Споделена история от На работното място

Съсипан от миналото си..
Здравейте,
Бих искал да ви споделя историята си и събитията които се случиха заради които се измъчвам и до днес. Всичко започна 2017г и приключи 2019г (като възход и падение в моя живот) в този период живота ми беше като на филм, живеех в лъжа, заслепен от фалшивите хора около себе си, които ми причиниха толкова много вреди, докато накрая осъзнах истината и се съсипах тотално. За 2 години профуках голяма част от приходите си в размер на 136 000 лв без да мисля изобщо за бъдещето си и това ме съсипва. Накратно предисторията след дипломирането ми в Софтуерния Университет в София, постъпих като стажант в американска ИТ компания. След стажа ме преназначиха като Junior Developer и прогреса за година беше огромен. Запознах се с много нови хора и самочувствието ми беше огромно тогава. Като цяло винаги съм имал поставени цели като на карта и съм искал да ги постигам. Лятото 2017г се започна всичко. Открих много нови хора които мислех за приятели а се оказаха използвачи и лицемери. След прогреса вече имах солидни спестявания зад гърба си, и това веднага предизвика огромна завист на хората покрай мен които се наричаха уж приятели. За първи път се сдобих с чисто нов автомобил Mercedes C класа който по късно замених с BMW. Започнах да обикалям по барове и дискотеки с новите си приятели, колеги и техните приятели. Ходихме по екскурзии, имаше случаи всеки уикенд да сме на слънчев бряг навсякъде плащах всичко понеже се чувствах достатъчно сигурен и не ми лиспваше нищо. Раздавах се безвъзмездно, давах и огромни заеми на уж хората които са ми приятели, ходих на екскурзии в цяла Европа и извън Европа, водих някои приятели с мен като им поемах всичките разходи, в този си период не осъзнавах въобще че съм се самозабравил и до къде може да стигна. Непрекъснато ми набиваха в главата че нямало смисъл да се стиска човек и да пести тъй като един път се живеело. И така за 2 години от 153 000лв се оказах със едва 17 000лв, в последствие на моите грешки и над 10 000 лв раздаден безвъзмезден заем, който така и не ми върнаха фалшивите ми приятели които накрая ме предадоха и осъзнах че са с мен за да се облагодетелстват. Някои от тях се разкаяха и им простих но на други не. 9 месеца след това бях в тежка депресия и имаше огромни скандали в семейството ми. Докато един ден не реших да се съвзема и да започна нов живот и да си възстановя тежките финансови загуби. Травмата която ми оставиха ми седи и до днес. Измъчвам се постоянно заради моите грешки, и страдам за това което се случи. Сега имам сериозна приятелка с която искам да споделя бъдещето си но тези събития ме върнаха много назад, в последствие на моите решения и грешки а сега можеше всичко да е толкова различно ако не бяха тия прахосвания за този период от 2 години в които живеех безгрижно. Осъзнавам какво направих за което съжалявам ужасно много, опитвам се да живея така все едно това не се е случвало и отказвам да призная падението си. Вярвам че в близките 2-3 години отново ще се изправя по силен от преди. Все пак човек се учи от грешките си.

Коментари

1.   Важното е да имаш желание да се изправиш и извадиш изводи за в бъдеще. При мен се получи почти същото. Не се отказвай, аз отново съм горе след 4 години.

2.   Приятел, аз на 20 години профуках 50000 лева които ги бях събрал за 2 години, дойдох в Англия на 18, а тогава паунда беше над 2.5 за лев. Това беше 2014-2016. Живот яко в България за една година и после пак тук. Ами какво, научих се от грешките си, какво трябва да правя и какво не трябва да правя. Открих своята страст така да се нарече ( с какво ми се занимава ) и продължавам да я гоня. Горе главата, всичко ще е наред. Не е важно да се греши, важното е да не повтаряш една грешка два пъти. :)

4.   Може ли и аз да съм ти приятел

5.   Можеше да си купиш жилище с тези пари. Но било каквото било. Извлечи си поуки и продължавай напред. Животът се състои от уроци, които учим всички ние. Няма безгрешни хора.

6.   Прочети Силата на настоящето от Екхарт Толе

7.   Минало заминало. Не се връщай назад да съжаляваш, а единствено да си напомняш, какви поуки си извлякал от този период от живота си. Твоето поведение от преди ми напомни за една случка от преди много време. Моят първи братовчед тъкмо се беше върнал от Англия и дойде за кратко у нас да се видим /все пак го имам за по-малко братче/. Поприказвахме си и на тръгване ми вика "Како, нищо не ти нося от Англия, но вземи да си купиш нещо" и ми подава едни 50 паунда. Това беше преди да влезем в ЕС, заплатите бяха масово ниски, а милият ми братовчед беше ходил за 2 месеца на бригада в селското стопанство /знаете, каква мизерия е/ и уж да си помогне с парите за следването. Аз естествено му ги върнах и му казах да НЕ си раздава парите ей така насам натам и да НЕ се чувства "виновен", че е изкарал за кратко време някакви пари, които за тогавашния ни стандарт изглеждаха като "колосална" сума. Та ти, явно като "печелещият по-добре" от приятелите си, си позволил да гледат на теб като на "ходещ портфейл" заради вечните почерпки. Няма лошо да почерпиш. Аз често го правя, но казвам "следващият път ТИ си наред" и то и така се случва, поне с моите приятели сме така.

8.   Миналото преследва всички нас споко, всички направихме много грешки. Ти си профукал пари, а аз 10 години от живота си. Пари се изкарват, но времето няма да се върне. Живота продължава.

9.   Приятелство и любов не се купуват с пари. Защото накрая нито пари, нито приятелство или любов. Равнопоставеност в отношенията е задължително, за да бъдат нормални такива.
Само не допускай същата грешка и с приятелката ти, защото резултата ще е същия.

10.   Бих искал авторът само да конкретизира кой университет е завършил.

11.   Много гадна история. Научил си че когато си силен хората са с теб, когато си слаб не са.

Богати излизах с богати. Средна класа със средно класа. Бедни с бедни. Социалните кръгове работят така и хората се обграждат със себеподобни. Освен ако приятелството ти със някои хора независимо от статуса е от детство и сте приятели и до ден днешен разбира се.

Това за което говориш са много пари. Трябвало е още в началото да се замислиш колко много хорчиш за тях и какво получаваш, иначе излиза тей все едно си бил със проститутки.

Не казвай на никого какво правиш, колко пари печелиш или какъв стандарт можеш да си позволиш.

12.   Не виждам чак такава драма,изкарвал си пари,харчил си ги.Сега не изкарваш ли,просто ги харчиш за друго,спестяваш или каквото там си решил.Чак пък толкова да го преживяваш че си си изхарчил парите,някак не го разбирам,нали затова работиш.Чак пък съсипан от миналото си,все едно си бил в затвора.

13.   И в цялата история не се вижда проблем, освен, че богат човек е изхарчил повечето си пари, които може да възтанови отново.

14.   Не разбрах само 136000 ти спести ли ги или ги имаше отпреди и само ги похарчи? Ясно, че си доста наивен и тъп. Оставяш се някакви лигльовци да ти се подмазват и умираш от задоволство. Не съжалявам такъв тип глупаци. За 2 години нямаше ли 10 мин. време, в което си сам, трезвен и с ясно съзнание за да схванеш какво става и какво правиш? И не можа ли да си намериш компания паралии, а се събираше само с бедни използвачи.