Споделена история от На работното място

Досажда ми много по-голям мъж!
Става дума не точно за колега, не и за пряк шеф, а за мъж на висока позиция във фирмата, в която работя (голяма международна е), който обаче нищо общо няма с моя отдел. А аз съм студентка и тепърва започнах повреме на пандемията тъй като и без това съм онлайн, а работата ми е с чужд език и има много възможности за развитие и добро заплащане. На 21 съм да подчертая.
Обаче и тук, където би трябвало такива истории да ги няма, аз съм карък. На обедната почивка чисто колегиално се сближих с този човек и впоследствие развихме силно казано връзка на баща и дъщеря, но на ментор и ученик може би. Разбирателен и не сухар. И да за възрастта си е добре изглеждащ доста - все пак е швед, но нито ме привлича, нито искам на работното място глупости, а и по принцип не ми е до задявки в момента.
Тъпото е, че развих точно дъщерно доверие и в един момент тоя ми се изцепи, че има чувства и дали съм усещала същото. Аз съм 99 набор, знае го идеално - а той е 65, на 55 години! Що за човек изобщо си го мисли? Има деца по-големи от мен! Това е педофилия, независимо, че съм пълнолетна. Аз като съм се родила, той е бил на 34... достатъчно казано. Не признанието, а това, че не ме оставя на мира е проблем. Била съм ясна и категорична, но мине-не мине време, старата песен на нов глас!
Не ми пише сексуални работи, не ме сваля по грозен начин, но ми е взел номера от работата без да съм му го давала, което веднага ме отвращава. Звънка да ме кани на вечери, праща ми цветя и бонбони. Така и аз се чувствам тъпо, но нищо не може да има между нас. Аз дори малко по-големи не харесвам, сякаш предпочитам по-малки, а то това си е огромна разлика! Не го показва в работата, но не го и крие. Аз се отдръпнах. И не, никога не съм флиртувала, не съм му давала надежди. Не знам какво му е има на тоя човек. Обаче ме притеснява и искам да се спре. Казала съм го, той замлъква и след няколко дни пак дрънка, че е влюбен, би ме взел да живеем заедно и такива.
Притеснява ме общо взето и не мога да се концентрирам, а не искам да си губя работата. Не искам да правя сцени, защото не съм такъв човек, а и дефакто не е сексуален тормоз, щото той за секс нищо не ми е говорил. Другото е, че е по-голяма риба и аз ще изхвърча, ако има нещо. А и като цяло ако реши, може да ми направи проблем. Не мисля, че е толкова долен, но всичко трябва да очакваме. Да напусна, ама работата просто е супер и другата опция е да игнорирам, което е трудно, защото е дразнещо! Намеквала съм, че си имам човек, не и не. 2 дни ме остави и пак звънка. Не знам в момента има ли жена до себе си, няколко пъти е разведен, не ме и интересува. Нито какви са му намеренията, аз искам да се разкара. Какво да правя?

Коментари

1.   Спрях да чета на "Това е педофилия, независимо, че съм пълнолетна".

Братан.

2.   Говори с шефовете над теб да му кажат на саме да се взима в ръце. Просто вкарай още хора на по-високи позиции да говорат с него. Може да говориш и с HR, имат провомощия за такова нещо да се намесят и то доста ефективно. Ако нищо не направиш и му станеш гадже ще ти тръгне прякор че си курва и още по-зле. Колегите ти ще те имат за парцал и ще се дистанцират от теб и ще странят. Още по-лошо ще е щото тогава ще видиш какво е дискреминация.

Фирмата не си я слагай при сърце. След 1-2 години си търси нова работа за повече пари.

3.   Така, твоят колега изобщо не е "разбирателен", както си се изразила. Защото ако беше "разбирателен", нямаше да ти признае чувствата си.

Не е и педофилия обаче. Това е сериозно обвинение, а ти си пълнолетна и то от няколко години, пък и не си писала да те е опипвал или да те е насилвал нещо.

Според мен тук проблемът не е разликата във възрастта, а фактът, че ти изобщо не го харесваш, обаче явно не си успяла да го (по)кажеш ясно, кратко и категорично.

