Споделена история от На работното място

Работа в Германия по време на Корона пандемия
Здравейте, мили хора!

Има ли някой от Вас, който да си търси работа в Германия по време на кризата?

Аз съм в това положение. От началото на март си търся работа без резултат. Имам завършено образование, специалност "Стопанско управление" в университет в Германия. Работила съм по проекти в сферата на маркетинга в България, в Германия и Испания. Говоря 4 чужди езика.
Интересът от страна на работодателите е почти нулев. Винаги отговарят, че имали по-добри кандидати. От изпратени около 60 имейла с кандидатурата ми, от 2 места ми се обадиха. От едното място само телефонно интервю, а от другото заради пандемията са зачеркнали позицията, за която кандидатствах. Нови обяви за работа почти няма. Мислите ли, че трябва да изпратя поне 150-200 имейла, за да имам успех?

В момента живея със спрестяванията си, но вече 3 месеца и бавно започват да свършват. Какво да правя? Дори и неквалифицирана работа не мога да работя заради пандемията.
Да се регистрирам ли в Джоб центъра да получавам помощи? Какво мислите?

Ще се радвам да откликнете с разумен съвет.
Благодаря и бъдете здрави!

Коментари

1.   Здравей, мъжът ми е в подобна ситуация. Заради пандемията той много бъзо прекрати още краят на март зелбщетдиха, защото когато нямаш приходи, а плащаш соцялния пакет сам е много скъпо. И започна да търси работа във фирми и никой не се обажда. Върнаха му няколко имейли с които се извиняват, но заради пандемията обявената позиция отпада. Моята фирма също не работи, но аз получавам пълната си заплата, която покрива всичко необходимо.
Той се регистрира, като търсещ работа, но отказа парите за безработица от тип 2, защото това е харц 4 и там има много уловки. Ако искаш немски паспорт не трябва да си ползвала такива соц.услуги.
Ние имаме и спестявания заради които дори да беше приел нямаше да му отпуснат помощ или щеше да ги връщаме след това.