Споделена история от На работното място

Моята мечта-моят магазин!
Здравейте! Аз съм младо момче с предприемачески дух.
Разочарован от работните си места (от заплащане, най-вече отношение и условия)аз реших да поема по пътя на самостоятелноста. Имам начален капитал от 7000 лв, и реших да отворя магазин за битови стоки в малък град.
Нямам особени знания в тази сфера, но чета много и се интересувам. Притеснява ме най-вече самата подготовка- т. е документацията, самото откриване на магазина! Това, което искам да попитам хората с такъв опит е.
Трябва ли първо да се наеме помещението и тогава да се започне с изготвяне на документи или обратното. Защото
чета, че са нужни имена и адреси при някои документи, а тези документи изискват време, а това време е НАЕМ.
Като цяло какви документи са нужни за нехранителен магазин? Или мога ли да се обърна към специалист, който да ми помогне с документацията? И какъв специалист да търся?

Питал съм в общината (КАто гърмени-не знаят нищо)
Все едно нарочно всичко е усложнено и прикрито!
Благодаря:)

Коментари

1.   Първо оправяш документацията, после отваряш!

2.   В общината много добре знаят всичко но не са бюро информация и всеки си играе пас, защото не те пратил който трябва, а отиваш сам а нещата не стават така както си мислиш и като отвориш магазина защото никой няма да те спре бъди готов за много проверки. Помни поговорката за да има мир бъди готов за война. Най добре се консултирай със семейството си и вашите семейни приятели виж кой кого познава и да ти помогнат да се случи. Според мен със 7000 лв си за абсолютно никъде, по добре си купи криптовалута. Имай в предвид че да се занимава някой да ти зарежда стока и продава на ниска цена че и ти да изкараш пари то той ще иска количества а количествата са пари, а ако ще имаш три стоки в магазина не се занимавай. Инвестирай в неща, които нямат наем, годност, човешки ресурс освен теб.

3.   Консултирай се със счетоводител и адвокат свързано с документи, касов апарат и регистрация на фирма за магазина.

4.   Защо не минеш един бизнес курс? Ще ти даде доста знания.

Иначе търси информация във правителственият сайт там има всичко. Информацията там е валидна за разлика от тази която ти се дава тук.