Споделена история от На работното място

Търся си работа!
Здравейте! Аз съм момиче от София и си търся работа! На 15 съм все още, но след 4 месеца правя 16! Проблемът е там, че семейството ми е зле. Майка ми е безработна от 3 месеца, брат ми не иска да работи и не иска да си намери някаква временна работа, понеже учи за университет, а положението е много зле. Имаме страшно много сметки за плащане, а никой не ни дава пари, най много приятелят на майка ми, който и дава тук таме по 20-30 лева колкото да напълни хладилника. Баща ми има сравнително добра заплата, но не ни дава почти нищо от нея(ние не живеем с него). Плаща само телефоните на мен и брат ми и ми дава джобни два пъти в месеца. Вчера си взех парите от него и всичките заминаха, за да напълня хладиника с храна. Моля, дайте съвет, или ако имате някой познат, който би могъл да ми уреди някаква работа почасова или някакъв линк, пращайте! Мислех да работя през лятото, защото исках първо да завърша, но спешно ми трябват пари! Благодаря предварително!

Коментари

1.   в Пирогов в момента търсят доброволци, не знам дали е подходящо за теб понеже си на 16, но за майка ти със сигурност ще стане. на граждански договор е, но все пак е нещо и са включени хранения.
Асен Балтов беше публикувал пост с телефонен номер във фейсбук, на който да се звъни при интерес.

2.   Миличка, съчувствам ти много. Никое дете на твоите години не би трябвало да има такива грижи и да се притеснява дали хладилника е празен или пълен и дали ще можете да си платите сметките. Разбирам, че си притеснена и искаш да помогнеш на майка си, но в случая няма какво да направиш, майка ти (и баща ти) е тази, която трябва да се мобилизира и да намери начин да излезете от това положение. Успокой се и се концентрирай върху уроците, прочети някоя книга, намери си хоби, спортувай! Като станеш на 16 можеш да пообиколиш кварталните магазинчета и да питаш дали търсят хора, да се хванеш почасово в някоя сладкарница (гледай да е приятно и спокойно местенце, не тип каса на кауфланд, също декатлон си търсят почасов персонал. Успех, миличка, не се притеснявай!

3.   Какви познати какви линкове,сайта е анонимен, търси в вестника или в джобса.

4.   Номер 1, ти тъп ли си? Първо, доброволците НЕ получават пари, второ, точно в „Пирогов“ съм работил, там е ужас, кървища, трупове, зарази, за голям човек е тежко, та камо ли за момиче на 15.

До авторката: Съдбата ти не е лека. Аз съм момче на 22 години, имам доста приятели и контакти, мога да ти намеря нещо. Но не знам дали ще искаш да ми станеш гадже и дали вашите ще са съгласни.

5.   Номер 4 , болен мозък ! Нима предлагаш работа срещу гадже ? Хаха , абсурден си !
Къде в Пирогов работи ? Щото не само там има кръв и трупове . То сякаш от твоите думи се препъвал из коридорите и двора на болницата

6.   Детегледачка, чистачка по блокове, домове и разни такива, но макар и да не е тежка работата, пак има риск за здравето предвид ситуацията в, която се намираме. Можеш да търсиш по вестници, приятели, познати да се обадиш и да разпиташ. Като за хлапе като теб, това е най-подходящото според мен, макар че не е въобще добра идвя да работиш! Майка ти и баща/пастрок ти трябва да се справят!! Те са родителите, не ти!

7.   Номер 5, работих в спешното отделение като санитар, но ходех кажи-речи навсякъде, освен в кабинета на Балтов и в операционния блок. Бях човек за всичко. Настаняване на болни, прегледи по кабинети, носене на проби за Cito, сваляне на трупове в моргата, чистене на гнусотии. И да, препъвал съм се, по-точно съм се подхлъзвал върху човешка кръв, понеже на чистачката не й се работело, та няма кой да изчисти в коридора. Не е приятно.

Да, предлагам да й намеря работа срещу това да ми е гадже. Нали всички тръбите, че нямало безплатен обяд? Ако не я устройва, никой не я кара насила. Но на тия години може да бачка единствено нещо за има-няма 300 лв месечно. Все пак почти всеки избягва да наема хора под 18, а в нейния случай тя няма дори 16. А, и да не забравяме, сега покрай кризата с короната до есента ще е мазало, в момента хора на по 30-40 не могат да си намерят работа.

Ти щом си такъв моралист, може би ще извадиш няколко хиляди и ще направиш дарение на момичето, понеже си много благороден и нямаш никакви задни мисли. Или греша? Май е много лесно да се раздава морал от дивана вкъщи, зад клавиатурата.