Споделена история от На работното място

Към мъжете: Мразите ли да работите с много жени?
Имам чувството че с повече от 1 жена на едно работно място настава кокошарник. То не е непрестанно кудкудякане. А ако има 3 вече има и интриги и драми. Най-хубавите ми работни места бяха само с 1 жена за цвят и хубост. Но в повечето големи фирми е пълно с жени тип клюкарки. Натоварват ме с драмите им. Как да избягвам такива работни места?

Коментари

1.   Аз съм жена и много често съм обект на драмите и интригите, така че ще се радвам да науча и аз как да ги избягвам. Жените са много злобни и завистливи и имам чувството, че на работа не им е важно да свършат каквото се изисква от тях, а просто да направят мръсотия на някого.

2.   Работил съм и с двата пола и винаги е имало дразги защото сме били събрани по 10 човека в стая. Най добре е да си сам в помещението в което ще работиш иначе няма как да избягаш от конфликтите ,но има и недостатък ако ти трябва помощ за нещо. Винаги ще има конфликти без значение от половете ако екипа не се е сработил ,защото всеки гледа другия кой колко работил и кви пари взимал. Но ако ти пречи това започни работа на строеж там жени няма.

3.   Работил съм в обстановка в която да речем 3 към 1 бяха жени.
Не съм някой женомразец, комплексар или нещо подобно, но наистина става голям кокошарник.
Непрекъснато интриги, физиономии, образуване на лагери и подобни детински простотии.
Доста жени са големи интригантки и манипулаторки. Някои от тях забелязах как нямат изобщо никакво достойнство, и започват да флиртуват с шефа, с надеждата за някакво повишение. Някои от тях дори бяха женени и с деца, отвратително.
Имаше и една, която постоянно клюкареше на мениджъра, а на него горкия му беше писнало от интриги и просто се правеше, че я слуша, отговаряйки й само с "да, добре".

4.   Аз работя в болница , жена съм , но повечето персинал са жени , не съм забелязала , но всеки си гледа работата ..

5.   Насочи се към отдел/работа която изисква физическо или умствено натоварване - там жени има много малко. Жените бягат от истинска работа. Иначе дори и малко, пак изнервят. Навремето вярно са казали, че жените не стават за работа, освен евентуално свързана с деца, възрастни, болни... Аз винаги съм работил с почти изцяло мъжки колективи, и си личи много ясно, че ако има една жена, само тя няма да те разбере от първият път, само тя ще се обиди за нещо че си, само тя ще те натопи пред HR за някаква глупост...

6.   Във всички екипи, в които съм попадал досега съм бил единствения мъж или жените са били доста по-голям процент (на последното ми работно място екипът включваше мен и още 12 жени). Ами, няма пък такава забава! Не знам, жените са малко по-емоционални по default, но пък и аз не им отстъпвах по никакви критерии, и приятелствата, и враждите ни са били епични! Идеята не е да ги обвиняваш, а да се нагодиш към тях. Ако са дружелюбни и откровени с мен - предразполагах ги да се сприятелим, ако са враждебни и клюкарстват - отвръщах със същото, даже отивах да се карам с някои от тях пред другите заради това, което са приказвали за мен хД в крайна сметка, при смяната на работата ми, все още поддържам контакт с 7-8 от предишните ми колежки, а с две от тях дори сме близки приятели, всичките много ме уважаваха след скандалите хД но вероятно и възрастта има значение, ние всичките бяхме между 20 и 30-годишни, комуникацията беше по-лесна хД

7.   Мразя да работя с хора, които водят разговори дето не допринасят за работния процес.

8.   Работата с жени не е Хава, по-конкретно пълен ужас. И с мъжки к.урви не е добре да се работи, но с к. урви е най - зле.

9.   Сменяй работата или чукай някоя.

10.   6, каква ти е професията?

11.   5, и за теб ми е интересно в каква сфера работиш? Само не казвай ИТ, вярно там има всякакви хора, но много от ИТ хората са трудни за разбиране... точно като жените не знаеш какво ще ги обиди и как ще реагират. От личен опит говоря.

12.   Как да избягваш такива работни места? Отговорът е лесен, изпълнението е трудно. Ето го: намери колектив от интелигентни и толерантни хора, които си обичат работата и си я гледат; с шеф, който има лидерски качества и се грижи за хората си и те го уважават.
Работил съм на такива места. В чужбина, за България не зная.
В България, когато бях в казармата, работехме заедно с военни служителки- такъв смях и такива мръсни лафове не бях чувал като младеж тогава :-) Поне смените минаваха бързо.

13.   Е, всичко е въпрос на късмет. Жена съм, но и аз мразя големите женски колективи. 99% от колежките ти може да са готини, но 1 гаднярка да има и ще отрови цялата атмосфера в офиса. За това много ти съчувствам! Май само веднъж попаднах в наистина готин колектив, имаше и мъже и жени, но всички бяхме хора с чувство за хумор и работа вървеше перфектно и накрая фирмата да вземе да фалира... :( Ех! Всъщност това беше първата ми сериозна работа и още ми е мъчно за онези дни и за колегите. След това имаше и готини хора, но все се намираше по някой клюкар или интригант (не задължително жена, но по-често). Та се надявам докато се пенсионирам след около 30 години, поне още веднъж да имам щастието да работя в такъв колектив.

