. Постоянно ми се ходи до тоалетна. Бях на лекар цистит...и така много време. Последният път даже мина в пиелонефрит. През час - час и половина тичам до тоалетната. Ужас е. На работа имам една почивка от 40 минути за обяд и две почивки по 10 минути (времето за почивка е леко по-различно, но съм подписала договор за конфиденциалност и не мога да напиша колко ми е почивката, но е подобно). Времето се следи стриктно, още на обучението ми казаха. Аз обаче го нарушавам като уж под предлог, че има много работа или не си карам малките почивки, или идвам по-рано на работа или оставам половин час след смяната, защото наистина има работа. Супервайзърът ми ме гледа странно, кой знае какво си мисли за мен. Истината е, че само на мен не ми прави забележки. Гледам как на другите им мрънка и им казва, че има почивки за тоалетна. Има камери, които се следят, при мен предполагам, че е видял, че и през почивките ходя и вероятно затова не ми прави забележка. На мен нищо не ми е казал. Аз в почивките също ходя до тоалетната, но просто не издържам до другата почивка. Един колега даже веднъж го чух да мрънка защо на мен не ми е правил забележка за това. Супервайзърът му каза да гледа себе, че е +цъфнал и вързал". Правил ми е забележка, че работя прекалено много. Един път като се бях скарала с един колега ме извика да ми каже, че мен иска да ме задържи като служител и ако някой ме притеснява да отида да му кажа и че иска да се чувствам комфортно на работното място. Наистина не знам какво да правя в тази ситуация, колегите мрънкат. Според мен, супервайзърът се е усетил, че имам някакви здравословни проблеми. Много ми е неудобно, но с тези камери нищо не може да се скрие. Колегите почнаха да се държат странно, защото на тях за това нещо им правят забележки.

Коментари

1.   Сменяй работата. Това за конфиденциалността и казването колко са ти почивките е леко смешно - не се вживявай в глупостите им. А супервайзорът сигурно иска да те чука и ти се подмазва. Или има камера в тоалетната и си желан посетител.

2.   Отиваш при супервайзори и казваш, че искаш да говориш с него. Казваш му, че имаш хроничен цистис, извиняваш се, но ходиш често поради тази причина до тоалетна. Когато мълчиш, хората не знаят какво се случва. На друг не дължиш обяснение. Вторият проблем е да откриеш причината за цистита. И друг път съм писала тук по този проблем. Преумора, нисък имунитет, стрес свързва се с надбъбречните жлези, неподходящо облекло и настинка. Прочети по въпросът какво казва Луиз Хей. На мен ми помогна осъзнаването на горе изброените и хомеопатията на д-р Михайлов. Само човек минал през това може да те разбере. Отпусни се, каквато и конфиденциалност да има почивката е най-малкото секретно нещо.

3.   Консумацията на голямо количество сол вреди на бъбреците. Откакто я намалих, спрях да се събуждам през нощта. Може да е от това.

4.   Като ти се ходи до тоалетната е нормално да ходиш.
Eдин работодател няма право да следи и да казва, кога да ходят и кога да не ходят служителите до тоалетна.
Другите недоволстват понеже на тях позволява да ходят до тоалетната само през почивките.
Супервайзърът те е видял, че работиш добре и е нормално да не ти прави забежка за това, че ходиш до тоалетната.

5.   Лекувай се! Пий червена боровинка (мечо грозде) има и ваксини за цистит. Ако толкова се притесняваш слагай памперси. (не се шегувам)

6.   Боже какъв ужас, да те следят кога ходиш в тоалетната.

7.   Как и за какви пари работите на такива места, на които ви наблюдават под лупа постоянно и ви броят ходенията до тоалентана не мога да разбера.... Намерете си нормални работодатели, не робовладелци!

8.   До 5:

Важното е да избягва кафета, газирани напитки, безалкохолни купени от магазина сокове, люти храни. Важно е и да се облича добре.

Има памперс гащи и те се обличат и събличат, както се облича бельо. Може да използва такива, като предпазна мярка, ако се случи много да и се ходи в автобуса или на място, където няма наблизо тоалетна.