Споделена история от На работното място

Влюбих се в мои колега
Здравейте, искам да ви споделя своята история и да ви помоля за съвет. Аз съм момиче на 20 години и работя в един магазин за хранителни стоки вече цяла година. От скоро в магазина започна работа един мъж с около 15 години по голям от мен. В началото ми беше безразличен, но след време започнах да го харесвам все повече и повече. Осъзнах че съм влюбена до уши в него, а тои нищо не подозира, нямам смелостта да му кажа а и не мисля че е редно да го направя, тои би се почувствал неловко и не би ме взел на сериозно, заради разликата в годините( мен лично тя не ме притеснява). Но и не мисля че мога да го забравя, аз постоянно мисля за него, чувствам се много странно и преди съм била увлечена, но не чак толкова, тои е в мислите ми постоянно. Та въпросът ми е как да го накарам да ме хареса и сам до поеме инициативата да ме покани да излезем някъде извън работата. Мисля, че ако го направи бихме имали някакъв шанс заедно.

Коментари

1.   Има ли жена, приятелка? На мъжете им трябва малко, комплимент, намигване?

2.   Няма как да получиш съвет защото нищо конкретно не казваш за мъжа. Човек на 35 би следвало да е женен вече, или най-малкото обвързан. Ако случайно не е-какъв ти е проблема, както казва №1 на мъжете малко им трябва. Но ако е женен-в никакъв случай, ама в никакъв не се занимавай. Няма нищо по усложняващо живота от връзка на работното място с женен мъж. Не си го причинявай, много ще сгрешиш. Мъже бол, ще се влюбиш в друг

3.   Й -и кратко:"той",важно е да знаеш за пишеш грамотно,всичко друго ще си доЙде на мястото.Успех!!!!

4.   О, авторке, твоето е нищо. Направо отивай и му казвай. Аз съм жена на 21 и работех в магазин за дрехи 2 години. Шефката ми беше на 28 със сериозен приятел и аз директно й казах че я харесвам. Е, отряза ме културно, но не съм съжалила и до ден днешен че й казах. Отношението й не се промени, нито моето. Пък сме жени. Кажи му!

5.   Хора как да му кажа, какви думи да използвам. Аз по принцип съм много притеснителна и срамежлива, но бих рискувала, ако знам че нещата ще се получат. Моля ви помагаите, как да започна разговора?

6.   Първото, което трябва да изясниш е дали има жена или приятелка. Намери начин да го попиташ директно, едва ли ще остане толкова шокиран. Рискувай-риск печели, риск губи. Ако се окаже обвързан бягаш с двеста и толкова.

7.   Не е обвързан и няма жена в живота си, доколкото знам. Проблемът ми е как да му кажа, че го харесвам. Опитвам се да му привлека вниманието, да флиртувам с него, но понякога не ми се получава. Като го видя и онемявам.