Споделена история от На работното място

Излагали ли сте се
Излагали ли сте се някога, на работно място или другаде
Изложих се и ми е мн кофти в момента

Коментари

1.   Нормално е да ти е кофти. Важно е да си вземеш поука от случилото се. Научен житейски урок в бъдеще ще ти е полза.
Също времето лекува. Изчакай да мине време.

2.   Зависи какво разбираш под "излагане", всеки има различно разбиране затова. Изпадал съм в неловки ситуации, но какво от това? Всеки греши. Важно е да не се самозабрави човек и помисли за велик и безгрешен, ако трябва да даде малко назад и да се извини.

3.   Ако си се освинил, то зависи и колко.

4.   Всички се излагаме, какво стана?

5.   Изложила си се, но дори и анонимно не искаш да разкриеш нещо повече. Изглежда единствено търсиш съчувствие и някой да ти каже, че не си сама, и други са се излагали. Е, добре. И на други се е случвало. Сега по-добре ли се чувстваш?

6.   Излагал съм се и то по няколко различни начина, но какво да се прави, хора сме, всеки става за резил понякога.

7.   Тази седмица се изложих 2 пъти, а преди това с години не бях. Единият път на едно празненство (уж съм голям човек, а правих глупости), а вторият път на работа. За щастие нищо сериозно не са, но се чувствам леко кофти.

8.   Аз се изложих преди дни. Едни продавач ме засипа с некомфортни лични въпроси, вероятно от любопитство. в приятелски нюх, знам ли? Много лични бяха въпросите му обаче за човек който му е клиент.. а аз просто исках да си платя за каквото искам и да си замина. Накрая пред други клиенти казах просто 'съжалявам но не обичам да дискусирам такива неща със произволни хора които не познавам'. Казах го мисля по грозен начин и с нотка защото се изнервих от неудобство. Другите клиенти после се обърнаха. Грозно стана. Притеснявам се да се засека някъде със тези хора при положение че трябва да съм за пример.

9.   Аз пък много искам и аз един път да се изложа като хората.
С нова мадама в креватя.

10.   Аз съм ученичка и днес се изложих 3 пъти за 1 час. Какво ли ще става на работа направо нямам думи... Каквато съм тревожна и там ще се излагам...

11.   Не знам какъв е твоят случай , но аз съвсем скоро също се изложих доста и то пред двамата си директори ...... И мен ме е срам от себе си , още повече , че съм на години ........ Не си сам или сама ..... Трябва сигурно да се случват подобни неща , за да се опитаме да не ги допускаме ....

12.   От притеснение съм допускала елементарни грешки и доста съм се излагала.

13.   Да,случвало се е,всички сме хора

14.   До номер 8-Това не е излагане!

15.   Ха, че кой не е правил глупости на работа?
Преди години бях направила една глупост... едва не ме уволниха.
Работех в администрацията на Кремиковци, в отделът занимаващ се с организирането на срещите и оперативките на висшия мениджмънт. Трябваше да организираме срещите на някаква комисия и си имах списък, кои хора са в комисията и съответно трябва да им се обадя и да им напомня за срещата, обаче в бързината взех грешен списък... и вместо правилните хора поканих...директорите на ВСИЧКИ заводи! Шефът беше бесен, аз бях пред нервен срив, а директорите се опитваха да ме успокоят (мили хора!), колко било хубаво да си направят разходка до Централната сграда в средата на работния ден. И как това излизане им се отразявало положително. В крайна сметка не ме наказаха и след това внимавах, но... е, сега ми е смешно, но тогава доста се бях сдухала, че ще си загубя работата. Така, че спокойно, на всеки се е случвало да греши и да се излага. А и това е само една от издънките ми, правила съм и други.

16.   Не бих казал, че съм се изложил, защото не беше по моя вина. Имам доста колеги жени, които въпреки че ги молихме няколко пъти, хвърлят тоалетна хартия и превръзки в самата тоалетна. Редовно виждам да плуват салфетки, както и да е. Един ден ми се наложи да отида по голяма нужда, няма как да го спреш, отидох. Но когато пуснах водата тоалетната започна да се пълни с вода до ръба и така и не се източи надолу. Пуснах вода втори път, но се напълни докрая и така остана, а разни екстри плуваха вътре. Колежките започнаха да се хилят и да питат кой е бил до тоалетна... нищо че те я бяха задръстили. Паднаха ми в очите и вече гледах с друго око на тях след това. Поведението им беше доста просташко.

17.   До 16, знам какво е. Имах същата случка. Дори не бях по голяма нужда но явно някой преди това е ходил и като пуснах водата... След мен чакаше друг и аз бязох виновна. Не знам върви ли да се обяснява човек в накъв случай.

18.   Точно в четвъртък направих една. Колежката е в отпуска и съответно работата ми е двойна и в четвъртък бяха откачила, толкова много работа имах. Та звъни ми шефката да заявя един куриер за Спийди, че клиентката си чака поръчката. Тръгвам аз да заявявам куриера, но в системата излизат няколко адреса и за това звъня на клиентката да я питам до кой адрес си иска нещата. ОК, чуваме се, уточняваме адреса, но тя почва да ме разпитва колко точно продукти е поръчала, на каква цена, а и опаковките какви ще са и т. н. В това време, аз си попъквам формата в сайта на Спийди, но забравям да довърша заявката, малко ми е страннен този сайт, излиза ти товарителница, но поръчката ти още не е официално приета, а е на изчакване докато не натиснеш още един път "заяви куриер" или нещо подобно. Та с две думи аз си мислех, че съм си заявила куриер, а се оказа, че не съм. И си продължих с останалите неща. Малко преди края на работния ден шефката му звъни да види какво става с куриера. А аз, понеже през деня бяха минали още 5 куриера, Еконт, DHL, Транспрес... и казах, че всичко е наред и са минали. Обаче нещо ме загложди съмнение и реших да проверя, та звъннах на колегите в склада. И ужас, стоката си беше при тях, никакъв куриер не беше минавал! Звънах на шефката, оправих заявката, но беше вече 5 часа (колегите от склада вече си тръгваха) и нямаше кой да ми изнесе стоката (работя в производствена компания и ставаше дума за стотици килограми). Та се наложи да откажа куриера. Е, в петък сутринта оправих нещата... обаче като знаех, че са спешни, доста се бях притеснила, защото вместо в петък, клиентката ще ги получи в понеделник.
После колегите ме успокояваха, че и те правят гафове, защото работата е много и на всеки му се е случвало да забрави или да обърка нещо. Обаче аз съм сравнително нова, преди няколко дни ми мина изпитания срок от 6 месеца, та доста се бях изнервила. А в крайна сметка, не е станало нищо фатално.