Споделена история от На работното място

Онлайн продажби
Здравейте,

Бих искал да получа отзиви какво дразни хората при покупки он-лайн. Какво биха искали да се подобри при предлагането на стоки по интернет. Какви функции или екстри биха ползвали с удоволствие.
Как оценяват сегашното развитие на електронната търговия. Как виждат интернет търговията след 20 години? Ще се радвам ако някой сподели своето мнение. Благодаря.

Коментари

2.   Жена съм. Важното е да предлагаш само наистина качестве стока и да не бавиш поръчките.

3.   Често си поръчвам разни неща. Какви са минусите? Поръчваш едно, получаваш друго, получаваш стока с дефекти. Цените са по високи отколкото в магазина, рекламация ако се наложи, или е невъзможна или ти излиза солена. Имал съм случаи пробутват фалшиви стоки. Примерно, фалшиви машинки с налепени на оригинала етикет. Рекламация невъзможна. Какво бих искал да се промени? Нищо. Око да види, ръка да пипне. Най добре е.
"

4.   Онлайн търговията претърпя голямо развитие през последните години, а и все още продължава. Вече почти не съществува стока или услуга, която да не можем да си поръчаме в интернет.
Лично мен, като клиент, не ми допада идеята цените на предлаганите продукти да не бъдат показвани в описанието, а трябва да се направи лично запитване към продавача. Не го смятам за редно.
Някои онлайн търговци пък поддържат какви ли не такси при поръчка: такса, ако искаш да направиш плащане чрез метод наложен платеж, такса застраховка на продукта, като тези биват задължителни, а не по желание на клиента.
Би било хубаво, ако повече от онлайн магазините за козметика позволяват поръчка на мостри, за да може да прецени потребителят дали съответният продукт е за него.
На последно място мога да добавя некомпетентно и нелюбезно отношение от страна на консултантите по телефон/ интернет страница/ чат към клиентите.
Разбира се, че има и много добри примери на онлайн търговци, които са успели да развият добри практики.

6.   Много високо ценя избора на размер при доставка, малко търговци го правят. Безпроблемното връщане на стока, която съм преценила, че не отговаря на очакванията ми. И личното отношение към редовните клиенти. Честитка и малка отстъпка за рождения ден, ми правят добро впечатление и си казвам, хубаво ми е да си давам парите на този търговец, работи му се, има желание да удовлетвори клиента.

7.   Клиентите да четат много внимателно условията и процедурите. От другата страна съм и много малко са запознатите с условията. Четете всичко, много от нужната ви информация е написана на сайта. Също и има доста клиенти, които все едно знаят повече от служителите, или си изливат яда. Проблемът няма да се реши със заплахи и викане. На българинът това му куца.