Споделена история от На работното място

Жена търговски представител
Здравейте! Ж 20 г. Може ли мнение или съвет за работа, като търговски представител/ диструбутор. Кандидатсвах за работа на няколко места, не знам със сигурност дали ще ми се обадят изобщо. На повечето места се изисква стаж на същата позиция. Имам желание за тази работа и знам, че мога да се докажа, ако ме назначат, само че в повечето места или са връзкари и наемат (близките си) млади момичета и момчета.

Коментари

1.   Работата на дистрибутора е свързана с шофиране и то най често на техен фирмен автомобил, разбира се, че не биха доверили автомобила си на 20г момиче. Аз не бих! Ако имам избор между момче и момиче бих избрал момчето. Първо заради шофирането, второ защото дистрибуцията е свързана с разговори с продавачки /те повечето са жени/ и купуват повече стока от момчета от колкото от момичета. Доказано! Става като флирт с майтапи, шеговити изцепки, които само момче може да прави с лелките магазинерки. Ако при продавачка отиде момиче на 20г вероятността да продаде от фирмената стока колкото и добра реклама да й прави е по малка, лелката дори няма да изслуша пледоарията. Ако отиде момче дори да не каже кой знае колко за луканката в буса, а само да се сприятели с лелята продавачка е по вероятно да й продаде повече стока и лелята да предлага нашата стока на клиенти, които се чудят от коя луканка да вземат.
Реалността в България е такава магазинерките са жени, в повечето малки магазинчета те решават по колко, от коя стока да заредят в магазина в който работят, и съответно, ако са заредили повечко от дадена стока, предлагат нея на клиентите, които се колебаят. А целта на работата на всяка фирма е колкото е възможно повече стока да продадът.
Може би само ако става въпрос за дистрибуцията на козметични продукти една красива и поддържана млада девойка ще свърши по добра работа, но пък за да се поддържа добре ще й трябват пари, а дистрибуторите не вземат много големи заплати.

2.   Зависи за каква стока става дума. Приятелят ми работеше като дистрибутор на безалкохолни напитки и вода и да ти кажа направи мускули от качването на стековете и тубите с вода, така че това съвсем не е работа за младо момиче, освен ако не си някоя културистка и не ти е проблем да натовриш цял камион. Обаче ти явно не си представяш точно това. А иначе аз работя в офис и кафето за машината ни го носи едно много симпатично момиче на около 25, та най-вероятно си представяш нещо такова. За това, много си зависи дистрибутор на какво ще си.