Споделена история от На работното място

Паля се лесно и приемам нещата лично
Здравейте! Имам проблем с характера си и го осъзнавам. Не знам дали от майчинството, но социалните ми контакти отиват на зле. Общувам с малко хора, започнах да се спичам пред непознати. Трудно се адаптирам в нови среди. Лесно се обиждам и си мисля, че хората си мислят лоши неща за мен, че ме коментират, че с думите си ми намекват нещо и целят да ме засегнат. Изобщо - чувствам се много депресивно. Не изглеждам никак зле, но увереност и самочувствие нямам. Като цяло съм си тревожна натура, имала съм паник атаки и депресивни състояния, ако това е пак нещо такова, но за психолози пари наистина нямам.
Завърших педагогика и всички колеги вече работят по специалността( дори такива, които бяха зле в университета). Моята неувереност обаче непрекъснато ме спира- дали ще се справя, дали ще се впиша в колектива с моите проблеми. Една позната, която всъщност го работи, също ми влияе и ме отказва успешно от професията, споделяйки, че не си струва. А, аз дори не опитах, като хората..
Въпросът сега е - как да не приемам нещата толкова лично и да не се паля на всяка дума? Има ли други така обидчиви и как се справяте?

Коментари

1.   Това е характер и детство. При нас сестра ви беше постоянно толерирана, уроци от доброто най-добро, за мен на никой не му пукаше. Резултата днес, тя е уверена, успешна, постоянно лъже, забелязах как изпъква сред приятелския й кръг, защото е най-добре изглеждаща и облечена, масово приятелките й са дебелички и не добри изглиждащи. Но на тея не й пука, в такива неща се забърка и колко пъти я хванаха, нито имаше последствия, нито се е смачкала. Аз съм примерна, отговорна, кротка, с много повече социални умения и подобно на детството ми, все съм виновната и неоценината. Сякаш живота все ме мачка. Преди няколко дни имах 2 ваучери за намаления при покупка. Пред. мен на касата имаше млада двойка, попитах момичето дали иска единя ваучер, имам два и този не ми трябва. Нищо не исках в замяна. Просто едно добро. Тя го взе, изсъска нещо с половин уста. В смисъл стана ми дори гадно. На касата след това дадох моя ваучер, платих и вкъщи установих, че касиерката дори не го маркирала за да ползвам отстъпката.

2.   Започни, и не се повлиявай от чужди мнения. Придобий собствено, започвай с инетрвютата в детски градини или училища, ако сама не се задействаш, няма кой да го стори вместо теб

3.   Тръгни на работа, спести пари и отиди на психолог. Не слушай този и онзи. Прецени си твоят интерес и действай.

4.   1 не прави непоискано добро.

5.   Заради такъв човек като теб, наскоро ме махнаха от добре платена работа и сравнително добра фирма. Прекия ми шеф пред големия ме наклевети, защото беше със същия характер като теб. Да знаеш, че всяка гадост, която направиш ще ти се върне, защото така функционират нещата.

6.   1. Дзен Будизъм. Книгата на Далай-Лама: “Изкуството на щастливия живот”
2. Книгата ”Мъдростта на Джеймс Алън”; само главата, която започва така:

“Спокойствието на ума е един от красивите драгоценни камъни на мъдростта. То е резултат от дълги и търпеливи усилия за самоконтрол.”

Преписвай цялата глава ВСЕКИ ДЕН, на ръка, с химикалка, в продължение на един месец. Важно: Само четене няма да има пълния ефект. Това ще ти замести терапията при психолог.
3. Хранителни добавки: Ашваганда, L-Theanine, Шизандра (адаптоген)

М42

9.   Последният Далай Лама го финансираха от ЦРУ.
Имаше едно интервю дето тибетците казват, че даже да не бяха ги финансирали американците, пак щяха да се бият срещу китайците комунисти.