Споделена история от На работното място

Да рискувам ли?
Здравейте,
Аз съм млада жена, на 25години. Динамичен, силно екстровертен човек, който обича спорта, движението и конубикацията и уви по стечение на обстоятелствата работи сигурно най - скучната работа на света - банков служител.
И то от цели 4 години. Оставям настрана факта, че взимам цели 800 лв чисто, срещу тях имам удоволствието да обслужвам фирми, физически лица, банкомати, да изпълнявам сто таргетна и междувременно да замествам и на каса, когато се наложи. Работата ми е свързана със стоене по цял ден, което просто ме убива. Не си се представям така. Опитах се да напусна миналата година, но трябваше да помогна на нашите спешно и отмених молбата.
Сигурна съм, че ми се работи като търговски представител или някакъв тип регионален ръководител на някакви офиси. Нещо с движение, освен това е и по - добре платени. Само че, и оттук идва чуденката ми - първо, имам книжка, но не съм карала с години и със сигурност не съм на добро ниво. И второ и по - важно, по принцип с мъжа ми говорим за деца, които евентуално да пробваме да направим тази или догодина. За майчинство в банката е ок, защото няма как да ми откажат болничен, но мисълта да стоя още време тук, ме убива. А и като че ли не съм сигурна, че съм готова за деца още тази зима. И сега просто се чудя да зарежа ли тази работа, на която ходя с повече от нежелание и да рискувам в сфера, която ми е непозната или да си трая още година - две докато родя? Как смятате вие? Ако бях мъж е ясно какво щях да направя, но уви жените все трябва да се съобразяваме с това, че ни предстои раждане.

Коментари

1.   Рискувай, активно търси нова работа, ходи на интервюта и като намериш твоето място си ти.

2.   По гадно от това да си жив-умрял няма. Рискувай. Махай се незабавно и търси това, което ще те кара да се чувстваш добре.

Братан.

3.   Не отлагай децата, колкото и да мислиш, че има време с всяка година намаляват шансовете. Илюзия е как безпроблемно можеш и на 30 та дори и на 40 да си родиш дете. Сега ти е времето.
Второ търси си работа, ходи по интервюта ориентирай се в обстановката. При всички положения ще намериш нещо по-добро и по-платено. Не е нужно да напускаш и тогава да търсиш. Просто си пращай св-то. Ако чакаш всичко да ти се нареди и деца да имаш. Просто действай.

4.   Благодаря ви за мненията, вече съм в предизвестие, дано е за добро.

5.   Аз също съм банков служител. Работата ни е нископлатена, а онези на върха на корпорацията взимат една торба пари. Бившата ми шефка отиде дори на почивка на о. Бали. А такива като нас не могат да си позволят почивка дори на гръцки остров.
Според мен не раждай дете без да имаш сигурна работа. Имаш време. Установи се някъде на работа. Утвърди се там и тогава го планирай. Детето не иска само дундуркане. Има повече разходи дори от един възрастен.
Аз също мисля да напусна, въпреки че ме осигуряват на реалните пари. Не си в мизерията. Но парите са малко. Всеки ден се сблъскваш с простаци на фронт офиса. Изливат си цялата злоба върху теб. Колежките са над 50 г клюкарки, една дори е на 60 г и с цялата си наглост върши неща, които аз трябва да върша. Например :зареждане на банкомат. Аз имам сертификат, а тя не. Само дето подметките на управителката не лиже, за да не я съкратят. Прави всичко възможно да вземе и клиентите. Направо като я гледам отстрани, ами жалка е. На 60 г. да въртиш номера на младо момиче, за да изгонят него, а ти да си запазиш „сладката работа„, защото никъде другаде няма да е така облекчена откъм работа. Тяхното работно време започва в 9, то пушене, кафенца, пак пушене, клюки навън с цигарката и кафето. Аз не мога да мръдна от бюрото, защото в момента, в който затворя вратата на тоалетната започват да ме коментират. Напряга ме цялата обстановка. Няма с кого да си говоря. Аз съм млад човек, нямам общи приказки с такива като тях. Усещам, че ни делят няколко десетилетия и навика към клюките. Имахме стажантки. Толкова щастлива бях да си говоря с младите момичета, но стажът им свърши.
Сега не знам накъде да поема.
Мислила съм да се захвана като дистрибутор, но не съм продавала бързооборотни стоки. Трафикът тук е невъзможен.
Но и гнездото на на змии, в които се намирам не ми действа добре. Искам да не се занимавам с интриги и клюки и да не ставам обект на такива. Нямам нерви вече, сериозно. Не мога да търпя простотията. Знам че навсякъде има такива прости хора, но поне да мога и имам възможността да ги огранича, искам сама да определям работата си без някаква откачалка да ме командва и да ме ползва като отдушник на семейните си проблеми.