Споделена история от На работното място

Как сте след кризата?
Здравейте.
Първо да кажа, че съм наясно, че кризата тепърва започва, въпреки заглавието ми.
При мен положението е следното - момиче на 20 съм. Струпаха ми се един куп разходи в началото на Май, наем, заем, и точно тогава останах без работа. Задържах се на няколко места за малко, най - много месец и до сега търся работа. Заемите станаха още по- големи
Как е положението при вас?
На колко години сте, работите ли, имате ли бизнес, как ви се отразиха наложените мерки?
Благодаря.

Коментари

1.   Аз по време на "кризата" само трупам, не обратното. Имам едни десетина хиляди евро за черни дни, а преди месец бях четири различни държави на почивка и след това два пъти на нашето море.
Животът е прекрасен.

Братан.

2.   Братане знаем те тебе, целия сайт те знае.... Вечно всичко можещия, богатия, красивия, умния, безгрешния, феноменалният.... Просто каквото и да е, ти си по по по най от всичко и всеки, по бърз си от гепарда, и по силен от мечката и горилата взети заедно. И също така никога не боледуваш, и си с ниво на интелект (IQ) от 700, по способен дори от Илон Мъск, Айнщайн и Никола Тесла.............. По изветен си и от всички, изпълнители и актьори от холивуд и ФАЩ......

Чудно ми е само, кога намираш време за всичко, като си на всяка тема/манджа мерудия............

3.   Изхарчих част от спестяванията си, но може би щях да ги похарча и без кризата...наложи се. Останалото е наред, на работа нищо не се е променило.

4.   Аз съм на 16. Положението не беше добре. Аз имах планове за тази година(да си намеря работа), но тази година едва не съкратиха майка ми. Намалиха и заплатата. Наложи и се да замръзи заема за 6 месеца. Сега всичко е горе-долу наред.

5.   Тоя братан е някакъв комплексар пъпчив, живеещ в мечтите си :D

6.   Работя държавна работа и всъщност по време на пандемията спестих. Но сега през септември нещата ще се променят към по-лошо.

7.   Номер 1 авторката ЯСНО пита как са хората в тази криза, тоест как се оправят с тежкото положение което е в момента.Не е тема за хвалби, като твоите жалки хвалбички.Знаеме такива като теб има много - един вид мен нищо не ме засяга, вие мрете от глад аз ходих на 4 почивки.И на 10 почивки да си бил все тая, дребната ти душичка няма как да я премахнеш.И не бъди толкова сигурен, че винаги ще бъдеш така, пази си там еврото, че не се знае.Такива хвалбари накрая живота им го набутва яко.Ако имаш да кажеш нещо по темата кажи, ако си дошъл да се правиш на велик и да се репчиш колко си повече от хората дето имат истински проблеми си го спести.

8.   Братанката вече от всяка тема го гонят, имаше преди един -Чичо, Чичо на всяка манджа мерудия и Пак все той по-по -най. Дали не е същия?

9.   За Братан знаем, а Блек Сабат къде изчезна?

10.   На държавна служба съм. Вдигнаха ми заплата на почти една трета. Ще гласувам за ГЕРБ. Не знам за каква криза говорите. Е, може би в чужбина наистина има.

11.   Аз съм мед. сестра и не се оплаквам от липса на работа, но заплащането е ниско. Положението ми е същото. За съжаление кофти са нещата, но би трябвало да се оправят.

12.   С жена ми сме в Англия. И двамата взимахме 80% от заплатата. Отделно кандидатствах за държавни помощи и ме одобриха.
Затвориха всички магазини за дрехи, заведения, места за бързо хранене и подобни. Оставиха само хранителните магазини. Автобусите бяха безплатни.
Та, когато няма къде да си харчиш парите- някоя блуза от магазина, някоя вечеря в заведение или кафенце, просто спестяваш.
Отделно, още в началото, реших да стягам колана. Започнах да се храня с една идея по-малко и не си купувах глезотии, всъщност отслабнах.
С жена ми не пушим, аз пия алкохол един път в месеца... И така, спестихме.
Един път ми се наложи да ми правят тест, който беше безплатен. Не като в България по 100лв.
Майка ми живее в България и е пенсионерка. Поне нейната пенсия си тече, отделно си има зимнина и прочие. Така че и на нея не й се отрази.
Казвам всичко това, чисто информативно. Не е с цел хвалба или нещо подобно.

