Споделена история от На работното място

Професии без постоянно висене пред компютър?
Подтоянно напускам работите си заради стрес. Причината е седенето по 8 часа на бюро и взирането в екрана. Очилата ми имат защита срешу отражения и пак ме натоварва да седя толкова. Да не говорим колко противни са ми безкрайни редици с бюра, евтини мокетчета и пр. Съвременни роби сме в аутсорсинга. Вече такова нещо бих работил само почасово 4 часа макс или изцяло от вкъщи, където никой не се оплаква на шефа, че си станал да се разходиш за минута да ти починат очите (в големите фирми е прецакай другарче). Самата рутина е като затвор за мен. Вече като чуя думите корпорация, кол център, обслужване на клиенти, Ексел, Accounts payavle/receivable, ескалиране и т. н. получавам позиви за повръщане.

Моля предложете някакви професии, които да имат много движение, пътуване, разнообразие и все пак да може да се издържаш от тях? И 12 часа мога да работя, ако е нещо хубаво като фотография или фотомоделство. А и за мен славата и публичността са по-важни от парите! По-добре на хонорар, но да се видя на билборд, от колкото с 2000 лева сигурна заплата да съм поредното номерче в кол център или бек офис. Вече 4 години съм бек офис, ами не е за мен да вися на компютър или в офис по 8 часа. Реално добре са само шефовете със собствени офиси, другите сме като крави с доялни машини с тези слушалки!

Коментари

1.   Инкасатор

2.   Истински полезните професии не изискват компютър.

3.   Каквото и да е в производството (фабрика, завод, предприятие) или селското стопанство.
Можеш и горски да станеш - там по цял ден ще обикаляш горите и ще релаксираш и медитираш сред природата :)

4.   Шофьор или куриер.

5.   Грубо стротелство, като поработиш една година ще търсиш после офисчето.

6.   пътен или охранителен полицай, криминолог, адвокат, военен, търговски представител най-вече, търговец международен, шофьор, куриер, разносвач, склададжия ...

7.   До 3

Хей! Това хич не е лоша идея!

8.   В областта на медицината или в образованието.

9.   3, да бе - да го млатят мангалите, дошли да си наберат дърва.

10.   Фотограф или фотомодел.

11.   Влаков кондуктор-получаваш работно облекло, чанта с документи-бланки за билети, издавани във влака, разписание на всички влакове, служебна карта, с която можеш да пътуваш служебно до всеки град в изнънработно време, служебно ползване на общежитията и почивните бази на БДЖ, ваучери за храна, работата не е 8, дори не е и 4 часа! Например ако пътуваш от Варна за София през Горна Оряховица, времепътуването трае 3. 30 мин. -щом влака пристигне на гарата, това означава, че смяната ти е свършила, слизаш от влака и си отиваш в общежитието, а като дойде времето за следващата смяна, отиваш на гарата, пристига влака и до Варна си работиш-а работата ти е да проверяваш/издаваш билетите на пътниците, да изискваш карти за намаление, пенсионни решения, документи, позволяващи безплатно пътуване (при инвалиди) да протегнеш ръка навън (команда, с която потвърждаваш на началник-влака, че влака може да тръгне, освен ако няма някакъв проблем-пътник, забравил да слезе или да се качи навреме), визитираш влака периодично, като питаш "НЕПРОВЕРЕНИ, НЕПРОВЕРЕНИ", да запомняш лицата на хората, защото ако пропуснеш някого, а се качат контрольори, те грози санкция, а за тази работа не се изисква висше, а само средно образование! Никога няма да се налага да работиш с компютър на бюро! Заплатите мисля, че бяха към 700 лева! Знам много за превозните бригади, защото когато пътувам, ги наблюдавам и замомням всяка една тяхна команда! Общо взето-това е! Няма шеф, който да ти стои на главата, но не са никак малко хората, които си мечтаят за тази работа! Това е от мен!

12.   Аз съм работил като куриер. Готино е, че се срещаш с много хора на ден, интересни и не толкова. От всяка прослойка на обществото. В депото където товарихме много колеги и колежки, лафове майтапи. Но тежка физическа работа. Работи се и в най-гадните метереологични условия. Лятото в кабината в буса увираш. Зимата умираш от студ. По 150 адреса всеки ден, и между 170-180 пратки с общо тегло към половин тон. Много колеги не издържаха и няколко месеца.

13.   Отивай на бензиноколонките, там компютри нЕма.

Много често хората третират работите, както третират връзките си... седят сам само защото "трябва".

Ми аз съм работил само в чудесни компании, в които отношението е било превъзходно. Знаеш ли защо? Защото не броя тези, в които съм стоял една седмица да видя какъв отврат е и да си хвана партакешите директно.

Братан.

14.   Добре де тук няма ли фотографи или модели? Вярно ли е че много пътуват и ту седят, ту са прави, но повече прави? Хората от кориците на списанията и билбордовете имат най-прекрасната работа според мен.

Автора

15.   11 хубаво е че имат движение но точно влакове и самолети мразя. Както и градски транспорт. За мен е нещо като фотографията или моделството - да снимаш хора за реклами и списания.... или мен да ме снимат. Завиждам на хората в рекламите и на билбордовете. Всеки път рекламират различно нещо - банка, магазини, храна, дрехи, телефони, коли и пр.

16.   към #14 (автора): Ако се интересуваш от това (фотограф, модел), ще те насоча към следното (предполагам, че си мъж):
1. Weston Boucher (YouTube) (модел)
2. Chase Jarvis (фотограф) chasejarvis.com
Това е само началото, потърси подобни.

17.   16, благодаря, освен моделството, харесвам и изкуствата - танцувам и пея много добре. Иначе според образованието ми мога да запиша докторантура в университет, чувам че преди пандемията преподавателите там пътуват много по симпозиуми и конференции.