Виж как се обясняваш, сравняваш годините ви, оправдаваш се с това, че не ти е до връзки.

Момиче, имаш право да не харесаш и най-перфектния мъж на твоите години, дори същевременно да си решила да търсиш любовта!

Когато почнеш да се оправдаваш по този сложен и подробен начин, мъжът не чува "не те искам", а чува "има пречки пред нас, разликата във възрастта, не е моментът, не е мястото...". И той тръгва да се "бори" за теб, да ти се доказва.

И още щом първия път отговориш с "Аз не те искам, защото...", вместо просто "Аз не те искам", после става страшно. На мъжът му дай мисия и предизвикателство, а после му гледай сеира.

Но стореното, сторено. Освен да го игнорираш, няма какво друго да направиш. Само не се вкарвай в безкраен цикъл на обяснения, защото този явно е дърт Ромео и препятствията го настървяват още повече. Игнор и това е. Щом поне се държи уважително и не прекрачва физическата граница, все ще спре в един момент. Не му вдигай телефона в извънработно време. Игнорирай съобщенията, НО НЕ ГИ ТРИЙ. Защото ако нещата ескалират, ще е добре да имаш доказателства, за да не излезеш накрая такава, каквато не си.

И занапред промени начина си на заявяване (дори невербално). Ще видиш, че ще се отърваваш по-лесно от досадниците. Бъди категорична, имай вяра в преценката си. Не си длъжна да се оправдаваш като малко дете. И аз съм ги правила тези грешки - мислех, че съм категорична, но все се промъкваше по едно оправдание, за да не нараня човека отсреща. И се научих по трудния начин, че не винаги нещата са черно-бели и мъжът е виновен и нахалник. Понякога просто е дърт наивник и си мисли, че има шанс.

А що се отнася до разликата във възрастта, не забравяй, че някой ден ние младите ще остареем, но пак ще забелязваме готините хора около нас. Да не станеш на 50 и да се влюбиш в някой любезен 30-годишен колега и ти?

Успех, дано успееш да се заявиш категорично и той да те остави на спокойствие без това да ти увреди отношенията на работа.

4.   Удари му шамар щом не разбира от дума , или кажи на приятеля си да той
ще знае как да действа .

5.   Маци, като жена която е била в подобна ситуация:. Смени си номера, кажи за проблема на hr, обърни се към психолог.
1. Не му вдигай. Ако иска комуникация само писмена, така че да се вижда черно на бяло кой го праща.
2. Кажи му че имаш гадже, ако ти има фб тагни го това гадже. След това всяко писане го документирай.
3.Спри да го търсиш
4.Поговори със психолог как да постъпиш. Заради моята ситуация на доста абюзив шеф тръгнах на психолог и това доста добре ми се отрази.
5.Смени си номера. Или блокирай неговия.
6. Говори с твоя тийм лидер какво може да направиш в ситуацията.
7. Преди това игнорирай го , помоли да те затрупат с работа и му кажи че си заета...
Евентуално смяна на работа но се надявам да не се стига до там

7.   Човекът иска секс от теб. Това е сексуален тормоз на работното място, тъпо е да си мълчиш. Какво ти е по-важно- парите или това да си спокойна? Явно първото. И да ти направи мръсно, какво от това? Работа винаги ще има, млада си. Кажи на пряк ръководител, че това, което прави, ти пречи. Има вероятност да не си единствената. Истинска грешка е да се сближаваш с мъже на работа, чисто колегиални трябва да са ти отношенията и това е. Никакви такива близки, менторски и т.н, защото мъжете го приемат като знак, че си навита. Но явно ти харесва да те гледа похотливо и да те ухажва този чичо. Не си мълчи, ами направи нещо. И да загубиш работата е по-добре, отколкото този да те тормози години наред.

8.   Бъди категорична , най- добре му го напиши , за да го имаш черно на бяло . Пиши му , че това е сексуален тормоз , той много добре знае това как се третира в западните фирми .

