Споделена история от На работното място

Работа в магазин
Момиче на 18, абе да попитам, че леко се притеснявам, преди няма и месец започнах работа в един хипермаркет, аз съм на каса и откакто ме пуснаха сама да работя минаха 7-8 дни. Знам, че едно от най-важните неща е да ти излиза касата и това ми е и въпроса, няколко пъти се случи да не ми излиза касата с някви дребни суми 2 и нещо нп, но имаше и веднъж с 8 лв и 13 лв. Просто питам дали е нормално в началото да се правят такива грешки.

Коментари

1.   По принцип е нормално, но може и да те цакат колегите ако имат достъп до касата.

2.   Здравей! Аз също работих в магазин и е нормално да правиш грешки в началото, все пак работиш с пари и постоянно си под напрежение, но с времето ще свикнеш. Не се притеснявай :)

3.   Нормално е, но внимавай повечко с парите. Бъди просто по-спокойна.
Аз за втори път се връщам в този магазин, в който съм и съм на каса също. Първия път имах други управителки и почти всяка вечер касата не ми излизаше с 20,40 даже един път ми каза 60 лв (което сега не се случва и го отдавам на това, че управителките си дърпаха тогава). Това беше и причината да напусна. Сега се върнах преди месец, други са управителките и да ти кажа всяка вечер касата е точна.
Просто съм по-спокойна, внимавам какво връщам. Даже си въвеждам всичко, което ми дават, за да не се объркам. Е, задобрях и в смятането, понякога се случва да изкарам и калкулатора ама се случва ;д
Реално пътите, в които съм сигурна, че проблема е бил в мен е било със суми под 10 лв.
Ама аз и се поболявах от притеснение и преди всеки работен ден бях супер нервна, че пак ще сбъркам. Сега и да объркам нещо извинявам се, за момента ми е притеснено и гледам да не мисля вече за това и се получават нещата.
На всеки се случва, дори на хора с дългогодишен опит! :)

4.   Според мен е нормално.
Да липсва от сума от около 10 лева не мисля, че е голяма работа.
То надценката на стоките е висока и на никой нормален човек не би му пукала за 10 лева в един голям супермаркет.

5.   От авторката имам още един въпрос, ако случайно някой чете този коментар и знае нещо по въпроса да пише. Бяха ми казали веднъж след смяна, че съм въвела 1 555, 20 лв. ваучер, това възможно ли е? Помня, че по едно време, без да искам въведох 20 стотинки ваучер, вместо 20 лв (това го помня много добре, но другото изобщо). По принцип не можеш да въведеш по голяма, сума ваучери от закупената стока защото не можеш да връщаш от тях. Не знам, при тези условия как това е станало!

6.   Не знам, на мен най-много ми се е случвало да въведа вместо ваучер, да натисна карта, ама не е ставало проблем. По принцип е така за това с ваучера дето казваш. Не знам какво е станало. Питай ги, знам ли.
Аз пък в началото вместо 13,00 лв бях въвела само 13 и ок, което се е било приело на пос-терминала за 0,13 ст и бях с 13 лв назад ;д понеже на компютъра на сметките като напиша 13 се разбира за 13 лв.