Споделена история от На работното място

Имам изплатени н.п по Еконт ,кога те търсят от НАП ,моля за съвет и мнение
Хора от скоро около 1 г. продавам цветя и ръчно-изработени картини по интернет, изпращам по Еконт и така си получавам наложените платежи, до сега сумата е около 1000 лв най-много, не повече, не пазя касовите бележки , въпроса ми е, кога те търсят от НАП, как стоят нещата, не съм запозната, прочетох само една статия, че те търсят, а данък, някой може ли да ми обясни, каква сума трябва да си надминал и за какъв срок от време става на въпрос?

Коментари

1.   може би трябва да платиш 10% данък печалба и да ти е мирна главата. По ДДС се регистрираш след 50хиляди на година. Предполагам нямаш и регистрирана фирма изобщо.

2.   И мен ме интересува. Продавам обувки от скоро и сумата е точно около твоята засега.

4.   Спокойно, щом до сега не са те потърсили значи няма проблем, тия 1000лв за един месец ли са, или за повече, щото ако са за един месец си минала границата от 700лв и там дължиш данъци, ако са за два или повече не си минала гранцата, най добре и за напред си пази касовите бележки, ако ти потърсят данък за отчет.

5.   За 1000 лева и то за цяла година, едва ли ще те потърсят.

6.   до 5000 лв годишно не е проблем. Въпроса е ако е над 5000лв. Потърси в интернет информация. Държните институция обичат да се правят че работят но ако не си превишил 5000 лв спокойно.

7.   Мисля че 10 000 за година.

8.   Кажи, че цветята са ти наследстжо от баба ти и нападжиите са дотам.

9.   Когато стигнеш редовни плащания от 4-500 на месец, тогава имаш шанс за посещение. Еконт се отчитат на НАП, вече всички търговци с ел.магазини го взеха предвид. Колкото повече расте месечния ти оборот през еконт, толкова повече и шанса да ти обърнат внимание. Но те имат далеч по-големи проблеми тази година от това да се занимават с теб.

10.   Трябва да плащаш данък щом нешата са нови и ти ги изработваш. Аз пък продавам стари вещи -книги, уреди... За тях трябва ли да се плаща данък?

11.   До 10 не, а НАП в момента има много по големи риби с който да се занимава, няма да стигне до авторката, има търговци дето въртят по 8000 лв на месец, НАП с тях се занимава не с 1000лв за два три месеца!

12.   До колкото знам от колежка, която и тя продава някакви неща в ЕКОНТ, при годишен оборот на твое име над 2000лв. ти взимат данък. Такава информация поне аз имам,