Споделена история от На работното място

Не са ми приятни колегите, но няма как
Как се справяте с факта, че трябва да работите с хора, които не харесвате / познавате ги какви са , що са и сте работили с тях и преди/?

Коментари

1.   Трудно. Аз мълча в повечето време станала съм странна, но уж пак съм клюкарствата, пък аз мълча, писна ми, но няма как.

2.   Доста кофти е. Но според мен трябва да ги поставиш на място, за да не ти се качат на главата. Аз съм пробвала с мълчание и ставало само по-зле.

3.   Досега не съм попадала на колеги, които отявлено да ме дразнят. Гледам на работата си като на работа и нищо повече, същото се отнася и за колегите - хора, с които работя. Така ми е много по-лесно да избягвам проблеми, конфликти, интриги и прочее. Не ме интересуват извън работната среда. Не мога да инвестирам чувства и енергия, но отново - не съм имала свръх гадни колеги. Не съм сигурна как ще реагирам тогава.

4.   Има как, как да няма? Тия работи са само в твоята глава. Премести се, нервите ти разклащат здравето така, а него никой няма да ти го върне. Какво работиш и за колко пари? Звучиш ми като човек, който взима между 600 и 1000 лева. Сам си го правиш и се затваряш в рамки. Има места с много свестни колеги, аз работя на такова. Вярно заплатата не е кой знае какво, но пък спокойствието ми е безценно. Преди бях на такова място като теб и само се оплаквах, дори взимах и по-малко пари от сега. Сега се чудя за какво ми е било, като е могло да се преместя мнооого по-рано и да си гледам живота.

6.   Не им обръщаш особено внимание и гледаш откъм смешната страна на нещата. Много е важна нагласата. И аз не харесвам колегите ми, много зависи въпросния ден дали отивам с позитивна нагласа на работа или не.

7.   Ами работиш си и си гледаш нещата, на мен пък шефката ми е крещяща и луда, добре че не съм всеки ден на смяна, не се трае...

8.   Отнасям се към тях само по служебни въпроси и никакви, ама наистина никакви лични споделяния, клюкарствания и интриги. Приключва работния ден, довиждане и това е. Уловят ли те в мрежите и сплетните си свършено е с теб. Дистанция все едно са самия вирус.

9.   От авторката благодаря на всички....били са и гадни с мен , но спряха. Не ми харесва когато имат разговори в които не мога да се включа и че си говорят сякаш ме няма. Има едно момиче което се интересува от клюките , като започна работа и ако тя
Е там 100% ще ме разпитва за личния ми живот просто за да знае , не че и пука или пък ми е приятелка. Преди си имах другарче на работа , но този път не и ще ми е мн самотно , все пак това са над 13ч работа:)

10.   До номер 4. И кои да тези места с много свестни колеги? Дето се търпи и работи. Май в която е сфера да работи човек, винаги има педали и мръсници. А между 600-1000 лв е работа като за администрацията? Ти в коя сфера си?