Споделена история от На работното място

Началникът ми
Здравейте, на 20 години съм и пиша тук относно началника ми на работа.
Работя на място основно с мъже и съвсем малко жени. Става въпрос за началника ми, който си позволява да говори и прави неща, които не са много окей за човек на неговите години и позиция. Той е на около 60 години. Когато дойде при мен на работното ми място започва разговора с "Какво става, коте" и започва да ме пита някакви неща... Веднъж дойде при мен и аз бях седнала на един стол започна да ме разтрива по гърба и тръгнах да ставам, защото ми беше неудобно, при което той ми каза "Ти май си без сутиен. ", при което аз само се засмях насила и започнах да говоря за работа. После преди да тръгне ми каза: "Това си остава между нас, нали знаеш. ", вероятно защото баща ми също работи там.
Един ден бях неразположена и ми се наложи да си тръгна по-рано от работа заради силните болки и той като ме видя как съм се свила дойде при мен с репликите: "Пут*то май е протекло, а? " И след една камара излишни приказки от негова страна си тръгнах.
Веднъж ме извика при него, като си помислих, че е нещо вярно, а той ми каза, че бил ял толкова люта чушка, че ако ме целуне щял да ме запали..
И последния случай беше, когато дойде при мен и в момента, в който трябваше да се размина с него за да си пусна машините, на които работя ме хвана за кръста и ме стисна.

Съжалявам, че стана дълго просто исках да споделя на някой анонимно, защото не мога да кажа на никой... Не за друго, а защото ще си ходя без заплата, ако разбере че съм се оплакала на някой.
Не знам на вас как ви се струва, но просто искам да изкажете мнение и евентуално да ми дадете съвет.
Благодаря ви за отделението време.

Коментари

1.   Просто е видял че си млада и страхлива и те тормози физически ,психически и сексуално и ако продължаваш да си мълчиш ще става по зле .Просто кажи на баща ти ,майка ти и се оплачи на директора на фирмата ,че те тормози .Какво чакаш да те навре в някоя стая и да те изнасили и ти пак ще си мълчиш май ми се струва.Някои хора си мислят че като са с по висок пост всичко им е позволено.Просто трябва да бъде поставен на място за да знаят и другите къде е границата.От теб зависи по зле ли ще стане или по добре.

2.   Можеш да го съдиш за сексуален тормоз на работното ти място.

3.   Тц... тц... аз ако ти бях познат и ми кажеш подобно нещо, този чичуга щеше да ти козирува когато се разминавате на работа, повярвай ми.
Умирам някой да ми даде сериозна причина да взема душицата на някой.

По описанието ти се вижда, че работиш в производство, най-вероятно в доста малко населено място. Щом и баща ти работи там, сигурно e и единстваната опция.

В такъв случай е много деликатна ситуация. Сигурно и всеки се знае с всеки.

Oплачи се на някой, който ще му строши и двете капачки.

Братан.

4.   Шлееес един шамар, последван от думите "Простак!", ако може пред хора още по-добре.

Не си мълчете жени!

5.   Не, че нещо, ама само той ли търси служители? Да не живееш във село, че да се оплакваш? Изчакай си заплатата и се махай. Ако бях аз щях да го дам под съд, но проблема е, че е много разправия.

6.   Здравейте, аз съм авторката. Наистина работя в производство, но в средно голям град и като изключим началника всичко друго ме устройва и най-вече това че нямат проблем с университета ми. Говоря за очните задочно съм, а ако е някъде другаде в града обикновено го правят на проблем отсъствието.
До номер 5 да, в село живея.

Бтлагодаря ви мили хора за това, че сте отделили време да ми отговорите на темата и да дадете съвет. :)

7.   Абе момиче, ти достойнство имаш ли? Всичко, което описваш е сексуален тормоз, ти се чудиш и се маеш какво да правиш? Можеше да му креснеш още при първия опит и ако има втори да извикаш полиция, да извикаш някой здрав батко да се разберат, да се развикаш пред колегите и да го направиш за смях... за заплатката ли ти е страх?