Споделена история от На работното място

Безработна
Здравейте, безработна съм от два месеца и вече напълно се отчайвам. На 20 съм, от София, работила съм в дрогерия и кол център с български език, кандидатствала съм и с английски, но не ми се обаждат. Не разбирам защо от никъде нищо подходящо не излиза? Заради малкия ми опит или годините ми? Не съм студентка, защото не съм решила какво искам да уча все още, но от друга страна така мога да работя на пълно работно време и пак от никъде - нищо! Свто ми е ок, приятеля ми го видя, наще, изглежда си нормално, от време на време изскача нещо но за по 500-600лв на месец.... и то в София, тва е нереално. Аз съм съгласна и за 800-900лв да почна някъде, но поне да почна. Някой има ли същия проблем, в София? Преди да работя в кол центъра, бях безработна също 3-4 месеца близо.... от там напуснах, защото ме излъгаха с парите много, но няма значение! Бях си намерила УЖ нова работа, затова напуснах от днес за утре, но разбира се всичко се прецака, защото си намериха човек с повече опит. Миналата седмица също ходих на обучение (неплатено, разбира се :D) 4 дни висях по 8-10ч и накрая ми казаха, че взимат някой друг, който вече има опит в тая сфера.... Ще се гръмна вече, тва ми го казват супер често, не знам от къде да си го набера тоя опит? :D

Коментари

1.   Моят съвет е да запишеш да следваш висше и то някаква търсена и перспективна специалност, защото без да се обиждаш, но със сегашната ти "квалификация" това те чака на пазара на труда.

2.   За едно място се явяват много кандидати и избират най-добрия.
Ако сивито ти е пълно с много работи, които си работила за месец или за два може и да е проблем, понеже може да си помислят, че ще напуснеш бързо и ще трябва да си търсят нов човек.

3.   По-добре започни НЯКАКВА работа, дори за 600 лв., защото на 20 г. и без образование не си много добра кандидатура. Като сметнеш месеците, в които не работиш, дори да си намериш за 900 лв., то излиза по 600 на месец годишно. Започни каквато и да е работа, направи стаж 1 г. и тогава кандидатствай на други места. Това е начинът.

4.   Момиче аз имам 5 г стаж и взимам 930 лв. Работя в БАНКА. Като си от София значи не плащаш НАЕМ. За твое сведение и квартира плащам.
Не те взимат насериозно , защото нямаш СТАЖ. Сезонната работа не се брои! Работодателите много държат да се разбираш с колегите, да си усмихнат с клиенти и изпълнителен.
Поне това са ми казвали на интервюта.
Стига с тези претенции за ПАРИ , след като няма какво да дадете и искате, и само искате. Нямаш и образование. На тези без образование толкова дават. Нито може да растеж нагоре, в йерархията, нито парите ще ти увеличат.
Вместо да искаш НЕРЕАЛНИ пари, вземи учи ,поне в някой магазин да те вземат. Това е жестоката истина. Ако искаш я приемай. На 30 г сама ще стигнеш до този извод работейки като маникюристка в някой гараж.