Споделена история от На работното място

За хората, работещи в ресторант
Здравейте. Всеки знае, отново се случи така че да затворят заведенията и лошото е че ние-служителите оставаме така.
Работя като сервитьорка. Когато чух, че ни затварят отново ми стана адски кофти, защото имах съвсем други планове като да събера пари за празниците и т. н.
Но нещата се промениха. Последният ми работен ден беше миналия петък, изработих малка сума пари и това беше. Сега въпросът ми е: Знае ли се със сигурност дали отново ще отворят ПОНЕ за празниците около 20ти декември?
И ако не отворят отново, какво става с нас? Много ми е гадно хора, силно се надявам да отворят и да успея да си събера парите. Какво е вашето мнение по въпроса?

Коментари

1.   Ето затова идва вируса-за да разберем,че не ние правим и сбъдваме плановете си.На българина и пет вълни коронавирус няма да са му достатъчни да разбере за какво изобщо става дума.

2.   По-добре не чакай, ами кандидатствай в някоя от големите хранителни вериги... пък като ги отворят заведенията, пак може да си се върнеш към сервитьорството. Нещата няма да свършат само за месец. И други бизнеси страдат покрай тия локдауни, които уж засягат само определени сектори. Да, ама не... Цялата икономика се срива. Просто едни първи падат в боя, образно казано.

3.   И на мен ми е гадно. И аз много искам това да свърши по-скоро. Нямам с какво да те успокоя за съжаление. Дано все пак нещата се оправят.
Сервитьорка 21г.

4.   Няма да отворят търси си друга работа,няма какво да направиш не си единствената пострадала, има хора с години не могат да си намерят свястна работа. Тази година ще минеш без подаръци и партита или вземай заеми и се надявай някой ден да имаш пари да ги върнеш. Не е дошъл края на света мисли друг начин да вадиш пари ако са ти толкова много необходими и не можеш да оцелееш

5.   Изборите идват след няколко месеца, помисли си добре за кой ще гласуваш, защото иначе пак ще гладуваш.

6.   Няма да отворят и тогава, защото това си е автогол. Да позволяваш да се събират толкова хора, които е ясно, че няма да спазват дистанция. Трудно е без пари, но по-трудно е да си болен и без пари, и да не знаеш дали ще оцелееш. Здравето е на първо място! Все ще избутаме някак до ваксините!

8.   От авторката : Благодаря за отговорите. Казаха ми, че на 21 ще отворят ресторанти и всичко останало. Но не го ли направят - хората доста ще се ядосат и отново ще има бум на протести.
И аз така мисля - не върнат ли работата на хората, ще стане голяма каша.

9.   Към авторката: интересува ме защо цените в ресторантите са така надути? За една чиния-10 лева! Не че ходя, предпочитам да си оставя парите в някой супермаркет, където има седмични промоции! За 40 лева купувам доста неща, че и остават за много дълго време напред! Месо, плодове, зеленчуци не свършват за една вечер! Поне за месец имаме, защото повечето са трайни, а и не готвим всеки ден! Алкохол също не пием! А едно печено пиле в Била е 6. 50!

12.   До номер 9: Ами на ресторант или кръчма не се ходи само заради едното ядене. Обикновено това е начин да социализираш. Виждаш се с приятели и ако ресторанта е добър, наистина за нещо, което у дома надали ще приготвиш. Вече ги няма ходенето на гости като по времето на родителите ни... Всеки си уговаря среща навън. Определено още първите дни след като отвориха заведенията след първия локдаун, нямах търпение да отида на заведение с приятели. В интерес на истината в началото си спазваха мерките, ама вече до към времето на сегашното им затваряне тотално се бяха разхайтили... Лошото е че цялата икономика буксува още от март-април и нещата няма да се оправят за няколко месеца. А като отворят заведенията повечето като са безработни ще има оборот само на кафета май....

14.   От авторката : за цените не мога да кажа, но номер 12 си го каза много ясно - все пак това е заведение и наистина щом човек реши да излезе да хапне навън- излиза малко по - скъпо от това да си направи вечеря вкъщи, това си е напълно ясно и винаги е било така още преди да се случи това с вируса.

15.   Принципно нямам този навик-ние си каним гостите у нас, така е по-удобно и сега хората си ходят на гости! Преди да чуем за вируса, щом се зададеха празници, както и през лятото, край всички блокове имаше постоянно стълпотворение на коли от други градове, хората идваха на гости при своите роднини, както и обратното-хората се стягаха за път, за да отидат на гости в други градове! Не е съвсем отживелица ходенето на гости! Всеки сам си решава!