Споделена история от На работното място

Какво е да работиш в моргата?
Здравейте! На 19 години съм и скоро ще заминавам да уча в чужбина, но ми трябват пари. Жиевя в малък град и на скоро последният ни съдебен лекар в нашата област почина. Управителя на моргата е приятел на баща ми и каза, че мога да работя там и без образование със заплата над 1500лв. Работил съм и преди в много различни сфери и честно казано повече от 1000 без обрязование е трудно да вземеш. Това ме налара да се замисля дали да не пробвам няколко месеца или докато почне новата учебна година в университета ми в чужбина? Нуждая се от пари, а 1500лв са ок за човек който не плаща наем. Дали някой от вас има опит в тази сфера. Казвали са ми че е доста тегава и изтощаваща работа, но разбираемо е, все пак всеки е умрял около теб... Е, някакви съвети от вас???

Коментари

1.   Ако не те е страх от умрели, може да пробваш.

2.   Как така без образование ще заместиш съдебния лекар? Нямам представа какво е да работиш в морга, предполагам ти трябват железни нерви и ако трябва да виждаш труповете, задължително да си учил медицина, защото там подготвят студентите за такива гледки. Така че според мен, ако ще имаш пряк досег с мъртъвците, по-добре не си го причинявай. Понякога парите имат прекалено висока цена.

3.   Вярно че е гадна работа ама малко ти завиждам, 1500 лева и повече не са чак толкова много пари но наистина не са и малко особено за сам човек който не е под наем.

4.   Отврат е ,честно.

5.   Мисля че си твърде млад за такава позиция
Ж18

6.   Много умряло някво, ддз

ДС, 21

7.   Според мен не е за всяка психика. Знам, че смъртта е част от живота, но все пак... 3 пъти съм била на погребение и всеки път го помня все едно е било вчера. След първия път 10 години сънувах кошмари, че майка ми ще почине като баба ми. Сам се познаваш и можеш да прецениш, но ако след това даваш изкараното за психолог, просто не си струва.

8.   Ако не те е гнус и след като свикнеш с миризмите, подчертавам миризми, защото са доста, не е само една, както повечето хора си мислят, ще ти хареса.

Бивш Пироговец

9.   Свиква се с всичко. Тя и жена ми не можеше да гледа кръв и и се повдигаше дори от леко порязванe, но сега си щъка в моргата като у тях си и разнася обезобразени и полуразложени трупове като бебета в детска количка. Е, само миризмата е меко казано отвратителна, но дори и с това се свиква донякъде. Първите 2-3 месеца може да поръщаш и припадаш малко, но пък ще станеш ебати коравото копеле и няма да ти пука от нищо. Което пак не знам колко е добре, защото ставаш нещо като социопат. Спираш да проявяваш съчувствие и да мислиш за смъртта като за нещо трагично. Е, последното е хубаво де. Освен ако не започнеш да омаловажаваш живота.

10.   По-добре в погребална агенция, сега се нароиха много. Там мъртъвците имат по-добър стайлинг.

11.   Без образование и опит в морга в малък град е невъзможно да взимаш 1500 лева. Може би това е заплатата на въпросния съдебен лекар, който ти няма да заместваш, защото не си учил за това. Най-вероятно позицията ти ще е нещо като санитар, който носи труповете нагоре-надолу, почиства след интервенции и т.н. Общо взето чистач, като обикновено заплатата е минимална.
Иначе е гадно, ужасно миризливо и напрягащо, но ако имаш здрави нерви и стомах, няма какво толкова да стане. След време започнаха да ми приличат на спагети Болонезе, но дава як шут в зъбите - кали ми нервите, промени ми целия мироглед за живота и много трудно се впечатлявам от каквото и да е. Странно, но факт - направи ме по-спокоен и уравновесен човек, чак май затъпях емоционално, което ми спестява много нерви, така че го намирам за позитив.

12.   Не са страшни и опасни умрелите, а живите.

13.   Абе умряла работа ми се струва това. Не бива млад човек да се забутва на такова място. Както пее Лили: не всичко е пари.

14.   Е каква е тази работа в моргата без образование? И аз съм искала да съм патоанатом или нещо друго в моргата, ама като не разбирам от биология и учене на медицина се отказах. Да не искат да те сложат да си чистач?

15.   Ето нещо полезно. Youtube Caitlin - Ask a Mortican Разгледай видеата й. На английски са но мисля че няма проблем. Кейтлине жена която е завършила в училище за гробари и сега разказва на хората за професията си. История, методи документация. Дори има собствена погребална агенция:)

16.   Моето мнение е да се пробваш. Да видиш дали ти харесва. Все пак заплатата е чудесна да не кажа "мечта" за момче без образование и в малък град. Успех! Ж21

17.   Не, категорично недей! Твърде млад си за да живееш със смърт около себе си! Това ще промени живота ти, енергията ти, ще те "изгори" от вътре! Та ти сега трябва да си най- позитивен, активен, мечтаещ и преследващ мечтите си!
Ако пък си сензитивен... задължително е да бягаш далеч!!!
По- добре по- малко парички, но спокойна душа и щастливо сърце!

18.   Имай предвид че труповете са голи