Споделена история от На работното място

Имам чувството че живота ми ще мине в правене на пари без да му се насладя изцяло
Ситуацията е следната, на 23 години съм имам няколко връзки зад гърба си, никога не съм бил женкар, не пия, отказах цигарите, пари имам много, но те само ми пречат в случая, понеже заради тях покрай мен е пълно с боклуци.

Връзките ми винаги обаче са били не много дълги, жени има много покрай мен, не ми представлява трудност да сваля някоя от тях... въпроса е че за мен те не струват нищо, глуповати са повечето, последно време съм се откъснал от хората около мен и си гледам най-вече работата. Твърде умен съм за да си мисля, че никога няма да намеря подходящата, просто няма с кой да споделя своите победи, загуби, новите ми проекти, успехите, кариерата ми се развива много бързо, но няма с кой да ги споделя тези неща, за какво за ми тези пари??

Имам чувството че живота ми ще мине в правене на пари без да му се насладя изцяло, усещам се че по цял ден за това си мисля - за пари. Контакта ми с нормалните хора става, когато ги гледам иззад стъклото на глупавата ми скъпа кола на някой сфетофар, вчера реших да пътувам с автобуса в града. Хареса ми, но загубих много време...

Контакта ми с нормалните хора се изплъзва и остават само едни сноби и продажници около мен, затварям се в онзи кръг на "отбраното" общество, та те незнаят как се борят хората всеки ден за единия хляб. Не искам да съм там. Липсва ми нормален човек който да ме разбира и поеме товара на моето ежедневие, а то е много много натоварено и изнервено. Много хора които парите са им липсвали си мислят че при тях света е цвете, но грешат... да малко по-лесно е, но ставаш не човек ами буца лед.

Всеки ден се чудя кога ли ще срещна жената която ще ме подкрепя истински и ще е с мен не заради лъскавия свят.. ами заради мен.

Коментари

51-73 от 73

51.   Автора, добър манипулатор си, но има на къде още ;)

52.   Стани Християнин-Мистик и се отдай на по-голяма от теб кауза, тогава ще намериш и всичко, което търсиш.

И хората около теб няма да са повърхностни.

53.   Може ли скайп или нещо за връзка, и аз се чуввставам по същия начин, поговорим.

54.   :D Голям майтап. Може ли и аз да си оставя координатите? Аз съм от свестните жени, които си търсят нормален мъж с пари :D

55.   Ето някой написал, че има пари /а дали е така никой не знае/, и веднага: "може ли скайп"... "дай координати... "
Авторе, ето такава е ситуацията.
Жалко. За какво са ти парите, за какво се трепеш, щом в тая среда не можеш да намериш дори 1 човек със сходни интереси? ...
Не искам да те критикувам, но доста цинично разсъждаваш. Така няма да привлечеш "свестна" жена.
Иска ми се да ти обърна внимание върху едно нещо: преди всичко друго сме х о р а, и след това мъже и жени, бедни и богати, или каквото и да е.
Защо не пробваш да уважаваш малко повече човека отсреща, какъвто и да е той? Казвам го съвсем добронамерено.

56.   Ами и аз съм в подобно положение, само че съм на 33 вече. Денят ми протича по следния начин, качвам се в колата, отивам до офиса, обратно в колата, пазаруване, фитнес, плуване, чат-пат срещи с приятели, които стават все по-редки ( хората се изпожениха, имат деца ), а аз все не мога да я срещна... И аз си падам по екстремните спортове - парапланеризъм, сноуборд, май е някакво избиване комплекси ли и аз не знам. Сега ще заминавам да се гмуркам до една екзотична дестинация, но отново сам :(. И какво, голям праз, че карам чисто нова кола, а гащите са ми Калвин Клайн, когато отново ше съм самотен под тропическото слънце и палмите.
Бих предпочел да съм една седмица на Равда, но да не съм сам.
Между другото, преди време, една циганка ми предрече, че до 40 няма да видя жена, знам ли, може и да познае...

57.   Здарвейте, баналното умозаключение, е че както всяко нещо за постигането и изграждането на някакви отношения човек също трябва да се пребори/бори по всякакъв начин. Това включва себеорицание, компромиси, търпение, сломяване на егото

58.   Незная какво да ти кажа.
Много по-малък си от мен, никога не съм била материална, тези хора сигурно са на изчезване.
то и мъжете станаха материални, незная как живият тези хора, мъжили се за материалното и т. н

59.   Все търсите, търсите, а знаете ли какво търсите всъщност? . Какво трябва да притежава "истинската" според вашите критерии? Отговорете си на най-елементарния въпрос какво искате от една жена и тогава може би ще я срещнете. Богата душевност-всеки я има, дори най-лошият човек в нашите очи, докоснеш ли се до сърцето му, допуснеш ли го в твоето ще откриеш най-добрият приятел или най-добрата жена. Хората имат и добри страни, научете се да ги виждате и тях

60.   На 23 години човек не разсъждава по-този начин... на 33 да.... но твърде млад си да се правиш на нещастен и неразбран защото имаш пари... иначе виждаш, колко лесно става.... всеки ти остава координати дори и тук.... но не разчитай на тях.... нека по-добре се засечем на някой сфетофар.... всеки е чувал фразата "щастието не е в парите", но само който има знае, че това може да е и истина...

