Споделена история от На работното място

Медицинска сестра или помощник фармацевт
Кажете коя е по-добрата професия? Мед сестра,
ПОМОЩНИК - фармацевт или учител по английски език? Моля ви. Много съм объркана. По принцип най-много ми харесва психология, но там е трудна реализацията. Кажете коя професия е по-добрата?

Коментари

1.   От към работа мед-сестра. Работа там винаги има и няма достатъчно кадри никъде по света. Работата е предполагам тежка. Ортопеди, Хирурзи, Лекари и прочие винаги се търсят.

Помощник фармацефт не знам дали ти трябва образование за това дори. Фармацефти иначе има доста. Фармацефта общо взето помни многовидните медикаменти и техните предписания за употреба. Обикновено дава насоки на клиента когато си купува медикаменти а според зависимост къде работи понякога подготвя и кутии със хапчета за индивидуални пациенти взимащи определени медикаменти в определени дни и други хапчета в други дни.

Преподавател по Английски език няма смисъл. Просто има много хора които владеят Английски който е и норма в днешно време да се владее от по-младите (не че е задължителен, просто помага в много отношения от общо комуникация за бизнес / търговия, екскурзии, социализиране и прочие). Да си преподавател обаче няма нито да е добре платено нито ще е нещо уникално. Езика го ползвай като бонус по-скоро към нещо друго, може би? (Ти си реши разбира се).

Психологията не е задължително да е само психология във вида в който е. Тя съществува също и при медицината. Можеш да учиш за мед сестра с фокус за психиатрични и умствени грижи където учиш разновидни ментални или умствени заболявания включително аутизъм, ауцхаймер, шизофрения, синдрома на Даун, синдром Турет, синдром на Ангелман, на Клайнфелтер, на Прадер-Вили, на Смит Магенис, на Търнър, на Уилямс и прочие.

Каквото й да решиш, ако имаш въпроси най-добре се свържи с Университети да питаш за информация за специалности където имаш интерес.

2.   Пом фармацевт, но най- голяма реализация има за сестра, акушерка е една идея по- добре и възможност за повече работа, ако се водиш по заплащане може би и английския, възможност и частни уроци да даваш.

3.   От морално гледна точка разбира се мед сестра, но в България това значи да си опрапостиш бъдещето.
А иначе фармацевт ще лъжеш пенсионерите и ще се вземаш голямата заплата.

4.   Какви глупости само прочетох от мненията нагоре. Потресен съм...

5.   4 кое е глупост ?

6.   Номер 4, моля те сподели защо си потресен.

7.   Естествено, че се иска образование за помощник-фармацевт - учи се 3 години в медицински колеж. Ако ти върви химията запиши го, ще си работиш на топло и чисто място. Сестрите имат много извънредни дежурства, нощни смени, ниски заплати. Учител по английски също е добър избор.

8.   Колко взимат помощник-фармацевтите?

9.   Помощник фармацевт е един див продавач на лекарства в аптеката, тоест това е вид провадач. Има стока, има каса има пари, интелигентни и умни хора, но всъщност не правят нещо по-различно от това да са на касата на МЕТРО например. Това е много важно, тук няма фантазия,няма различни дни, стоиш на щанда и на някои може да му дотегне това. Стоенето прав също е натоварване, на 50 вече си със разширени вени.
Мед сестра много зависи къде, едно е на кабинет като помощник на лекаря, друго е сестра в хирургията да помага при операции, да стои права понякога по 7 часа, има операции, които траят повече от 10 часа, има нощни дежурства - това, ако нямаш кой да ти гледа децата, хич не се захващай. Освен това 80% от пациентите са груби, невъзпитани, има доста роми, поради това че са болни стават още по-зле възпитани и груби. Изисква се огромен психически заряд за да го работиш. За учителка по английски нищо не мога да кажа, в тоя бранш нямам наблюдения.

10.   Добре а има ли нещо за което се учи 2-макс 4 години и плаща добре и е интересно? И да е търсено! Дентален асистент/хигиенист? Диетолог? Физиотерапевт? Моля ви, искам да работя с ръцете си и да помагам на хората, а не да тракам на компютър в някакъв офис.

11.   Номер 10, тези неща, които си изброила стават, но не и в БГ. Тук дентален асистент може да работиш и без мед. образование.

12.   Аз съм лекар. Сестри са МНОГО нужни, но ниско платени (е, заплатата им е колкото моята но това е друга тема. Работата е много тежка (зависи къде работиш, но в масовия случай. Изисква се много сръчност и оправност. Трябва да искаш да се грижиш за хората. Иначе няма смисъл да се мъчиш. Ако искаш по—чиста работа — фармацията е по—доброто. Вярвай ми, много по—лесно е да редиш и продаваш лекарства. А и сестра да си пак ще трябва да ги знаеш. Учител по английски — напълно различно поприще, но защо не? Дори е по—престижно и по—доходоносно от другите две. Можеш и като преводач да работиш така. Ако искаш да си учител —действай. Най—малко от изброените работят с хора фармацевтите. Мед. Сестрата работи с болни хора. Цял живот. Едните си отиват и идват нови. Учителят създава мисленето на новото поколение. Успех! :)

13.   Стани козметик или масажист /или и двете. Изкарваш курс за няколко месеца и си готова :). А парите са доооста добри!