Споделена история от На работното място

Да напусна ли работа?
Здравейте, аз съм момиче на 23 и от миналата година работя и взимам 470 лева. На няколко пъти исках да напусна, но все се отказвах, защото си мисля, че никъде другаде няма да ме приемат на работа. Живея с майка ми, която взима 500 лева, които след като плати сметките остават много малко. Винаги до края на месеца оставаме с 10 или 20 лева. Стигало се е да искаме от съседите заеми. Аз споделих с приятелката си от работа, за това, че искам да напусна, а тя ми каза, че никъде няма да ме вземат. Според вас трябва ли да се откажа от мечтите си, заради работата?
Никога не съм имала социален живот и няма да имам, защото парите не ми стигат за кафенета, дискотеки и дрехи. Искам и ние да да може да си позволим да отидем някъде дори да е за един ден да не се притесняваме дали ще може да си платим сметките. Дайте ми предложения за спестяване? Бихте ли се отказали от мечтите и пътуванията и социалния живот в името на работата.

Коментари

1.   Напускай! Разбира се, винаги е добре да имаш резервен вариант преди да предприемеш нещо подобно. Разгледай си опциите, разрови се в сайтове за работа, помисли какво ти се прави.
Защо казваш, че никъде другаде не биха те взели - заради ниво на образование, умения, или просто така го чувстваш? Не казваш конкретно в коя сфера си в момента и не знам към какво да те насоча, но само съдейки от написаното - грамотна си, млада си и ти се работи. Мисля, че това е достатъчно добра основа на която да стъпиш. Действай!

2.   Ти в някое село ли живееш, моме? Отваряй джобса и пускай св-та в големите градове.

3.   Здравейте, аз съм авторката. Живея в град и имам средно образование, аз напуснах университета, защото нямахме пари да продължа да уча. През това време си търсих на магазините работа, но никъде не ме взимаха. Само ми казваха, че ще ми се обадят или имат персонал. Аз бих работила всякаква работа, само за да помогна на майка ми. Аз не съм алчна и съм доволна на тези пари. Искам да можем поне един път месечно да си купуваме 2 - 3 нови дрехи за от редовна употреба, да отидем един път в годината на море и да можем да спестяване. Ще трябва да си търся друга работа за малко по-голяма заплата. Аз никога не бих напуснала преди да съм си намерила другаде работа.

5.   Мило момиче, пиша ти това с тъга в очите от прочетеното. Самата аз съм взела решение да си напусна престижната по документи работа, но много нищожно заплатена, защото не ми стигат парите, а се налага сама да се оправям.

НО!

Вярвам, че и аз и ти ще намерим това, което търсим, просто трябва да вярваш и да пускаш СВ-та! Не се отчайвай. Естествено, че ще те вземат на друго място, а и това, че помагаш на своята майка е похвално. Разбирам те какво е да нямаш пари за едно кафе. Разбирам те, за съжаленине, но ще намериш друго, по-добре заплатено.

Пожелавам ти по-бързо да се задействаш и да ти се усмихне късмета, но знай, че без твоя намеса няма да стане. :)

6.   Акъл от колеги за напускане никога не вземай. Съвсем естествено е да те разубеждават - от страх да не си уредиш живота, а тя да продължи да е в калта. Така че търси работа и като намериш веднага сменяш.

7.   Още ли си тук? (Автора). Това, че нямаш социален живот е причината да си така обезнадеждена към себе си. Имаш само майка си, която не те подкрепя и ти казва че никъде няма да те вземат (и аз съм същия) Тя ти е повлияла на психиката и те е отказала от много твои мечти и стремежи. Имай кураж, пребори се с тревогите и притесненията които имат, защото след тях те чакат неизмерими хоризонти! Успех! В.П.

8.   Научи някакъв занаят-фризьорство, маникюристка... и започни да си търсиш работа. Другият варианте да продължиш в университета като работиш. Може да изтеглиш заем. важно е да имаш професия.

9.   Защо пък да не те вземат никъде другаде?

10.   Научи език и емигрирай.

11.   Към N10 " 1".
Аз взимах повече, но все не стигаха (дъщеря ми е студентка). Рискувах и напуснах работа. Мигрирах, но ... нямах късмет. Не владея език и ми е късно да науча. Имам добра професия, но тук пари не дават. Виждат, че са ни докарали масово до безизходица и ни смучат кръвчицата.
Стой си на работата, но учи усърдно език! Проучвай активно как би могла да се реализираш в чужбина. Събирай информация, мнения ...

12.   Номер 11, каква ти е професията? В коя държава си?