9.   Ами помоли го да спре, или сменя номера.

10.   Пусни му,може пък да ти хареса. Те зрелите мъже са хиляда пъти по-потентни,мъжествени и плодовити,в сравнение с тия вчерашните пикльовци и пишлемета на твойта възраст. Знаят къде да пипнат,как да те зарадват сексуално,как да те задоволят и как да те накарат да се почувстваш жена. Ето аз например съм по-млада от тебе,на 19 съм и съм вече омъжена за един 65 годишен мъж и имам 2ма сина от него и си ги гледаме двамата заедно спокойно и си имаме страхотна химия,пламнала между нас и никой не ни се меша от обществото да ни казва кое е нормално кое не. Така,че опитай,нищо няма да изгубиш.

11.   Това не е педофилия. Педофилия щеше да е, ако ти изглеждаше като дете.

12.   Чичаците и старците са най-нахални. Като ги удари менопаузата и гледай сеир. Виж ги и тук как колкото и да плюят, колкото и да повтарят, че си били хубави и на стари години, пак не могат да си избият комплексите. Смятай какъв яд ги яде старчоците. И колко пъти тук им се каза, че никоя млада не иска смръдлив старчок, те пак синзнаят тяхната. Както някой беше казал, мислят си горките, че ще вменят на някой, че са млади батковци аполончета и ще превъзпитат жените да ги харесват. Като и оня старчок, който беше пуснал тема, че се навира между двойка младо момиче и момче, пита старчето дали тя го харесвала. Да си умреш от смях с тея нелепи твари.
В краен случай пускай една жалба, чичаците и дядовците трябва да си знаят мястото. Бива наглост и психопатия...

13.   Не епедофилия, не го съди нормално е мъж независимо от възрастта си да бъде привлечен от красива жена на 21. Не е нормално, алвд катонси го отрязала, да досажда. Кажи му ясно да те остави. Не му вдигай, блокирай го, не приемай подаръци. Ако ти досажда в работно време, оплачи се в Човешки ресурси.
А за възрастта, за мен никога не е била от значение. На 34 съм, приятелката ми е на 20. Преди се виждах с жена на 47. Смятам, че е до човека. Но след като не го харесваш, не му позволявай да ти досажда. Ако трябва потърси помощ пт приятел, брат, баща.

14.   Ще ти се! ;)

15.   Нямаш ли майка да ти даде акъл?! Хвани се с някой българин тогава да видиш как ще те направи дива и щастлива! По-добър мъж от западноевропеейца няма.
Ж21

16.   Поредната попрезряла хахавела с отдавна паяжинясала п..ка, чиято единствена цел в живота е да дискредитира и уязви мъжете...

17.   Явно по някаква твоя си причина не си достатъчно ясна с него!
И ти си знаеш че, когато за теб е приятел, но за другият е друго- трябва да преминеш към строго служебни отношения. Но ти харесва да е около теб и явно ти харесват и намеренията му, в такъв случай ти харесва да поддържаш интереса му към себе си "за всеки случай".
Щом след 2- 3 дни затишие започва отново, то ти подаваш противоречиви сигнали.
Живея в чужбина и съм сред хора от цял свят. Нормално е да пробват, а приемат без проблем и с нужното уважение- категорично НЕ! Със сигурност ти не си категорична!

18.   Номер 3 ти е дала много добри съвети. Бъди твърда и категорична без излишни обяснения и оправдания. И не допускай разни колеги прекалено близо. Той е мъж, не ти е ментор, а още по-малко баща. Нормално е да си покаже мераците, щом си скъсала дистанцията. Отдалечи се от него и поддържайте само колегиални дипломатични отношения.