14.   Аз ако съм.
Един мъж със само жени бих бил много доволен. ;)

15.   До 10 от 6: Продавач-консултант в магазин за дрехи в един от софийските молове хД

16.   Имал съм кофти моменти с жени, едната ме беше изказала на управителката, че не съм си на поста. В същото време бях в кабинета на майстора на смяна в хотела и той ми обясняваше да се пазя от колежките, защото са големи курви.

Вярвах му и видях, че е прав още на следващият ден.

На други позиции съм имал предимно добри впечатления си сме се разбирали много добре с колежките, но имаше и тъпи моменти. Веднага давам пример - ще хапвам в столовата, имаше само варен ориз и кебапчета. Слагам си една порция и хапвам, защото смяната ми приключва чак в 1 часа, а колежка от кухнята идва и ви вика "Ама това ли ще го ядеш, отпреди 2 дни е".. Еми и за добро да го е казала, бях гладен и нямаше друго. Казах и, че няма какво друго да ям и ако има друго, да ми каже. Тя ме изгледа все едно съм и забил шамар.. Тъпа работа.

17.   Работих преди време в една община и веднъж изчислих, че съотношението жени-мъже беше 2-1. Интриги, всеки/всяка се опитва да злепоставя някого зад гърба му, да докладва на разни шефове. На няколко пъти ми погодиха доста неприятни номерца и без видима полза. Просто, някои са кофти хора, това имат отгоре в компютъра и така постъпват.

18.   Мен наскоро ме освободиха заради началника ми. Беше с детски и женски характер. Това също е мега отвратително. Твърдението от по-горе за ИТ-тата е вярно на 100%. Има уникални хора, но има и много човешки отпадъци, които нямат грам нормално поведение. Не съм сигурен, че идиота осъзна какво направи... А аз се справях добре със задачите, офисът и заплатата бяха добри... Сега съм без работа...

19.   Работя само с жени, ужасно е. Абсолютен кокошарник. Постоянно интриги, постоянно простотии. Направо не се издържа. Хем прости, хем злобни, хем завистливи, хем некадърни, хем некомпетентни, хем с претенции до небето.

20.   Здравей, аз съм мъж, и работех доскоро в държавната администрация, бях сам в дирекция с 25 жени, страшен кокошкарник и змиярник, сутрин започваше с куткудякъде, на обяд са вече истерични крясъци, а следобед е невербална и вербална агресия...

21.   Въпросът е добър. Много пъти съм си го задавал и много пъти съм променял мнението си. И до сега нямам твърд и убедителен отговор. Според мен, всичко зависи от индивидуалните нагласи и характер на хората в колектива и дали той се състои от жени или от мъже, няма кой знае какво значение. Ако колективът е достатъчно мотивиран в конкретната си служебна работа, по скоро, подобен въпрос не би стоял. Самото му съществуване, говори за неуплътнено и нецелеустремено РАББОТНО време. Нещо, за което не би трябвало да се плаща от работодателя.
Иначе в психологичен план, мога да тръгна от вижданията си още от ученическите години, които многократно се изменяха с годините. В класа ни имаше повече момичета, отколкото момчета. Но първите, бяха (или поне ми изглеждаха така) по задружни, по внимателни и по подготвени в клас, от което и да било от момчетата (е, имахме и изключение -един зубър, който живееше в свой собствен свят и това му изигра лоша шега впоследствие). Момчетата, се правехме на мъже, но не в смисъл на отговорност, на целите, поради които сме в училище, а в смисъл на ежене, репчене, битки за място в йерархията и подобни дивотии, докато момичетата си дружаха и върваха далеч по добре от нас, а вследствие на това и отношението на учителите към тях беше далеч по добро, отколкото към нас. От нас, постоянно имаше някой привикан в директорския кабинет, някой с привикан родутел и т. н.
В университета стана някакси наобратно. Въпреки, че е технически, имахме немалко момичета в курса. Но бяха тип "всяка кза за свой крак", не се справяха въопще с материята и се надскачаха за вниманието ни ( и за подкрепа в реализацията им в специалността, разбира се. Не зная причината, но може би хормоналната им активност в този период ги обръщаше едни срещу други и ми беше писнало да ги сдобрявам и примирявам, докато се обърнаха срещу мен(колегит не се вълнуваха особено от вътрешния мир и бяха по защаитени). Докато в мъжката част на групата имахме прекрасна комуникация и до сега си имаме взаимно разбиране, контактуваме си, знаем се кой къде е, как е, кой е семеен, как и къде с а децата му и т. н.
На първата ми работа, която си беше в колектив конструктори, технически изпълнители, в различни отдели, общо около 30 -40 човека, жените бяха повече в изпълнителския състав, а мъжете повече в творческия (разбира се не изцяло и не по правило). Жените бяха по малка част, но бяха сплотени, имаха си приказка, събираха се извън работа, предлагаха и се включваха активно в инициативи в самата работа и беше забавно и интересно с тях. Имаше, разбира се и изключения -чувал съм негативни обсъждания за отсъстващ човек, но не бяха нито правило, нито нещо, което да развали общото ми впечатление. На следващата ми работа обаче, попаднах в предприятие, в което, като с по висока длъжност, имах кабинет, близо до счетоводния отдел, където имаше смао един мъж, при това възрастен -оставаха му няколко години до пенсия. На този човек, животът му беше превърнат в ад. А интригите и клеветите стигаха дори в собствения ми кабинет, та бях зпочнал буквално да ми посещават кабинета, освен по работа. В същия момент, ги виждах колко лицемерно се държат за ръце, отивайки, да речем, в столовата, след като някоя от двете е изляла тонове помия по другата...
Вече не се опитвам да ги разбирам. Разбрах, че няма да мога.