Споделена история от На работното място

Умора на работно място
Здравейте! Ж на 24г. Работя по 8 часа на ден, стигна ли до 6 тия час усещам голяма умора, разваля ми се концентрацията, чувствам се отпаднала, сънливост. Нямам търпение да се прибера и да се плюсна на леглото, не мога да отделя време да изляза с приятели след работа. Поразпитах всеки вика, че е нормално, но смятам, че може би имама някакво заболяване, като анемия или нещо подобно. Има ли някой от вас, който се чувства като мен? Моля за съвети

Коментари

1.   Не знам дали е само в България , ама да поразпиташ тук и там измежду твоите връстници (24г.) и да ти кажат, че е нормално - ами , не е нормално. Много голям мързел е налегнал цялата нация, ей.

Ако не е горното - посъветвай се с личния какви витамини да приемаш. Започни фитнес, бягай 3 пъти седмично по 20 минути и това би трябвало да те зареди с енергия.

ДС,21

2.   И аз съм така, с времето успях да увелича до 7 часа, но след това искам само да се наспя..
Помага обаче, ако си почиваш от време на време. Не знам дали работиш на компютър? Ако е така, може да ставаш за малко примерно веднъж на всеки час, да се поразтъпчеш малко.
Също помага ако се наспиваш добре и ако спортуваш по малко.
Иначе ако се съмняваш в някакво заболяване, можеш да си пуснеш профилактично изследвания и да се разбере :)

3.   Зависи от работата. За някой, да се върнеш и да имаш сили, само да хапнеш и се простнешщ върху стола си е нормално.

4.   Здравей.

Нещата които научих от същото положение са:
- недостатъчно сън
- липса на физическа активност или прекомераната такава
- необходимост от пълноценна почивка(ключов момент)
- ХРАНА (храната влияе изключително много на това как се чувстваме.) Обърни и наистина внимание, ако до сега не си.

И според приетите норми, със сигурност човек в 20те си години не би трябвало да е уморен.

Другото което е зависи от работата ти, как ти се отразява тя.

Съвета ми към теб е: наблюдавай при какви условия и как реагира тялото ти. Това е най-добрият съвет, и по-трудно изпълним.

Успех.

5.   Има го при всички ни,особено към края на седмицата.

6.   Ако работата ти е свързана с психическа натовареност, наблегни на физическата активност. Другото, което ми помогна на мен преди време - витамини Б комплекс, не знам дали си въобразих или наистина ми помогнаха, но започнах да се чувствам по-добре като ги пиех. По-горе са ти писали, че и храната е важна - така е. Гледай да си набавяш всичко необходимо, разнообразявай менюто си.

7.   Аз съм така цял живот. Имам анемия, направо заспивам. Направи си кръвни изследвания, взимай витамини и пий вода. Сега си сама явно, но с деца какво ли ще ти е. Помисли за 6 часов работен ден. Тялото ти подсказва, че не се чувстваш добре.

9.   Храни се здравословно,
спортувай,
лягай рано, за да се наспиш,
недей да лягаш нито гладна, нито преяла,
последното хранене да е 2-3-4 часа преди да заспиш и да е нещо, което те държи сита,
спи на тъмно (на изгасени телевизор и лампа),
прави, така че да не се събуждаш през нощта,
прави кратки почивки (например през 1-2 часа),
пий достатъчно вода (около 2 литра дневно и равномерно) (това е много важно),
яж сутрин и/или на работа, без да прекаляваш, храната дава енергия

10.   Здравей, възможно ли е да не харесваш работата си? Просто да не усещаш, че това е което искаш да правиш, сякаш не ти е на сърце? Питам, защото и аз се чувствам така с настоящата ми. Просто не работя това, за което копнея и не ме мотивира. Имам усещането, че умирам на позицията си, въпреки че работя със страхотни хора. Това ме изтощава психически и едва изкарвам целия работен ден, а работата не е тежка изобщо. Просто ме убива като потенциал. В последно време казвам, че живея за петъците и само те ме радват. За съжаление, работата, която копнея да работя е изключително ниско заплатена (500-600 лв.) и не мога да си позволя за я работя отново. Тогава съм работила дори в събота и неделя и пак се чувствах енергична.

Друга причина е свързана с липса на витамини, недостатъчен прием на вода, храненето, спорт ...

12.   Изследвай се за сънна апнея