Споделена история от На работното място

Нормално ли е ?
Здравейте ще карам направо. Кандидатствах за работа на едно място и бях удобрен. Занесох нужните документи и ми казаха да очаквам обаждане да дойда да подпиша трудовия договор. Така мина месец някъде, но нито обаждане получавах нито нищо.
Затова реших да потърся фирмата и да ги попитам какво се случва. Заявиха ми да съм очаквал обаждане във вторник, обаче вече е петък и никой не се свързва с мен, а реално трудовата ми книжка и документите си седят там обаче ми е неудобно вече за 2-3 път да им звъня, но в същото време вече почти един месец чакам да ме викнат да подпиша трудовия договор и доста време чакам вече. Интересува ме горе-долу кога трябва служител да подпише трудов договор след като е подал документи и коректно ли е според вас подобно нещо. Ако може да ме посъветвате какво да направя ще съм ви благодарен!

Коментари

1.   Обикновено ТД се подписва още в деня, в който им занесеш всички документи или най-късно на другия. Щом от месец не ти звънят, търси си друга работа и си вземи документите.

2.   Oтиди и си вземи трудовата книжка .Мотаят те нещо.

3.   По-добре иди си вземи документите и започни да си търсиш друга работа. Не им е чиста работата на тези. Нормално договор се подписва веднага или до 1-2 дни. Какви са тия глупости, да те мотаят цял месец?!

4.   Отиди да си вземеш документите, не възнамеряват да те назначават изобщо. Радвай се, че сега разбираш, че са некоректни работодатели, още преди да си работил за тях.

5.   Дали е нормално не знам, но е неморално.
Държат те в "запас". Добре за тях, зле за теб.

6.   Документи не се оставят никога за човече от сверка, попълване, подпис!!! Вземи си документите и си провери данните да не са използвани за техни си цели...
Например- заявена заплата с трудов договор за които ти не знаеш и няма да знаеш... фирмата от собственик ли се управлява или назначени началници?

7.   Какви документи си им оставил освен трудова книжка? Работил ли си досега? Отиди в НАП и си вземи справка за регистрираните трудови договори, за да видиш дали не са направили нещо. Става веднага готова. След това отиди при тези и си поискай документите. Ако ти откажат или се опитват да те върнат за друг път им кажи, че излезеш ли оттам ще звъннеш веднага в Комисията за защита на личните данни да се оплачеш, че реално обработват всички твои данни неправомерно, понеже не смятат да ти сключат трудов договор и после директно отиваш в Инспекцията по труда да подадеш жалба. И ще ти върнат всичко. Успех!