Споделена история от На работното място

как си намирате работа?
здравейте
въпросът ми е как си намерихте работа- чрез борсата, джобса, познати.
в малкият град от който съм в повечето случаи само с връзки.
мислите ли, че в джобса пример, повечето са нагласени.
мс

Коментари

1.   И аз съм от доста малък град, без връзки. Туркиня съм, с което още повече ми намаляват шансовете, защото ще предпочетат българка пред мен. И джобса не помага, според мен е пълна глупост. Уж си търсят работници, а постоянно си обновяват обявите. Всичко е с връзки, особено, ако искаш що-годе хубава работа. В моя случай ми трябва просто някаква работа, но пак
няма ... Обмислям да се насоча към столицата.
Ж20

2.   Аз съм на 36, дипломиран инженер, с две степени, в областта на радио комуникациите и охранителните системи са двете ми специалности, само че в jobs.bg хората искат опит, шофьорска книжка, пък аз и двете ги нямам-никога не ми е трябвала кола, ако трябва да пътувам някъде, вземам влака, ако се наложи да отида до някой краен квартал, ползвам градския транспорт, а и града се пренасити от коли, човек се чуди къде да паркира, и то не близо до мястото, където отиваш по работа-лекар, аптека, да вземеш внучката-това споделят наши близки! Не знам дали е нагласено, то си зависи и от работодателите! Просто имат изисквания, които аз не покривам-как да имам опит, като се дипломирах съвсем наскоро, а и не искам да съм общ работник по строежите-носи кофи, торби-не е за мен това, защото имам ценз, това е за нискообразованите хора, които не са инвестирали в себе си, докато аз съм! Гледах и в zaplata.bg-там пък обявите за инженери почти ги няма и не това, което ме интересува! Общо взето, това е! Да видим и другите на какво мнение са!

3.   Аз нямам връзки и си намерих настоящата работа преди 11-12 г. в джобса. И тогава беше трудно там, но все още имаше някакъв шанс да си намериш работа от там. Сега като вляза там да огледам обявите, направо се отчайвам. Някакви заплати от сорта 600-800 лв за хора с езици, опит, образование и 1000 изисквания. И това в голям град. Чак се чудя тези хора как не се усещат малко. Имам чувството, че ги пускат на бъзик.

4.   Аз съм от София и по една или друга причина настоящата ми работа е с връзки, както и предходната. Но между едната и другата кандидатствах по 3 обяви в джобса, на които и на 3-те ме извикаха на интервюта, но в крайна сметка не ме одобриха. Без предишен опит в дадените сфери, без да покривам абсолютно на 100% изискванията им, явно някои работодатели предценяват дали има потенциал в теб и те предценяват на място като човек. Мисля, че в джобса има доста варианти, и с едно добро CV и някакви постижения или образование все пак,
има реална възможност да намериш подходяща работа, било то в малък или голям град.
Успех!

5.   И само някакви измислени кол центрове. Особено ако ви кажат, че "продукта" им е форекс - бягайте. Дори в големите кол центрове с големите заплати не е добре. Взимам 1600 лева преди данъци в София, т.е. 1300 чисто, но ме скъсват от разговори. Да не можеш да станеш вода да си налееш. Преди 6-7-8 години не бяха толкова много тези кол центрове, а сега е пълно с тях. Ние сме обслужващ персонал който никой не уважава.

6.   2, искаш да кажеш, че до 36 години изобщо не си работил? Какво тогава си правил? Поне опит на друга работа да нямаш е наистина странно. А и липсата на шофьорска книжка е сериозен минус, ако трябва да се обикаля по клиенти и обекти. Шофьор ли да ти назначат?

7.   Първо търсиш само сериозни фирми с Реални осигуровки, ако не са сигнала е, че нещо не е ок. Извади си всички фирми в района и изпрати св и мотивационно писмо, дори и да не търсят в момента служители. От джобса също изпращай. Отиди и в бюрото по труда. Когато почакаш на много врати, все някой ще ти отвори.

8.   Поне 2/3 от обявите в Джобса са реални. Но с една условност, 90% от тези реални обяви са за абсолютно нискоквалифицирани нископлатени работи, останалите 5%, които на пръв поглед са добри позиции в големи компании са за такива, които никой не иска да работи. Тези малко уж читави позиции се пускат точно на всеки 2-3 месеца, защото наетите кандидати се отказват след като грубо са били излъгани на интервютата. Това е моят опит след дългогодишно търсене и започване на работа от обяви именно от Джобса. Пределно ясно е че я България начина е връзки, но аз нямам такива.

9.   В моята работа не пискат обяви, НО си намират хора - познайте как !!!

10.   Сблъсквал съм се с този проблем веднъж миналото лято. Буквално кандидатствах за 30 различни обяви, от които само на 15 ме извикаха за интервю и пак не ме одобриха. Най-лесно е да уредят на някоя позиция с връзки. Дори да нямаш връзки или предишен опит, все някъде ще те вземат. Мен след дълго търсене най-накрая ме назначиха в една фирма в края на лятото и до ден днешен си бачкам там.

11.   До 8

Ами започни да правиш такива.

12.   Номер 2 Образованият инженер ще си седи вкъщи. Тези хора, които са били работели по строежи са нискообразовани, така ли бе висшистче.
Ем дундуркай се във вас тогава и продалжавай да мечтаеш да станеш инженер на радио комуникацията.
Имам висше, но задочно съм завършил и съм бачкал като луд какво ли не, и за тези четири години съм си купил апартамент и кола, плащал съм си и семестрите. А нашия Бай Българин инвестирал просто в себе си за имженер, другите хорца са под нивото ти явно. Хем гладен хем тарикат

13.   А иначе навкякъде търсят хора и дават бомбастични заплати и ни заливат ежедневно с това как просто няма кой да работи.

14.   В голям град може и без връзки в малък само с познати
С познати се уредих в магазин иначе няма да ми го дадат ей така даже и за ден.

15.   До 6 и 12-просто искам работа, отговаряща на ценза ми, защото си знам цената, а вие двамата, каквото искате, такова си мислете! Всеки знае себе си! Ами има някои и под нивото ми, щом като още не знаят кой вагон е I класа и кой-II класа, този ли е влака за София-ами има табелки, а седалките в I класа са червени и са по 6 в купе, докато в I класа са сини и са по 8 в купе-това го давам само като пример, а и знам повече неща, за които не съм учил, но ги знам, защото искам да се развивам! Нискообразованите хора са в магазините, складовете, това е положението, няма какво да се лъжем!

16.   до 15: да, бе, пич, то е ясно какво искаш, но щом не ти се получава, явно грешиш някъде. Продължавай да си държиш на цената, която мислиш, че имаш. Явно другите обаче не мислят така. Ако беше на 25, можех да се съглася с теб, обаче на 36 без грам стаж е ужасно много. Колкото и да учи човек, да изхаби 17 г. от живота си без реализация е адски много.
А ти си искай каквото смяташ, че заслужаваш...
п.с. Това за влаковете изобщо не разбрах в каква връзка го писа
номер 6

17.   Авторе, вместо да търсиш работа, създай работа за себе си и за мен. Чакам да ми се обадиш да се разберем за заплатата и не мисли да ми предлагаш някакви смехории от рода на 1000 лв, защото няма кой да ти се навие. Е, и продавачите нещат вече.