Споделена история от На работното място

Не ме поздравяват сутрин на работа
Здравейте, какво мислите за ситуацията при която влизам в стаята където се преобличаме за работа, поздравявам с добро утро и никои не ми отговаря, все едно не влиза никой.Само един колега от 4-ма ми отговаря отвреме на време.Да спра ли и аз тогава или да си поздравявам без да ми отговарят?Как ви се струва това?

Коментари

1.   Както решиш, а другото време как са?

2.   Спри да ги поздравяваш. Толкова са оскотели, че намират за естествено да се държат невъзпитано. Не се занимавай с тях.

3.   Не спирай! Те може и да нямат обноски, но това не означава, че трябва да падаш на нивото им!

4.   Не те харесват. И аз съм така и мен не ме харесват. Явно не съм им бил важен и не придават никаква важност на отношенията ни като колеги и за това не смятат за нужно да ме поздравяват. Та и аз също не казвам добро утро, а вече над 2 години влизам в офиса, сядам си на бюрото и толкова. Ако някой ми каже добро утро, му отговарям и аз.

5.   Казвай го ако ти носи удовлетворение и много да не ти пука, наистина "осакатели"хора много

6.   Поздрава сутрин, или в друга част на деня е възпитание, елементарно уважение към околните, зачитане на човешкото в нас.
Обратното, което е все по-често забелязвано в обществото ни, показва незачитане, деградация, ниска култура, оскотяване!
Това дали ще отвърнат на поздрава ни, не е кой знае каква болка, по-скоро дава първо, една представа за нивото и ценностната система на дадения индивид и второ, по-широк поглед над определена група в социума.
Обобщено казано, подобно поведение би породило съжаление към тях...и нищо повече и ДА, ще продължа да поздравявам, противното би ме поставило на тяхното равнище!

7.   Невъзпитани простаци! Внимавай да не ти спретнат някоя интрига.

8.   Ами то и аз не поздравявам колежките, които не са ми пуснали...
Какво да ти кажа, трябва да има уважение, привличане, емоция, че сте заедно и се виждате.

9.   Според мен и завиждат за нещо... няма логика иначе. Озлобени и нещастни хора! Особено ако си по-добре от тях, логично е поведението им, макар и неприемливо.

10.   Това е днес нормалното отношение на работното място,при нас е същото.Аз пък напук поздравявам винаги и това ги озверява още повече към мен,защото така практически им показвам какви боклуци са.

11.   Звучи като работа на охранител - всички сутрин обличате униформата в стаичка на работното място (обекта), за да не се излагате по градския транспорт, че сте охранители...

Самата охрана е малко особена "работа" - взимат ги всякакви, изискването е да имаш валидна лична карта и да можеш да се подпишеш...

Не се гледа с добро око на охранителите и много малко хора ги уважават, следователно тези, които не те поздравяват са тези, които не уважават охранителите...

12.   А нормално ли е колега да ти казва Здрасти при всяко срещане в коридора - примерно на обяд след като вече сте се засичали 2 пъти същия ден и пак е казвал Здрасти? Мисля, че нещата имат 2 крайности. И не смятам за толкова ненормално в стая с 5-8 човека да се пропускат формалностите. Ако 8 човека кажат Добро утро и им отговорят 1-7 какво става? Ама мноооого е важно. Е, аз смятам, че е нормално да сте в нормални отношения без да си го доказвате. Глупаците смятат, че ако някой не те поздрави значи се сърди - ако съжителствате с разни подмолни лицереми, ваш проблем. Залъгвайте се какво е днешното настроение.

13.   И аз съм работил с такива хора, които не поздравяват, все нацупени и без обноски.
Честно казано не издържах много. Може работата да е най-добрата, но ако екипа за нищо не става, просто не издържам.
Аз винаги поздравявах, бях усмихнат, давах път на жените и тн. и всички ме гледаха все едно съм някакъв идиот.

14.   Обичай живота и живота ще обича там. Или са пълни темерути, или ти липсва чар и позитивизъм. Ако е второто поработи малко. АКО на мен не ми отговорят и аз ще спра да ги поздравявам, това не означава, че ми е паднало нивото, а че уважавам себе си и не се натягам. Третирай хората с това, което за заслужили. Мит е, че това оскотяване е само в Бг. И холандци съм виждал да не се поздравяват в малък екип. Все нашето да е най-лошо.

16.   Това показва колко са невъзпитани и с пилешки мозъци, явно още не са се развили достатъчно че да могат поздравяват. Дядо ми ми казваше "На поздрав и на красива жена винаги се отвръща ". Това че поздравяваш показва че се отличаваш от маймуните по някъв начин, макар че на скоро четох че и те си имат поздрав :D. Иначе спри да ги поздравяваш тия лумпели!

17.   Със сигурност за това поведение има причина. Ти не даваш достатъчно информация, като например: отдавна ли работиш на това място, от самото начало там ли не са те поздравявали или в някакъв момент са спряли да го правят, те помежду си поздравяват ли се?

Във всеки колектив и въобще във всяка група хора има социална динамика. Някои се харесват, други не се харесват, има някой лидер, който другите уважават и се стремят да му се харесат. Съответно, ако лидерът е решил, че не му харесваш или пък ти си се конфронтирал директно или неволно с него, той може да настрои останалите колеги срещу теб. Те ще го послушат, защото приятелството с него е по-ценно от приятелството с теб. Това са важни и незаобиколими принципи на взаимоотношенията.

Мисля, че не е възможно това да се случва без причина. Помисли малко и ще се ориентираш.

18.   Ами просто е...И ти не ги поздравявай който теб и ти него!

19.   Голяма работа, просто не ги поздравявай и ти. Мен бившата ми шефка понякога ме „поздравяваше ” със скандали още от сутрина само защото е станала с г.. а нагоре ( жената си беше истеричка и е изгонила не един и двама души с поведението си ), така че винаги може и да е по -зле. Там отиваш да изкарваш пари не да се харесваш на Сульо и Пульо. Ако тази работа те прави нещастен винаги може да я смениш.