Споделена история от На работното място

Промяна на професията
Здравейте, пиша тук и се надявам някой да ми даде съвет, който не мога сама да си дам. Аз съм млад строителен инженер и просто си мразя работата. Напряга ме, не ми носи удоволствие, не съм глупава, справям се но и много хора злоупотребяват с това, че искам да свърша много неща за това гледам да не се обаждам много много. Както и да е, сега съм в болничен -бременна, въпреки това пак ми се налага да върша някой неща и това много ме натоварва. Самата работа ме изнервя и това влияе и на социалния ми живот. Бих искала да работя нещо, което да ме прави щастлива и да ми носи удоволствие.
Всъщност перфектната работа си я представям като интериорен дизайнер, но нито имам усет и вкус за да върша това качествено, а и не мисля че ще мога да си намеря и лесно работа. Идеята ми е докато имам време да уча нещо, което после да бъде моята професия. Искам да включва излизане навън, не цял ден висене в офис докато изперкаш. Както е при дизайнерите, които ходят на огледи по апартаменти. Обичам да комуникирам с хората, даже много приказвам, но когато върша работа да си я свършва сама и да ми е тихо, за да мога а се съсредоточа. Иска ми се работното ми време да е до 5-6 и след това никой да не ме занимава с глупости, а да имам време за семейството си и кучето. Сигурна съм, че това са твърде много изисквания, но много се надявам на вашите съвети. Имам нужда от тази промяна ужасно много. Сериозността на професията ми в момента ме кара да се чувствам много нещастна.

Коментари

2.   Поне знаеш какво искаш, това не е малко.

3.   Не знам какво да ти кажа, аз също се чувствам по подобен начин, работата ужасно ме напряга, въпреки че ми носи прилични доходи. Хем ме стресира, хем съм в един офис по цял ден. Имам чувството, че младостта ми ще мине затворена в офис.
Ако обичаш да общуваш активно с хора и те бива (не като мен), то бих препоръчала търговски представител, брокер, някакъв вид агент.

4.   До Автора, аз пък точно мисля да уча магистър за Строителен инженер за да стана технически ръководител

Имаш ли наблюдения върху тех. ръководител, може ли да изкажет плюсове и минуси?

Благодаря.

5.   А за UI/UX дизайнер мислила ли си? Вярно е, че пак ще си в офис или поне постоянно пред компютър. Но почти всички ИТ фирми вече дават голяма свобода на служителите си. Във фирмата, в която аз работя аз, мога да си избирам работното време - мога да почна от 8 сутринта, мога и в 11 и да прключа, когато аз реша също. Имам възможност и да работя на практика от всяко едно място, стига да има Интернет свързаност. Дали ще е офиса, дали ще е вкъщи, дали ще е на планинска хижа или на морето - няма значение. Работодателят ми изисква единствено да си върша качествено и в срок работата.
Ако те влече - разгледай, има курсове за UI/UX дизайнери и в момента търсенето на всякакви ИТ специалисти е доста голямо и ще остане така поне в близките няколко години, така че шансовете за реализация не са малки.

6.   Здравейте,

До авторката аз съм се насочил към тази професия(технически ръководител), може ли да разкажете повече за нея:
- как ви минават дните
- с много хора ли се срещата (не е застояла работа на лаптоп)
- има ли много хора, които имат образованието, а не могат да си намерят работа като технически (има ли пренасищане на пазара)
- не е ли много натоварваща работа, защото ти си човекът, който е отговорен за всичко на обекта?

Поздрави,