Споделена история от На работното място

Защо работещите в банки и офиси са леко злобни?
Защо хората, работещи в разни офиси, най-вече в кол центрове, банки и финансовия сектор често са надути и злобни? Дали просто тези сектори привличат такъв тип хора? Всъщност най-много свестни имаше в кол центъра, най-малко - в банките и финансовите фирми в които съм работил. Ами то в сайтовете за обяви само такива обяви има, къде са рекламните агенции примерно, къде са местата за доктори, само банки и кол центрове в този джобс! А напоследък масово има стартъпи, занимаващи се с Форекс, т.е. лъжат чужденци за пари с няколко думи. От Вълкът на Уолстрийт ли се влияят тези хора? Смятам да се преквалифицирам на нещо, където повечето хора все пак имат някаква емпатия, защото имам чувството, че във финансовите сектори и продажбите хората са негативни. Мисля, че причината се крие, че повечето мразят работата си.

Коментари

1.   И аз съм го забелязал. Предполагам, защото офис работата сдухва, а още пвоече работата с клиенти, защото има всякакви хора и далеч не всички са любезни. Отделно там се назначават предимно връзкари и те имат някакви изкуствено самочувствие, че са над масата.

2.   В момента работя за втори път във финансова институция и т.нар. "сдухани хора" са си съвсем нормален процент от всички работещи... Авторе, може би е в теб причината. Замисли се.

Ако приемем, че си прав, то това може да се дължи на факта, че местата, които спомена са свързани с рутинна работа и хората изпадат в цикличност.

3.   Защото имат много работа ( общуват с всякакви хора) и се изнервят.

4.   Закото имаш досег с тях, ако някой не работи с клиенти как да разбиреш какъв.е.

5.   2 ами не мисля че на интервю за банка имат право да ти се смеят и подиграват че се занимаваш с музика в свободното време. И то някакви костюмарчета с УНСС дипломки.

6.   Рутинните офис работи скоро ще бъдат автоматизирани, тогава аз ще се смея. ;)

7.   Не искам да заемам нечия страна, не съм в сектора, но моите наблюдения са, че работата е много изнервяща и всекидневно трябва да работиш с клиенти/идиоти.
Онзи ден бях в една от институциите. Държа се добре, любезно, без да създавам напрежение. Съответно с мен се държат добре.
В същото време влиза някакъв ром, без маска на устата, не спазва дистанция и едвам говори български.
Обясняват му да си сложи маска и да обясни какво иска. Онзи две изречения на кръст не може да вържа. Личната карта не може да си намери и не знае къде се намира. Жените се изнервиха, а опашката ставаше все по-дълга. Накрая този ром извъртя нещата и започна да обвинява жените, сякаш те са му виновни, че не могат да го разберат.
Представи си 8 часов работен ден, една камара бумащини и цифри.
От 100 човека, половината да са някакви неграмотници и идиоти.
Ако ще и някакъв медитиращ йоги да си, ще започваш да се изнервяш за щяло и нещяло. Естествено, това изнервено състояние не е като ключ да се включва и изключва на секундата. Изнервен си цял ден, и поради това изнервяш и любезните клиенти.

9.   От 2 до 5. Ако на интервюто работодателя пуши или ти се смее на хобитата, бягай надалеч... Ние не сме роби, а партньори и трябва да се уважаваме.

10.   7, ами като започваш подобна работа, би трябвало да си наясно, че ще обслужваш всякакви индивиди - не само възпитаници на елитни гимназии и колежи. Не може да третираш всички като неграмотника, който ни даваш за пример, а обратното.

11.   И аз много се дразня и никак не е приятно, но ако погледнем от тяхната гледна точка по цял ден се занимават с най-различни хора, някои от които просто вбесяват човек. И после не е много лесно да бъдеш особено мил. Но да не пропуснем въпреки това има и доста хора които запазват самообладание и са мили. Добре че ги има.

12.   От 7 до 10.
Така е, напълно съм съгласен с теб. Аз самият съм ставал жертва не един път на раздразнени служители.
Но това което казваш, важи за някакво утопично общество в което всичко е наред и в което няма дразги и битовизми.
Реалността е жестока, и често хората си изливаме яда върху невинни хора- нормален клент, човека с когото живеем, децата си и тн.

13.   Има игри online, които те срещат с всякакви хора. Супер изнервящо е, защото всеки има прищявки и едва ли не те карат с хората от цял свят да се съобразяваш главно уникалните им прищявки. И има всякакви хора, някои просто те правят на маймуна така както тези служители се е случвало съм сигурен поне един път, да те направят на маймуна.

Един добър човек не оправя деня, но един идиот го разваля.
На света има повече идиоти от не-идиоти.

14.   Айде ако обичаш да не слагаш всички под общ знаменател! Това, че си попадал на кофти колективи не означава, че навсякъде е така.

15.   И като толкова те дразни работата в офис ами търси си друга може би като похамалуваш някъде и се наслушаш на какви ли не псувни и се държат с теб като с парцал ще оцениш настоящата си работа.

16.   Работата с хора е много натоварваща. Обслужвал съм по 100-тина човека на ден. Масата минават и заминават почти незабелязано (е някой може и да направи даже нещо да те развесели, разсее ...). Винаги обаче ще се намерят няколко тъмни индивида способни да те изкарат от равновесие и просто задължително ще го направят. За капак ще намерят начин да се оплачат от теб на ръководството, като разбира се ще представят нещата съвсем тенденциозно. Виж, лошите междуколегиални отношения са друга бира. Стресът на работното място до някъде ги обяснява, но не е водещият фактор. Итова във всички сфери на икономиката ... за съжаление.

17.   И ти да мухлясваш по цял ден в затворено помещение, и на теб няма да ти е кеф. Общуването с хора не подобрява положението - само до магазина да отида и виждам защо някой, който по цял ден общува с хора, би бил злобен. Честно, има такива скандални екземпляри, че чак не мога да повярвам в съществуването им, но ги виждам с двете си очи!

19.   15 само това ли са опциите за теб? Пусто тесногръдие, никога не е чувало за зъболекарски кабинет.

20.   Само в банките ло да злобни? Я на касиерките в Билла какви са намусени и добър ден не казват понякога.
Работя в банка и като се изсипят 300 човека да си кажат болестите и незгодите в живота, как на им умрели роднините, кучето, котката, нямали това онова може да се побъркаш от негативна енергия и злоба.
Поздравяваш ли касиерките или си от злобните клиенти?
Защото аз може да ти напиша за 100 примера с боклуци, с които съм се разправяла.

21.   Защото общуват с всякакви тъпанари, на които се налага да повтарят едно нещо по 10 пъти, които главно идват да им развалят деня и да предявяват претенции за щяло и нещяло. Имат страшно много работа, работят с големи суми пари и шефовете постоянно им намилат за повече кредити.