19.   Аз съм авторката. Значи не съдя човека, че е привлечен от мен, a че не осъзнава, че аз НЕ съм. Причини съм му давала, защото той е питал освен възрастта има ли други. Ами не ми харесва просто. Може Брад Пит да е, като не ми харесва. Плюс това той много ме изненада, защото ми го сервира от раз, аз по друг начин го приемах. За мен възрастта има значение. Не съдя тези, които се обичат въпреки големите разлики, но аз се чувствам комфортно с момчета на моята възраст. Майка ми е 73 набор, баща ми 72. Има деца както споменах. Едното 2 години по-малко от мен, другото - 4 години по-голямо. Ами не искам гаджето ми да е по-голямо от нашите, в зрелите мъже нищо не ми действа възбуждащо, ако ще да изглеждат супер - мога да им се възхищавам и това е. Може пък аз да искам по-малък. Какво правим тогава? Ако и на мен се яде агнешко? Просто ми е по-досадно, когато възрастни мъже не се усещат. Ако е достатъчно зрял, какво иска от момиче на 20? Поласкана съм, но не искам. И никъде не съм казала, че народността му е проблем, даже похвалих, защото скандинавските мъже са генетично богопомазани, но харесвам момчета като мен, не зрели мъже. Защото това е редовното оправдание на всеки педофил - че е по-зрял и знае какво иска. Така ги наричам, защото, за да сваляш момиче, чието родители са по-малки от теб, а твоите деца по-големи от момичето, то си си педофил. По-добре със сина му да ме срещне, накрая това ще му кажа от яд. Може би звуча смешно и заядливо, нито съм си измислила, нито преувеличила обаче. Ако дам малко подробности, може и фирмата да знаете, но така той може да се разпознае. Става дума за компания с много чужди езици и много различни чужденци. И да, имам нужда от пари и много по-приятна е работата от предишните ми, където за половината на сегашната заплата съм се скъсала от сервиране например и занимавка с пияни и заядливи клиенти. И не, няма начин да легна с него обаче, не съм проститутка. Просто изяснявам, защото имаше по-заядливи и странни коментари.

20.   спрях да чета след Харесвам по малки...

21.   Тегли му една п*тка ма*на на дъртия джендър! Ж21

22.   Като те свалят българи-за нищо не ставали.
Сега те сваля швед-ама и той не ставал.
Ами върви в Тамбукту или Френска полинезия белким кандисаш с някой туземец нашарен с краските на войната и лингамен символ в гащите достоен за поклонение и всеобщо възхищение.

23.   И какъв е проблема? Ти сама си го допуснала до себе си, а после ревеш. Като искаш блокирай му номера - лесно е. Но май другаде е проблема...

24.   Сбъркала си още от начало. На работа си за да работиш, не да си създаваш "бащинско дъщерни" отношения с шефове-старчоци. Поласкана си била от вниманието му, ясно, но той го е приел като знак за нещо друго. Възможно е в родината си този да се пази от подобни "доверия" и "менторства", но е разбрал, що за работни отношения царят в нашенските офиси. Блокирай го и го игнорирай от всякъде. Не приемай абсолютно нищо от него. Но бъди готова и за търсене на друга работа.
Поне да ти остане урок- в работата се дръж на дистанция. Без разговори за личния живот, доверия и сантименти.
Непрофесионалните отношения на работното място завършват кофти в 90% от случаите. Особено за низшестоящия.

25.   Такива разчитат, че нищо няма да направиш, че ще си мълчиш. От страх за работата няма да дадеш гласност на този сексуален тормоз, защото си е точно такъв. Тук няма значение толкова възрастта, а самият факт, че колега те преследва и ухажва без твоето желание и при многократни намеци да спре. Грешката ти е била, че си го допуснала твърде близо. Друг път с мъже колеги внимавай. Явно този смята, че се правиш на труднодостъпна, но го желаеш, защото все пак сте били близки. Сигурно си мисли, че още малко и ще се огънеш , че твоето нежелание е някакъв вид скромност. Силно разчита на това, че ще си мълчиш и, ако преспите, че ще си дискретна. Няма да си му първата жертва, такива се пробват често. От теб зависи дали ще му дадеш отпор и кое ти е по-важното- парите или спокойствието. Кажи на някоя жена, на мениджър, на HR , раздухай работите.Нека този да не те подценява. Не прави грешката да си мълчиш и търпиш. Да, шефовете може да не ти повярват, да се застъпят за него, той да отрече, но ти поне пред себе си ще си се защитила. И да загубиш работата, нима искаш да работиш във фирма, където не обръщат внимание на подобни оплаквания, където има подобни мазни свалячи?! Където някой чичо вижда в млад човек, който е неопитен на работа и търси съвет и помощ, сексуален обект и гледа толкова повърхностно на служителите ?
Просто не си мълчи, не бъди жертва. Успех и пиши какво е станало!