13.   Хората са на улицата. А това е само прелюдията. Зимата ще настанат истинските бунтове. Неизбежно е! А иначе короната е пълна измама, ясно е на всички. След като дори индивид като Кралев не умря, който е с наднормено тегло, високо кръвно и диабет, опасен ли е вирусът? Та измамата коронавирус ускори разпада на нулевата ни икономика и много хора останаха без работа, други пък спряха да инвестират. Но всяко зло за добро! Иначе много по-трудно щяхме да разкараме мафията герб-дпс, която 10 години безмилостно ни краде и съсипва.

14.   Блек сабат не се спира да пише и отговаря. Тя друг живот няма

15.   14, аз като напиша коментар към дадена тема, защото сайтът е за това, и коментарът ми не се хареса на един или няколко човека (обичайните дежурни), почват да ме нападат, при което сами отклоняват темата, обяснявайки ми какъв боклук съм, пък после аз съм нямала живот. :D Дори и тук сами отклонявате темата като споменавате мен и още няколко човека. Още една тема ще наспамите и пак някой друг ще ви е виновен.

Black Sabbath

16.   Аз съм без работа вече четири месеца..

17.   9 блек сабат е отвртатиелна същата като него само седи и чака да коментира под всяка тема, защото няма какво друго да прави

18.   Наистина БС и Братан са отвратителни същества, особено първото. Добре, че поне дядо Торбалан се разкара от сайта, че той пък съвсем не се траеше.

19.   Black sabbath и Братан що не се вземат и двамата са на едно и също интелектуално ниво

20.   Тя си пада по сатанисти, а Братан е атеист. Не става.

21.   Хайде да оженим БС и Братан. Страхотна двойка са.
Само вече не знам кои ще са кумовете.

22.   Дали ще ни поканят на сватбата Братан нали е паралия сигурно ще е нещо върховно

23.   Най-забавно е когато някаква обща маса се дразни на това как живееш :D

Аз веднъж не съм казал на някой - нещо директно, ама те наш'те плюят ли, акат ли... ахахахахах, припадам.

Яд ги е, че взимаш пари. Яд ги е, че пътуваш, Яд ги е, че поназнайваш туй - онуй. Яд ги е, най-вероятно, че lowkey искат и те тЕй, ама не става. Границите на милата ни татковина ги задушават, работата за стотинки ги озлобява, липсата на култура ги кара да съскат като настъпени котки... :D

Дразнете се още, палячовци, само ме разсмивате и ми правите деня позитивен. Благодаря вам!

"Целият сайт те знае" еххх, медец капе на сърчицето ми.

Братан.

24.   Да но Братан нас ни интересува ще я вземете ли тази за жена или и вие не я искате?

25.   Аз не усетих кризата, надявам се и занапред да е така. Дори имам големи бонуси. Този месец имах рожден ден и получих една брутна заплата отгоре. По време на ковид кризата и извънредното положение заплатата течеше, а аз си стоях вкъщи.

26.   Недейте хейтете по братаня, че лошо тоя е новия жоро илиев и ще ни намери всичките и после милна ни майка, все пак е управител на ВИС 10 и трепе всичко живо, взима рекети, рушвети, боко лично му плаща за да е на власт, папата го избира братан, ангела меркел също братан я тури на тоя пост, даже Доналд Тръмп беше избран от братан... Нищо не знаете вие простолюдие такова...

За Black Sabbath нищо не мога да кажа, че съм я засичал неколкп пъти и тва е, ама нали ако е досадна, като братаня и по нея хейт и те така...

Ама говеда вместо да се хранят всички тук, е УТРЕ има протест може да отидат ВСИЧКИ... Ама това е под братаня новия жоро илиев, че той праща МВР то да бие протестиращите и казва на боко кво-що....

27.   Сега като свалят от власт Борисов, ще свалят и Радев и Братан ще е новият Премиер-Президент, ще задмине Тодор Живков...............

