Споделена история от На работното място

Колко от вас?
Колко от вас работят нещо само заради дохода който им носи? Колко от вас са се превърнали в нещо коренно различно, от това което са мечтаели да бъдат? Колко от вас живят в мир със себе си и заобикалящата ги среда? Да знам, че не всеки ден всичко може да е цветя и рози, и не е задължително да бъде, но нямаше ли да е хубаво да бъдете себе си - такива каквито сте а не такива каквито другите ви казват да бъдете. На някой хора темата ще им се стори излишна, ок нека я подминат, а тези които се чувстват по този начин нека излеят мъката си и може би да открият, че все още не е късно да бъдат това което искат да са, клиширано но силата за това е в самите тях. Моля не се обиждайте и нападайте в коментарите.

Коментари

1.   Исках да стана певец или актьор, но завърших тъпата Икономика и на работа ме взимат само в адски скучни и тъпи офис дейности, където не може да се издигнеш, все са ентри левъл. То в БГ не че има изкуство, но точно затова много си пазят занаята и само с НАТФИЗ диплома може да пробиеш, а в чужбина ми предложиха роля с реплики във филм само по снимка! Затова пак ще емигрирам, няма как.

2.   Еми отговора е че може би 90% от хората

3.   Ами събери пари и следвай мечтите си. Аз например исках да съм гримьорка, родителите ми нямаха възможност да ми помогнат за това започнах работа като сервитьорка. Част от заплатата ми заделях за да изкарам курс а с бакшишите си купувах евтини хримове и тренирах върху себе си, постоянно гледах клипове кое как става и задобрях, приятелки започнаха да ме търсят да ги гтимирам и изкарвах и от тях по 10-15 лева след година имахпарите за курса, изкарах го вепе имах няколко редовни клиемто тоест не започвах от нулата и си наех студио под наею

4.   Даже не съм и завършил каквото искам, пък за работа пфф..

5.   Исках да стана танцьорка по спортни танци и да бъда стюардеса, но станах лингнист, учител и преводач, а после и това спрях да работ и станах секретар на държавна работа. Поне е спокойно. Иначе е скучно и еднообразно.

6.   4, какво те спря? Какво искаше?

7.   Много от хората работят нещо, защото имат нужда от пари.
Ако имаше пари без работа, сигурно щяхме всички да обикаляме екзотични дестинации.. но уви, трябва да има и кой кафе да сервира.

В момента уча, следвам мечтите си.. но лятото работих работа която няма нищо общо с това което уча (трябваше да спестя пари) и самочувствието ми беше газено от кофти работодател- дори не за висока заплата, малко над средната. Разбира се осигуровките ми бяха на минимална заплата, дори и на 4 часа, защото беше сезонна работа и гледат как да не ти дават пари ако може... Това е, понякога се налага да вършим неща, които не би харесват. Но никога не се отказвай от смисленото за теб и гледай да излезеш от този кръг да осигуряваш чуждите мечти, вместо своите. Трябва да има начин, дори и да е трудно.

8.   Много са, така е устроен света. Малко да имат това, което искат и много да се борят за него. Ако имаш достатъчно пари в повечето случаи не би работил като продавач, сервитьор, рецепционист или много подобни длъжности. Ако имаше финансова свобода да правиш всичко сигурно щеше да обикаляш света или поне да си имаш собствено прекрасно място за теб и семейството. За това има и неравенство, за да има кой да работи.
Бъди упорит, намери начин да спестяваш и да видиш как можеш да излезеш от кръга, в който работиш за някой друг и осигуряваш неговата финансова стабилност, а не твоята.

9.   Мечтата ми беше да съм археолог, даже завърших история, но така и не си намерих работа по специалността. Другата ми голяма мечта беше да съм стюардеса, на 3 интервюта ходих и нищо.
Сега работя просто защото ми трябват пари, но сърцето ми е другаде. Опитвам се да си върша добре работата, но... Всеки път като съм на летището едвам си сдържа сълзите. Моята съдба е там горе, но никога няма да се сбъдне. На 38 съм и вече нямам шанс. Не ме взеха когато бях под 30, че сега ли? :(

10.   НОмер 9, стани учител по история, а в свободното време - археолог.

11.   трудно е ,но не невъзможно

12.   Винаги има шанс, ако го искаш със сърцето си, другото е дали ще сръзнеш да се потрудиш за осъщствяването на мечтите си Безплатен обяд няма никъде, това е предизвикателството на този свят.