Споделена история от На работното място

Как бихте постъпили на мое място ?
Как бихте постъпили ако на работното си място трябва да търпите изблиците на всеки един от тях и в същото време вършите почти цялата работа, и едва ли не да се очаква само вие да работите и да имат нон стоп всякакви изсиквания и пак да излизате виновни за всяко едно нещо.
Аз лично търпя изблиците и заяжданията на всичко и на всеки в работата ми и върша почти всичката работа, защото напусна ли оставам без пукната стотинка. Наистина е ужасно кофти ама...

М24

Коментари

1.   Бях така преди 6 години. Стисках зъби 3 години, защото исках да имам малко работни позиции в трудовата книжка и да се вижда, че съм се задържала много на едно работно място. Напуснах и започнах държавна работа. Вече не мисля за смяна, нито за джобс, нито за самата работа. Прибирам се и съм спокойна. Затова повече частно - не. Дано сме живи и здрави. Успех! Аз не бих търпяла.

2.   Намери си нова работа и се спасявай!

3.   Когато имам проблем, независимо на работното място или не, първо се опитвам да поговоря със засегнатите. Според мен комуникацията е много важна и искам да знам чуждата гледна точка, преди да си извадя генерален извод.
На твое място, ако разговорът с колегите не помогне, бих започнала да си търся нова работа. Колкото и да е стресиращо да напуснеш работното място, много по-стресиращо е да работиш в лоша за теб среда и да се чувстваш неоценен.

4.   Наистина е гадно, но така си ги свикнал. Покажи им, че не може така за апред и толкова. Имаш два варианта - това са продължи и да се съсипеш и да се докараш до състояния на лекарства или да ги научиш, че не може така. Не знаем конкретните примери. Ако споделиш повече ще ти се даде по-конкретно мнение.

5.   И аз съм като номер 1. От няколко частни фирми отидпх на държавна работа. Вярно, по-малко пари ама няма по-важно от спокойствието.

7.   Авторе, на всяко работно място има гадняри които тровят атносферата и колегите си. И аз съм забелязала какви са тези хора по принцип-това са неоценени и недолюбвани в семейството си хора, които избиват комплекси на работа. Има в нашия екип една 60 годишна стара мома-не обичам този израз, но не бих могла да го обясня по друг начин. Тя е същество изтъкано от злоба, завижда на всички, защото знаете че и на работа всеки си споделя за семейството-кой проблем, кой радост, а тя просто няма какво да каже. Идва на работа наборсучена като градоносен облак, светът и е крив. И без да иска всеки се повлиява от настроението и, тя скапва деня на всички. Тогава чак се успокоява, като разтрепери всички. Но шефа я покровителства и тя си разиграва коня както иска. Не съм напуснала единствено защото много си обичам работата. Но няколко колежки вече го направиха. Отидоха на по-нископлатени работи с мотива-спокойствието е най-важно. Другите просто чакат да се пенсионира и да се оттърват от нея.

8.   7 на работа не сте да си споделяте а да работите. Толкова и работите, после защо има интриги.

9.   Ще ти кажа само едно, търси си работа в държавния сектор, дори по трудово-правни отношения, но в държавна институция.