28.   На 24 съм, имах късмета работата ми да не е повлияна от кризата. По време на карантината, КПП-тата и тн. Даже спестих, понеже барове и други места бяха затворени и само работех и се прибирах вкъщи без да харча излишно.

29.   Аз съм си добре. Изкарах малко вкъщи, ама ми псина, започнах да свиря на китара и карам много колело.

30.   Тази година се дипломирах. Завърших икономическа специалност. От малък град съм и без опит. Положението ве трудно за мен. Изпитвам трудности при намирането на работа.

31.   Останах без работа в началото на Март, иначе Сиви-та пускам на поразия и нищо. В момента си изкарвам пари като карам хора насам натам с колата ми. Нещо като нелегално такси. Имам и малко спестени пари, около 1300 лева. Наложи се да се върна вкъщи при семейството ми в малък град. Завършил съм Финанси иначе и в момента уча Ц2 ниво на Английски. Планирам да се преместя в София след като свърши курса защото съм на 29 и не ме свърта при нашите, но просто нямаше как със 600 лева да плащам квартира от 200 в Стара Загора.

32.   Здравейте,
Мен кризата ме хвана тъкмо като завърших магистратурата си, а да не говорим, че и преди това имах големи проблеми с намирането на работа. Стоя у нас, пускам CV-та ежедневно, ходя на интервюта рядко, ако изобщо ми звъннат и така.

33.   Повече на частници няма да им работя, дори големи фирми. Само държавни учреждения или сам ще си бъда шеф. Писна ми от изкукуригали хора в частните фирми.

34.   На мен кризата не ми се отрази толкова, може би имах късмет... Много от приятелите ми в частният сектор останаха без работа, повечето ги съкратиха. Аз работих доста повече точно през карантината, поне по 3-4 часа отгоре всеки ден. Доста ни бяха форсирали. Работя на 2 места, основната ми работа е държавна (в централен офис на държавна агенция), другата е на частно (на граждански договор). И на двете места имаше много за вършене, даже прекалено. Успях през този период да спестя и доста пари защото ресторантите и баровете бяха затворени и не харчих пари за бензин защото си работихме от вкъщи определено време. Но пак казвам, при повечето от приятелите ми беше и все още положението е зле, част от тях след втория месец заминаха в чужбина...
М. 26

35.   Подобно на 34
Работех в държавно предприятие и по време на карантината доходът ми почти се удвои - заради извънреден, често почти денонощен труд.
От два месеца се прехвърлих в частния сектор и... Изненада... Оказа се че хем работата можело дс е по-човешка, хем заплащането - по-голямо - без извънреден труд изкарвам повече, отколкото на държавната работа с целия и извънреден труд.
За мен 2020 до тук беше добра и се моля да ми продължава така.

Осъзнавам обаче, че за много хора годината е тежка - и близки и приятели са изпаднали в затруднения. До колкото мога се стремя да помагам и искрено се надявам скоро нещата да се раздвижат в положителна посока, защото колкото и добре да се справям аз лично, няма как да се чувствам наистина добре, когато хората около мен са зле.

М. 36

36.   Работя в сферата на медицината и не ми беше трудно да сменя работата и то дори с по-доходоносна. Спестявам и се спрявям съвсем прилично. Живея напълно нормално и разполагам с много време за себе си и семейството си.

Желая ви здраве и късмет!
М26

38.   Аз намерих работа закратко. Не ми платиха, в продължение на два месеца чаках и накрая си тръгнах по взаимно съгласие, като все пак ми се заплати част от дължимото и имам някакви пари. В момента търся работа, но като цяло всеки от работодателите в момента е от тип "тарикат", който се опитва да ти изстиска душичката за никакви пари, че дори има възможност и да не ти платят (това дори ти се казва на интервюто за работа).
От зор си направих моя фирма, но знаете как е всяко начало... просто няма как да потръгне без особени финанси и връзки.
Надявам се да се получи в крайна сметка, но не тая особена вяра.
Като ми свършат парите... улицата, друг избор нямам.
Не разполагам със семейство зад гърба си, нито влиятелни приятели.