Преместване в малко населено място - Spodeli.net


Нещата от живота...
 


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (121050)
 Любов и изневяра (29672)
 Секс и интимност (14350)
 Тинейджърски (21880)
 Семейство (6464)
 Здраве (9588)
 Спорт и красота (4694)
 На работното място (3167)
 Образование (7295)
 В чужбина (1650)
 Наркотици и алкохол (1114)
 Измислени истории (797)
 Проза, литература (1737)
 Други (18486)
 Избор на редактора (156)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес

 

  

Споделена история от На работното място

Преместване в малко населено място
преди: 4 години, 4 месеца, прочетена 1858 пъти
Винаги съм се чудел хората който се местят в малко населено място, излизайки от големия град какво работят или от къде се прехранват? Имам наблюдение от град с 1000 човека и там буквално има 8 или 9 обекта за работа, не повече от 30 човека работят, освен през лятото което е 3 месеца, като всички останали имат къща за гости. Но след като се местиш там се разбира че няма да имаш такива имущества, все пак е градска среда и няма място да се занимаваш с отглеждане на животни или селскостопанска дейност? Едва ли всички се забиват в села по 100 човека.

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 4 години, 4 месеца
hash: 68245f3943
гласове:
1 2 3 4 5
  (220609 гласа)

1.   Имам поглед над хората живеещи в град на морето с 2000 жители. Те работят по 3 месеца като дават стаи под наем и същевременно през тези три месеца се занимават с предлагане на стоки на туристите, будки за сладолед, за цаца, ресторантчета, павильончета, атракциони и т.н. Общо всичко е свързано с обслужване и скубане на туристите.
През останалите 9 месеца от годината се лежи, всички от семейството лежат и това е. Свикнали са да се свиват през 9-те месеца и да трупат през работните 3 месеца. Така стоят нещата с 90% от населението на Слънчев бряг, Приморско, Поморие, Черноморец, Созопол, Банско, Пампорово, Чепеларе и т.н. По тази причина и имаше ресторант лятото на 2019 година, по северното черноморие, който продаваше бутилка вода на цена 11лв. Тяхната логика е скубеш до дупка туриста 3 месеца и лежиш 9 месеца. Повечето от семействата са си построили достатъчно етажи/стаи от парите от продажба на нивите около морето или около курорта.

 
  ...
преди: 4 години, 4 месеца
hash: c7e32e589c
гласове:
1 2 3 4 5
  (180436 гласа)

2.   От автора: Да и аз говорих за това, обаче питането ми беше към хора който се местят там, как оцеляват, това със семейните къщи всички го знаят.

 
  ...
преди: 4 години, 4 месеца
hash: c7e32e589c
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

3.   От автора: Между другото да направиш ресторант трябват повече пари отколкото събират къщите за гости, магазини - да може, само отбелязвам.

 
  ... горе^
преди: 4 години, 4 месеца
hash: 366f41d35f
гласове:
1 2 3 4 5
  (142012 гласа)

4.   Ами много зависи къде точно се намира въпросното населено място. Ако е близко до по-голям град, отговорът е ясен, просто хората пътуват до града, работят там и вечер се прибират обратно. Ако пък в съседното, по-голямо село има повече възможности за работа, примерно цех някакъв, всичко отиват да работят там и така. Моята вила е в едно много малко селце, сега вече всички местни са пенсионери, но преди 20-тина години когато все още имаше повече хора в трудоспособна възраст, сутрин хващаха междуселския автобус и той си обикаляше поне 10 села наоколо докато стигаше до града където имаше работа, да не говорим, че автобусът минаваше и през едно по-голямо село, където имаше някакво производство, та част от хората слизаха там. Вечерта обратно, тръгва автобусът от града и закарва хората по селата. Сега, предполагам, че населението на тези села са предимно пенсионери, а тези които работят имат коли и си пътуват с тях.

 
  ...
преди: 4 години, 4 месеца
hash: 8264177fc2
гласове:
1 2 3 4 5
  (6 гласа)

5.   Авторе, живея в голяма западна столица. Но имам роднини живеещи в България по селата.
-От село до село има голяма разлика. Едно е да живееш в някое разпуснато село в беден регион, друго е да живееш в село тип Арбанаси.
Двама мои братовчеди живеят в точно такъв тип село, в голяма семейна къща. Двамата женени с деца. Селото е на 5 километра от града. Всяка сутрин палят колите и отиват на работа.
Българина по принцип е свикнал всичко да му е до гъза- работно място, училище и тн. Но например за хората в чужбина е нормално да пътуват по 1-2 часа до работното място.
Та тези мои братовчеди бяха дълго време в чужбина. Прибраха се, инвестираха парите в имота и земята си. Освен че работят в града, отглеждат си сами храната, че дори и голяма част я продават по зеленчуковите борси.
В града взимат по едни 800-1000лв. от продажбата на зеленчуци и други работи изкарват по някой лев, като добавим, че за плодове и зеленчуци пари не дават, сметките излизат.
Всеки има по две деца, не живеят богато, но не са и бедни.
Общо взето това е.

 
  ...

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net
eXTReMe Tracker