Споделена история от На работното място

Свикване с нова работа
Здравейте, най-вероятно има доста подобни теми, но въпреки това реших да пиша. Искам да Ви попитам, притеснявате ли се като започвате нова работа. Колко време Ви беше необходимо, за да свикнете и научите нещата. Е то като цяло от работа до работа има разлика. Преди време работех в хранителен супермаркет, беше ми доста трудно в началото, правех доста грешки, маркирах по едно нещо няколко пъти не знаех как да го махна, въвеждах грешно числа, притеснявах се от броенето на ваучерите (чувствах се доста тъпо понякога, когато ги броях по два или три пъти, случайно да не сбъркам. Имало е и случай да ги преброя грешно защото не си бях измислил начин, чрез който да не се бъркам). Абе първата седмица, като ме пуснаха сам да работя и ми беше доста трудно ( в този период и няколко пъти и не ми излизаше касата е все с дребни суми, но имаше и 2-3 с разлики с около 10лв (но аз бях на 4 часа, това явно даваше отражение). Е с времето започнах да свиквам и нещата се подобрих. Така де притеснявам се при започване на нова работа (но не от това, че никой не познавам или, че е ново мястото ами от това дали ще се справя). Бих се радвал на някой съвет. Момче на 19

Коментари

1.   Аз винаги се притеснявам.Даже много пъти от толкова много притеснения съм отказвала хубава и доходна работа.Разбрах,че само 1 - 2 седмици ми трябват за да свикна и съм готова.Също като теб съм работила в супермаркет и знам какво е.Не ,че нещо ,но ако имаш по изгодна позиция ,която ти предлагат веднага се махай от супера.Отвратителна работа е това.Товарят те със хиляди задачи,които не са твое задължение.Отделно клиентите са под всякаква критика.Нахални и нагли.Но аз не им мълчах и ги пращах на..
Момиче 24

2.   Ха на бас, че това е мнимото момиче от предишните теми с терзанията си в Кауфланд! Сто процента съм убеден!

3.   Винаги е трудно в началото, особено ако не си работил подобно нещо преди, но се свиква. На мен по принцип ми трябва около месец да свикна и да понавляза в работата. Никой не е роден научен и всичко се учи! Изобщо не се притеснявай, никой не очаква да не правиш грешки и да знаеш всичко в началото.

4.   Всички сме така! Първите седмици на ново място съм направо в паника, проверявам всичко по три пъти, работя бавно, правя грешки...за мой късмет повечето шефове не са чак такива гадняри, че да ме освободят, така че с времето се научавам и после всичко е ок.
Мисълта ми е, че е нормално да не си в час още от първия ден, но после всичко си идва на мястото. Само трябва да не се отказваш и да положиш малко усилия да се научиш.