Споделена история от На работното място

За заплатите в Шел
Здравейте! От известно време си търся работа, която да съчетая със следването и преглеждайки обявите за работа доста често попадам на такива за персонал за бензиностанция. Спрях се на Шел, защото знам, че е една от доказаните компании на пазара с горива, а и ми се струва най-надеждната.. Става въпрос за някоя от бензиностанциите им в София. Имам съмнения обаче дали това, което пишат като заплащане отговаря на истината.. Та въпросът ми е плащат ли наистина 1100-1300 лв за Касиер или Асистент бензиноколонки?
Благодаря предварително!

Коментари

1.   За софия сигурно. Чисто може и 1000 да вземеш. За останалата част от страната силно ме съмнява.

2.   Работила съм в Шел в друг град, ходих и на интервю за един от обектите им в София и мога да кажа, че 1000 лв и за двете места не бяха достижими, да не говорим за 1300. В интерес на истината щях да започна в София, тъй като ми допадаше работата, но точно ниската заплата ме отказа.

3.   П.С. Ти пак можеш да отидеш на интервю, за да видиш какво ще ти предложат, не вярвам да те излъжат. От там вече ще си прецениш. Но ако някъде ти предложат над 1000, извикай и мен. :D

4.   Ходих на интервю като беше спомената заплата 900 лв за касиер и тая ме мота мота и вика Ще взимате 900 лв заплата. Иии чаак накрая на интервюто ме гледа и казва.. Ама нали знаете, че от тия 900 ще вземете 480 лв чисто след удръжките, имате много удръжки.
Еми отказах се. Много гадничко. Гавра. Само това мога да кажа. Гавра с живота на българите.. Трябва да се спасяваме. Кой как може.

Успех!

5.   обади им се, иди на интервю и виж какво ще ти предложат реално. За 1300 и аз се съмнявам, но не пречи да пробваш, хем ще имаш инфо от 1 ръка, а не "една жена каза"

6.   Ох, миличък. Работил съм 6 месеца на Шел на централен софийски булевард. Централен! Зареждах гориво. Казват ти 1200 плюс бонуси, но като махнеш осигуровки, удръжки, шефа като каже, че оборотът бил малко и тем подобни, я вържеш 850 чисто, я не. Има бакшиш, но той е непостоянен, не разчитай на него. Отделно работата те скапва и те убива, понеже дишането на тия изпарения води до рак с течение на годините! Но изборът е твой. А и клиентите доста от тях са откачалки, идват и пияни и друсани, имал съм доста случки с такива тъпанари. Пушат по колонките, тръгват с маркуча преди да си заредил докрай, щото са влезли, метнали са някви пари на касата и бързат за някъде и още един куп простотии. За тая опасна и доказано тровеща те работа, при 15 или повече 12-часови смени, от които половината нощни, чистата заплата трябва да е минимум 1200, а по натоварените обекти 1500 лв. Но Ганьовчетата "бизнесмени" се пукат в червата за всяка стотинка, за тях работника е робот, който им носи пари, нищо повече. Ако можеш, бягай от територията, аз не мога поради причината, че гледам болен родител, а другият ми родител е в гроба. Но ти бягай, ако можеш.

7.   Да, бе!
Шел били доказана компания!
С какво се е доказала?

Ако си на запад ще вземаш парите, които казваш.
Но в България сме трето качество за външните работодатели!
Така, че забрави!

8.   Изключително ниски заплати дават. Не се унижавай да работиш без пари.

9.   Не е добре за здравето по цял ден да дишаш бензина.

10.   При 900 лева бруто нетната заплата е 698, 38 лева. Какви са тези нечувани удръжки? 480 чисти се получават при минималната заплата.