Споделена история от На работното място

Жадувам за карта Мултиспорт, но нямам късмет .
Здравейте,
На някои от вас може да им е смешно, но ако плащат скъпо за нещо, което другите ползват на символични цени ще ме разберат!
Занимавам се с определен вид танци, които са доста скъпи, ако нямаш Мултиспорт.
В залата почти всички са с такива карти и когато ги питам, казват че съм им от работата. Ето го и моя проблем работих до сега на три места в малки фирми, където нямаше такива карти. Реших, че ще отида в голяма, за да получа и аз ( защото знам че в големите ги дават) и направо не мога да повярвам фирма от 150 човека и никакви социални придобивки и Мултиспорт.
Как може да съм такъв карък, хората работят във средни фирми и пак им дават Мултиспорт, а аз отидох в голяма и отново нищо.
А относно танците, с които се занимавам ги обожавам и за нищо на света не бих се отказала от тях, но ми е гадно всеки път аз да плащам като поп, а другите да са с Мултиспорт. Как те са се уредили в такива фирми, аз не мога.
Ще се радвам да споделите фирми, в които дават такива карти, за да кандидатствам за работа в тях, защото наистина много ми се натоварва бюджета!

Коментари

2.   Защо не попиташ някой от тези, с които танцувате за колега, който може да ти продаде картата си?
Аз работех във фирма с карти МултиСпорт, сигурно 10-20% от служителите я ползват!!!
Особено при по-възрастните тя е още една карта в портфейла

Успех!

3.   Помоли някой познат с карта мултиспорт да те запише към него и май можеш да я ползваш за 40 лева на месец. Иначе, мисля, че и сама можеш да си я изкараш ама тогава ти идва доста по-скъпичко, към 80 лева май беше и не знам дали си струва. На въпроса ти всички големи международни компании имат такава социална придобивка.

4.   бъди по креативна и търси някой който е продава и си е купи еднократно или търси познат на познат на познат който не е ползва и предложи да е вземеш, доста по лесно е от това да почнеш работа в някоя фирма където ги дават и то заради едната карта и то пък точно ся в тази стегнация.

5.   Търси някой приятел да те прикачи.Аз посещавам тренировкипо йога и пилатес,които също са скъпи.Много трудно се намира някой,който да се съгласи да те прикачи,но може да предложиш да предплатиш за няколко месеца.

6.   150 човека фирма не знам защо очакваш мултиспорт. Аз съм във фирма с над 10 000 човека, мултиспорт картата е 36 лв на месец. А тези твоите познати да ги питаш да ти изкарат и на теб, защото на всеки служител е позволено да изкара и за свой приятел/роднина/познат, освен на себе си. Питай кой има свободен слот и все някой ще ти изкара. Освен това не си споменала в какъв бранш си търсиш работа, може някой да ти помогне.

7.   Не мисли, че щом имат мултиспорт карти, на всички са им безплатни и ги "дава" фирмата. Има фирми, които са поели този разход или част от разхода - но картата най-често струва на служителя от 10 до 50 лв месечно в зависимост от фирмата. Ако искаш да ползваш такава, фирмата ти дава възможността да си я заявиш срещу съответната сума.

8.   Душичка, един от най-важните приоритети, които трябва да имаш когато се развиваш професионално, е не да търсиш как да си намалиш разходите, а как да си увеличиш приходите.

Успех в живота!

9.   Ей тва е реклама на тази карта ,да сменяш работа да имаш карта ,хората не могат да си намерят работа като цяло ти сменяш заради едната карта ,пълни лъжи ,предварително може да разбереш дали фирмата дава такива карти и тогава да приемеш работата ,а не в последствие ,пълна реклама

10.   Аз имах в Inditex. Ако въпроса ти всъщност е коя фирма ги предлага.

11.   Авторката : Благогаря на всички за съветите. За съжаление не съм много контактна и нямам приятели. А относно тези, с които танцувам няколко души ми обещаха и и нищо. А относно това че се плаща го знам, но е мн по-малко от това, което плащам аз.
Н9 Никаква реклама не е. Аз съм сериозна и наистина търся такава карта. Ако позволяваше сайта даже и имейл бих оставила ако някой реши да ме прикачи към него.
Но, както казах аз нямам късмет.
А относно това сама да си взема ср обадих и ми обясниха, че сама не мога, трябва фирмата да се съгласи и да сключи договор с тях. Предложих на моята ръководителка и тя отказа.

12.   " Реших, че ще отида в голяма, за да получа и аз ( защото знам че в големите ги дават) и направо не мога да повярвам фирма от 150 човека и никакви социални придобивки и Мултиспорт. "

Все пак живееш в България! Излезе от бизнес парка и виж реалността.

13.   То че не е лошо да имаш социални придобивки, не е лошо, но чак картата Мултиспорт да ти е водещ критерий за работата? Трупай опит, придобивай умения, ще си вдигнеш квалификацията и оттам и заплатата, с която ще си купуваш каквото искаш. А ако от фирмата вземат, че ти дадат карта - супер