Споделена история от На работното място

Sutherland
Някой работил ли е в офиса им във Варна и може ли да сподели мнение :)

Коментари

1.   Аз работя в Съдърланд в София и съм много доволна. Общо взето - най-спокойното място, на което съм работила. Говоря испански и единственто нещо, което правим, е да отговаряме на имейлите на хората, които в повечето случаи питат нещо съвсем простичко. Вземам понякога над 2000 чисто просто за да си стоя по цял ден да слушам музика и да си ровя в нета, а от време на време и да поработя. :D Естествено, върша си работата, но като няма всеки си прави каквото си иска.

От друга страна, знам хора, които са работили в бургаския офис и не искат повече да чуят за това място. Но това е заради проекта - ставаше въпрос за имейл, чат и телефон едновременно, за ядосани клиенти, които ти крещят и си искат парите за нещо, а ти трябва така да им обясниш, че не става, че чак след това да те оценят добре, защото от това пък ти зависи бонуса и т.н...

Ако трябва да ти дам съвет - разпитай много добре, най-добре е да познаваш хора в самия проект, за да не съжаляваш после. Можеш да попаднеш на най-готиното място с най-готините хора, но и на истински кошмар. И ако мислиш, че можеш да имаш затруднения с телефона, по-добре изобщо не се захващай, давай нещо на имейли и си свиркай. Тренираш си езика и ти е айляче.

2.   Ами аз уж говоря немски, а германците са си бесни по принцип :D Познавам хора там и повечето са доволни, но аз се притеснявам и от интервюто много. А за телефона не съм сигурна дали може да си избираш въобще. Благодаря за изчерпателния отговор :)

3.   Самата фирма е готина но като всяка такава фирма има и колеги боклуци, защото по тези фирми е пълно с неориентирани студентчета, момичета, търсещи си мъж в голям град и т.н.

4.   Колцентровете не ги препоръчвам.