Споделена история от На работното място

Covid-19/ неплатен отпуск
Може ли някой да ми даде съвет?

Заради ситуацията в момента работодателят ми ме накара да напиша молба за неплатен отпуск без крайна дата...

Взех 10 дни платена отпуска (13 до 31март)

неплатената отпуска започва април.

(накратко съгласих се да изляза в неплатен защото ми казаха че така ще ми платят повече )

Днес ми казаха че предложението да ми помогнат било ЕДНОКРАТНО,

Тоест
ако удължът извънредното положение
няма да получа нищо.

Какво мога да направя?

Коментари

1.   Нямат право да те принуждават да е вземеш неплатен отпуск и то без яснота до кога. Ами ако това се проточи 1 година? Свържи се с инспекцията по труда и им обясни за какво става дума, защото в момента грубо ти нарушават правата.

2.   Можеш, ако имаш достатъчно стаж, да не се уъгласяваш на нищо, да те уволнят и да се запишеш на касата за безработица, където поне ще получаваш някакви пари. Другото общо взето е, да се събират синдикати и прочие, ама в България е мъчна работа и още не е започнала предизборната кампания :/

3.   Можеш да благодариш на правителството, че мисли за теб...

4.   До 3

Правителството има задължение, да работи за гражданите си, следователно няма нужда от благодарности, защото не само, че с еназнапава от граждниете, Ами оперира с техните средства, ограничава някои от свободите им и изисква, да спазват зкони, така че НИКОГА Й С НИШО НЕ Е ДЛЪЖЕН, ДА БЛАГОДАРИ!

5.   При уволнение няма да получиш нищо от бюрото по труда, трябва да си съкратен.
Защо пишеш започва, а не започНа? Това някаква провокативна тема срещу мерките на правителството ли е?
Имайте предвид, че лекарите също имат право на платени и неплатени отпуски и абсолютно никой не е длъжен да рискува живота си заради чужда безотговорност.