61.   Ти изобщо не си наред, щом седиш и си губиш времето да пишеш подобни неща и да хленчиш.
Нито ще те упреквам, нито ще те коря, но самият факт, че пишеш подобни неща и смяташ за повече и по-умен от другите, какво да говорим. Да редно е да имаш самочувствие, но то да е трезво, а според мен товето не е. Мислиш се за умен и за повече от другите, ако си нямаше да го кажеш.

62.   Тоя лъже!!! Не му вярвайте!!! Този говори пълни измишльотини! Иска да провери, как лесно се хващат хората на маниполаця. Другото което е, че тоя не е на 23, а е на минимум 35г. Вярвайте ми, такива като него съм ги слушал много пъти!!

63.   62 нима мислиш, че повярвахме... погледни ми коментара на номер 60... ЗАРА 36

64.   Когато шмъркам кока съм най великата. Усещането да се наведеш към линийката и да я изшмъркаш, след което с остатъка да си натъркаш венците. Това е най-красивото чувство на света.

65.   Закъснял коментар... И все пак: Направил си огрооомна крачка, откривайки съществени неща. Оттук нататък нещата ще ти се подредят съвсем естествено и лежерно. Имам смелостта да мисля, че вече си не само богат, но и щастлив : ) Успех

66.   Аз пък имам подходящия човек до себе си, но паричките не ми стигат.. така, че или едно го има и другото го няма или обратната. :D

67.   Успех!!!

68.   Нямам нищо против да си поговорим някой път, аз може и да съм само на 13, но започвам да виждам колко продажни и алчни са хората около нас. Децата искат да пораснат, гримирайи се и т. н. на 13 години... Е извинявай, майка ми тогава си е играла още с барбита.... Възрастните работят по цял ден, опитвайки се да нахранит и задоволят всяко желание на разглезеното си дете.... Бих казал, че съм досто щастлив да имам добро семейство и 2-3 истински приятела около мен. Успех в намирането на твоята половинка. Наскоро четох една забавна статия, където се казваше, че в началото човека е имал 4 ръце, 4 крака и 2 глави. Но тогава той се разделил на 2 равно части, за да могат да се намерят една с друга.

69.   Оставете човека той просто споделя какво се предлагате ей това са българските жени нахакани и нахални чуят ли за пари иначе истински жени били.... Едва ли в този сайт ще намериш твоето момиче тук всяка една се чуди с какво по точно да напише за да ти стане интересна и да и обърнеш внимание това са жени с интереси нищо хубаво няма да получиш от тях аз също съм момиче и така като им чета коментарите ми стават смешни чак

70.   От написаното ми се струвате интересен и привлекателен човек. Може би трябва да се отървете от нещо във вас, което ви пречи - да кажем, общувайте с хора от друга среда, но ако не желаете да ви ценят заради материалните ви възможности, по-добре не ги разкривайте, докато не се убедите,че си струва. Не бягайте от хората, позволете си малко повече свобода, може би това, което търсите, не е там, накъдето гледате, и е нужно да кривнете (в хубавия смисъл, разбира се). Желая ви успех.
ПС: Радвам се, когато чета коментари, включващи информация, която не знам. Сега ще проверя за Карлос Кастанеда.

72.   Здравей. Моят съвет е просто да се регистрираш в някой сайт за запознанства /да кажем/, да започнеш да си пишеш с момичета, да се срещнеш даже с някое, но...... без да показваш финансовите си възможности. Отиди с някоя стара кола, почерпи я кафе, разходете се, бъди кавалер /това важи за всяко запознанство с момиче, което харесаш наистина/, опознайте се без да включвате темата пари в разговорите. По този начин най-добре би могъл да прецениш дали момичето търси някаква облага от теб или просто те харесва наистина. И това не трябва да е само на първата среща, а и на последващите също. Не се тревожи, тя няма да се разсъди, когато и кажеш истината, даже още повече ще се зарадва, както и ти, защото и двамата ще знаете че тя не те е оценила по материален критерии. Подкрепям и някои по-горни коментатори, които са на мнение, че трябва да понижиш малко критериите си и да излезеш от обвивката на "половинката-идеал". Това от мен общо взето, желая ти успех и вярвам, че ще срещнеш човекът за теб стига ТИ да отвориш себе си за него!

73.   прочети това ще ти е от полза щом имаш много пари , радвай се да раздаваш за да гледаш как правиш удоволствие на хората . ще ти хареса чувството :) http://optimistbg.blog.bg/biznes/2009/10/25/nai-velikata-taina-za-pravene-na-pari-v-istoriiata.422416

75.   Вземи по-добре се научи да пишеш грамотно на български и после обяснявай как си твърде умен и всички са ти много глупави. Обикновено всеки намира каквото търси. Ако само демонстрираш колко пари имаш, нищо чудно, че само такива жени ти се лепят. Давай го малко по-скромно, подбирай си средата и може би нещата ще се подредят. ;)

51-73 от 73