Споделена история от На работното място

Нужда от съвет
Здравейте!
Преди всичко искам да ви пожелая да сте живи и здрави!
Предвид стеклите се обстоятелства, както много хора, в този период останах без работа. На 22 години съм, работя като сервитьор/барман от 4 години. Тази професия в моят град не е от най-платените, това е и причината да нямам много спестявания. Изплащам ипотечен кредит от миналата година. Тази година завършвам висшето си образование. На този етап обаче, не знам с коя професия да се захвана. Друг опит нямам, освен в ресторантьорството. Живея с майка ми и баща ми, а те са с ТЕЛК, т. е. доходите им са ниски. За сега се справяме, но спестяванията ще свършат. Ще дойде и изплащането на заема, на сметките... Ами за храна? ! Знам, че здравето е най-важно, че по-добре е да си седим вкъщи! Да, но трябват и пари! Моля ви, дайте ми съвет как да изкарам някакви пари, докато трае извънредното положение. Мога да разчитам единствено на себе си. Сигурна съм, че с каквото и да се захвана, ще се справя! Трябва да се справя!

Извинявам се, ако темата е много банална за тези от бранша! Знам, че има много като мен! Нека се спаривм заедно! Дори подкрепата днес е от голяма нужда!
Бъдете здрави!

Коментари

2.   Авторке не си описала реалистична ситуация за да ти повярвам лично аз, за другите не знам.
Живееш при родители и двамата с ТЕЛК и си с ипотечен кредит и студенка!?
Съвет как да изкарваш пари докато трае извънредното положение няма да намериш. Не че липсват идеи а че желаещите да се занимават с нещо за пари са много и вероятността да изкараш нещо е нулева. В тези времена на всеки му е тежко всеки пести.

3.   От Авторката

Благодаря за включването. И кое не е реалистично? Точно така е както го описах! Миналата година дядо ми почина (живеехме в неговия апартамент). Баща ми получи половината от него. Сума, която не беше достатъчна за закупуване дори и на гарсионера. Както вече споменах, родителите ми са с ТЕЛК. Можех единствено аз да изтегля заем. Имах договор, нямах кредина история, имах половината пари за избраното жилище. Да, студентка съм, в моя град, 4ти курс. Живот и здраве след два месеца трябва да завърша. Съмнявам се, предвид положението. И 1000 други неща мога да допълня, но смятам, че не е нужно да се оправдавам, за да ти стане ясно вече. Благодаря ти все пак. Очаквам някой друг да се включи. Не искам пари на никого, та да съм тръгнала да лъжа. Единственото, което искам е идея да припечеля някой лев. С пестене е идея, ако имаш какво да спестиш обаче. Хубав ден желая и здраве!

5.   А какво учиш? Неискаш ли да работиш с образованието си?

6.   Ами за съжаление на този етап и това няма как. Уча педагогика.

От Авторката

7.   С педагогика потърси да гледаш дете. Детегледачка.