Споделена история от На работното място

Предложения за втора работа или допълнителни доходи,Спешно!
Здравейте, мъж на 23 години съм, работя сервитьор, на смени, от град Русе съм. Доходите ми не ми стигат, а от тази епидемия имам много борчове и едвам насмогвам финансово, даже може и да ме съдят поради неплащания, не искам никакви кредити, и без това съм с лошо ЦКР.
Търся си допълнителна работа, с доказани доходи, дали ще е от нас или някъде другаде на адрес не ме бърка особено. С какво мога да се занимавам като втора допълнителна работа, надомна или не? Моля помогнете. Преди бях кредитен консултант, но там пари няма, пробвал съм и с продажби на козметични продукти в Тианде, и там не става. Сумати време отделяш и накрая за без пари, дайте предложения моля ви.

Коментари

1.   Русе отдавна замря тотално, сега съвсем. Не знам кой нормален човек е останал в България и особено в Русе.

4.   Развивай някакви умения за фрийланс проекти, които можеш да правиш от вкъщи и в удобно за теб време. Писане на статии, обработка на снимки, уеб дизайн, програмиране и т.н. Трябва да отделиш време, за да се специализираш, но после трудът се отплаща. Аз например пиша блог постове и продуктови описания за няколко сайта и съм доволна.

5.   Куриер към Foodpanda или Takeaway?

6.   Разгледай обяви, може да пишеш какво предлагаш срещу заплащане, разхожда е на кучета, гледане на деца, раздаване на флаери, в някоя верига магазини по часово...

7.   Нещо изискващо ИСТИНСКИ ТРУД. Тази жена дето ти казва да си висиш у вас на компютър да си уеб дизайнер, фриланс и тн. сигурно никога не е работила нещо истинско през живота си. Има много работа в строителството, транспорта, складове-логистика, някоя фабрика, в някой магазин и тн. Възможности много - желание за работа трябва!

9.   До 7: тези неща също са истинска работа, която обаче изисква умствен, а не физически труд. Работила съм какво ли не, включително в пекарна, супермаркет, склад и т.н. За себе си избрах фрийлансърството, защото ми е най-удобно да го съчетавам с грижите за децата и домакинството. Това, че за теб дистанционната работа не е истинска показва, че ти вероятно си бачкатор, който няма умствения капацитет да си намери доходоносна професия, която не изисква да си потен, мръсен и пребит като куче в края на деня.

10.   До 7: тези неща също са истинска работа, която обаче изисква умствен, а не физически труд. Работила съм какво ли не, включително в пекарна, супермаркет, склад и т. н. За себе си избрах фрийлансърството, защото ми е най-удобно да го съчетавам с грижите за децата и домакинството. Това, че за теб дистанционната работа не е истинска показва, че ти вероятно си бачкатор, който няма умствения капацитет да си намери доходоносна професия, която не изисква да си потен, мръсен и пребит като куче в края на деня.

11.   До номер - 1. Като човек който е от Русе, абсолютно съм съгласен. Мизерия тотална, отвратителни хора, и няма работа.
До автора - Пробвай нещо онлайн, видео монтаж, редакция на снимки.. Има такива сайтове стига да се постараеш да ги намериш. Може също така да купуваш техника и да я оправяш и после пак да я продаваш.

13.   И аз съм от Русе и бих ти предложил да си ми масажист два пъти в седмицата плащам 50лв.
Ако имаше начин да се видим? !

14.   До 9, 10:ако не бяха тези "бачкатори" да ти бачкат по цял ден за 150 лв. и буквално ама БУКВАЛНО да си скъсват задниците от тежък, физически труд, за да ти построят сградата и офисчето, в които ти се лигавиш с твойте "фрийланс", мрийланс лигавщини, сега нямаше да имаш къде да живееш и подслон, където да спиш!!!

15.   В супермаркетите Кауфланд и Била винаги търсят хора на 4 часа.

16.   Не се занимавай с глупости, върви в чужбина и живей като бял човек. Чудя ви се на акъла защо сте такива мазохисти да живеете в тая кочина.

18.   От номер 7 към всички, които казват, че тези “занимания” са истинска работа, просто жестоко са се излъгали. Това е за някакви меки хора, които само си седят у тях, защото не могат нищо друго да направят. Още малко ще му препоръате на момчето да отиде при онзи дето в ютюб рекламира американската заплата пак като фрилансър. Момче, работи истински, знай какво правиш, аз също съм тръгнал от бачкатор, а сега съм на много високо ниво, такова, за което госпожата номер 9 може само да мечтае. И чинии съм мил, и склададжия и шофьор...

19.   До 14: ти знаеш ли какво значи фрийланс? Фрийлансърите нямат нужда от офиси, за да работят, те го правят от вкъщи. Мъжът ми също работи така и изкарва над 5000 лв. месечно. И най-важното - може да е до децата си и да ги гледа как растат. Нямам нищо против бачкаторите, но ти май имаш против хората, които използват умствения си потенциал, за да изкарват пари.

20.   В този форум всеки втори изкарва 5 бона и то докато си седи вкъщи. Като гледам хората в РЕАЛНИЯ живот, повечето опъват каиша за 850 лв и едва свързват двата края. Явно тук е някакво свърталище на най-успешните хора.

21.   Автора
Фрийлансърите не ми говори много, нито как да започна, единствено разбирам че ми трябват умения, които нямам.
Благодаря за отговорите, още нямам ориентация, но с заминаването в чужбина го отписвам, трябва да съм тук.

22.   До 20

Да, така е! Не виждам някой с 850 лева заплата, да има особено голям интерес, време и иненергия, за да влиза и да пише тук. Така че, да - “свърталище” е.

23.   22. като гледам колко са злобни повечето коментиращи, не мисля, че са много успешни. Дали пък не послъгват с огромните си успехи?

24.   До 24

Не ни се вярва. 5000 лева доход не е точно “огромен успех”. Освен това, злобата може да е огромен мотиватор.

25.   Авторе, да, изискват де умения, но никой не се е родил научен. Има всякакви безплатни курсове в интернет. Можеш да се самообучиш, стига да имаш желание и да ти е интересно. Ссмо трябва да знаеш английски. Познавам успешни IT-та и програмисти, които изобщо не са учили това в уни или дори нямат висше.
Разбира се, че 5000 далеч не е най-високата заплата, но е доста добро ниво за удобна работа от вкъщи. Не виждам смисъл някой да седне да лъже тук анонимно. Проблемът е, че някои хора ще се изядат от завист, че те изкарват ниска заплата с къртовски труд, а други се справят по-успешно в живота.

26.   Аз не виждам какво пречи това, че някой изкарва добри доходи и влиза тук. Сайта е добре познат и съществува от години, става си за развлечение.

Имам регистрация във Fiverr, но ми трябват повече умения, които си се добиват с практика - youtube си е достатъчно добър източник, ако се използва по това предназначение. Отделно си има и платени курсове, които никак не са скъпи.

Има си нужда и от физическа работа, всеки нормален човек ще го потвърди, не виждам смисъл от това да се карате, че един строи офиси, а друг си работи от компютър вкъщи. С уважение ви заявявам, че някой път се държите като деца на 8 години, които гледат да се надприказват - "моя баща работи еди кво си", "имам това и това, а ти нямаш" и подобни неща.