26.   Някой тук не е спрял да съчинява истории за я сексуално насилие, я за пиян баща, тъпо е да се чете, втори трети ред и до там!

Гнусно!
И колко хора вярват, е те това не е за вярване!

27.   Тя го почувствала като баща и ментор, за да почувстваш някого така трябва да се сближиш с него, пък после се оплаква. Майките ви не ви ли учат да се държите адекватно с мъжете, за да не си помислят нещо и да не чувствате стари мъже като бащи. То е модерно да си малка неадекватна пикла, която търси внимание от всеки, пък като й го дадат не го иска. Дала сигнали, сближила се с него, човекът си въобразил нещо, напълно нормално, очаква се. И после, ма откъде ми дойде.

28.   Било педофилия, хахахаха

29.   От цялата работа - вж. 19., разбрах, че авторката е педофил. Да, чувал съм че имало и жени педофили :)
Нормално е да се дразниш на околните, да намираш външен обект, към който да насочиш гнева и страха, който таиш в себе си...
Впрочем, колко по-малки момченца харесваш, студентке? Да не би някоя от досегашните ти работи да е на детегледачка?

31.   Не е нужно да има разговори за секс, за да бъде това сексуален тормоз. Самия факт че ти досажда по такъв начин е кофти и имаш право да се оплачеш. Какъв ще бъде резултата от това обаче е друг въпрос - ти трябва да прецениш дали фирмата е наистина сериозна и би заела твоята страна. №5 ти е дала доста полезни съвети.

32.   Надали в собствената си държава би се държал така с някоя на твоята възраст. Тук просто виждат, как едва ли не навсякъде са на почит чужденците и айде, "очевидно и жените лесно ще си легнат с такива" (то че има основания и за тая приказка, има..., ама далеч не всички жени са готови да си легнат с някой само защото бил дошъл от богата държава...). Аз също съм се сблъсквала с такива случаи, но не мога да ти дам съвет, защото естеството на работата ми е такава, че съм работила най-дълго месец и половина по определен проект и съответно в един момент не се е налагало да виждам дразнителя повече.

33.   Обзалагам се, че ако темата беше пусната от момче на 21, на което се пробва 55 годишна, щеше да има само подкрепящи коментари към него и нямаше да има такова негодувание към думата педофилия..

34.   Първо - ти си му дала повод да се надъха. Ако не си го разбрала, твой проблем. Второ - каква педофилия е, да не си на 12? Хората с 40г разлика се женят, а ти драматизираш. Трето - като гледам е въпрос на време да се изкушиш да се пуснеш. Така че не се оплаквай ами гледай какво можеш да изкараш. То ясно, че няма да се жените и той ти предлага сделка. Ако е важна клечка във фирмата ще излетиш нагоре.

35.   Абе номер 34, ако ти така си проправяш път "нагоре във фирмата", продължавай в същия дух. Девойката си е казала, че не й допада да се държат към нея като сексуален обект. Трябва да ти е ясно, че за повечето нормални жени не всеки, на който се усмихваш или с който говориш, е в списъка с "желаните" мъже. Откога да си любезен и приятен човек означава, че едва ли не искаш да спиш с тоя, с който комуникираш. Това е толкова първобитно мислене на някой самозабравил се. Точно кубратовата селяния, която видяхме в САЩ. Определено тоя малоумник си позволява много, защото е в източноевропейска "евтина" държава. В своята държава или друга западна държава няма да си позволява такива волности.

37.   Иска да топне малкия човекът. Пусни му веднъж-дваж, после сам ще се откаже. Никой на тая възраст не е луд да се обвързва с момиченца. Просто му се е....е. Нормално е.