Споделена история от На работното място

Колега налита и заплашва
Здравейте, искам да споделя с вас, как днес колега ме заплаши и налетя на бой!Не съм вярвал, че може да има толкова зле като поведение хора!От година и половина съм на това място и съм такъв човек, че гледам да се държа добре, да не обиждам, каквото ми кажат го изпълнявам.На въпросния колега му направих доста услуги за които ме помоли, като например разтоварване на дърва, курс с кола за пренасяне на багаж, черпил съм го разни неща и също последният път го закарах до болницата защото му прилоша и го изчаках, даже го закарах до тях след това.Тези услуги ги направих за да помогна, a не за пари.Подчертавам, че не съм го обиждал или според мен не съм имал някакво лошо поведение или държане!Той пие на работа, но не се напива, по скоро е алкохолик.Hяма ден да не пие, даже започва от сутринта по малко.Oбаче пие така, че да не му личи.В началото го черпех и алкохол даже.Доста по стар работник е и е такъв, че не обича да му се дава акъл за работата.Kато образование е със средно доколкото знам, като мен.И така до случката днес - за нещо съвсем безобидно което му казах(за маркировката на едно пале как трябва да бъде)той явно го възприе, че му давам акъл така да се каже, и пред другите колеги каза, че съм го дразнел и нервирал и ми тръгна на бой!На мен обаче ми писна и му казах нещо от сорта "какво ми скачаш" и какъв е проблема!Той тръгна към мен, но се спря и влезе вътре в цеха.Toва става пред един от другите стари работници, но той е много точен човек и след това разбрах, че ме е защитил!Проблема сега е, че този който ми налита, след работа се е обадил на този който ме защити, и го е напсувал на майка!Сега пък точния колега се заканва да бие лошия.Дайте някакъв съвет какво да правя!Мислех да излезна болнични от понеделник, но по добре е да отида на работа!Та поуката от цялата история е направи добро изяж л....!

Коментари

1.   Говори с този човек открито, но имай едно наум че не е много читав.

2.   Говори с ръководството на фирмата, да се предприемат мерки. Ако ли не, се оглеждай за работа другаде и при подходяща възможност тръгни от там. Да се работи с токсични колеги не е добре, или на място където се толерира това.

3.   Тук става въпрос за ниска интелигентност, няма какво да направиш, освен да се дистанцираш от него. Няма как да се промени, не му помагай и не взимай отношение вече.

5.   За това на бегли познати никаква помощ.

9.   Съветът ми е да бЕгаш далеч от тази "работна атмосфера". Учи ако можеш и се махай от подобни махленско-ман*алски места. Пияници и кой е по-по-най, жалка история. Ако се опита да ти посегне и можеш, напляскай му шамарите и се махай!

11.   Правиш докладна записка свободен тескт със входящ номер в деловодството и следиш за развой и решение, посочи и свидетели.
Аз така се оправих, иначе по другите начини ще изкарат теб виновен.

12.   Не се занимавай с глупости, спри да комуникираш с алкохолика и говорете с него само по работа. На другия ти колега обясни, че няма защо да си къса нервите и да се занимава с глупости и той. Като спрете да му обръщате внимание ще видите как ще си коригира сам поведението.

14.   Имаш работа с човек, който е с ниски задръжки, да го наречем - лесно пали, вероятно лесно си сменя настроенията, може и лесно да забравя, че се чувства засегнат, а може дори напротив. Той не е запомнил доброто, което е видял от теб, защото интелекта му няма такъв капацитет да запомня, осмисля и да вади някакви дългосрочни изводи. Колкото е да грозно, той е близо до животински инстинкти, със своите моментни реакции. Такова поведение, естествено е характерно за употребата на алкохол, такива са циганите - първосигнални и буйни, такива са дребните престъпници и в крайна сметка и самите животни.

На твое място бих му се извинил, съзнавайки, че той трябва да ми се извини. Приеми го, че има умствени проблеми и спрямо него не можеш да прилагаш критериите за нормален човек. Едно извинение, колкото да се успокои, някой дребен подарък, под формата на цигари, алкохол, баничка, каквото там обича и после разговор със шефа да не ви се пресичат пътищата. Ако това е невъзможно - нова работа. Той няма и едва ли е способен да се промени, а ако шефа не иска да го маха, ти ще си тровиш живота.

Това е, което ми идва на ум, може би някой надзирател от затвор, възпитател в ТВУ или подобен ще даде по-компетентен съвет, защото работят точно с такива.