Споделена история от На работното място

Гипсокартон
Здравейте. Имам голяяяяям проблем. На работа в съблекалните има окачени тавани. Един ненормалник (колега) се напил на нощна смяна оная нощ, не знам какво точно е правил, но днес ми се падна да съм за пръв път след тази негова "смяна", влизам сутринта в съблекалнята и се натъкнах на "изпълненията му" - плочките в частта където се намира банията, са напукани по вертикала от горе до долу, една от стените е спукана и е паднала част от мазилката, а на границата между стената и окачения таван зее дупка, по цялата дължина е. Шпакловъчна лента няма. Цялата конструкция е гипсокартон, евтиния, бързо и некачествено изпълнение. Отделно панелите на тавана са разместени и духа зверски, тъй като таванът се пада над банята и вее постоянно. Въпросният е уволнен дисциплинарно и днес дойде да заплати 730 лв. щети. Има и 3 изкъртени врати на гардеробчета и спукано огледало. Вратите и огледалото са ясни, поръчани са нови. Въпросът е с плочките, стената и панелите. С друг колега трябва да се заемем с мизериите и да оправим нещата до сряда. Тук идва другият проблем - не желаят "великите" началства да осигурят качествени и достатъчно материали за ремонта. Ще караме с материали от предишни заявки по това перо, неща които седят в склада от месеци и даже не помня какви са. Та въпросът ми е - как да оправя стената и разместените и напукани панели на окачения таван с предполагам голямото нищо което ще се наложи да използваме? Ще се напука много бързо пак и ще ни занимават отново, не за друго. Благодаря предварително и се извинявам, че за такива простотии трябва да се говори толкова много.

Коментари

1.   Като не можеш да го оправиш защо се зае с ремонта? Кой ти попречи да кажеш че не си майстор гипскартон?
Като не можем да видим как изглеждат нещата и с какви и колко матеряли разполагаш, няма как и съвет да дадем.

2.   Kaзаха аз да го почна с колегата, не са ми искали снимки на ремонти, за да решат дали да ми го възложат.

3.   Ако не са те наели за строителен работник, тогава тази задача не ти влиза нито в компетенциите, нито в задълженията. Май шефът ти иска да мине тънко (като повечето в България) и се опитва с трици да лови маймуни. Разясни му, че това изобщо не е твоя работа и да си намери майстори. Кажи му, че нищо не разбирате с колегата и точка. Има си специалисти, а ти не си човек за всичко. Нека той си се оправя като наема ненормалници, които му чупят.

4.   А ти думи като"НЕ" и "Немога" не ги ли познаваш? Или толкова много си се хвалил, че всичко можеш и всичко знаеш, че сега е кофти да кажеш истината? То така утре и автомобилите на фирмата ще искат да оправиш, след като имат човек който може всичко, защо да плащат на майстор.

5.   Подкрепям номер 3. Кажи на шефа си, че не можеш да го направиш и още повече щом не ви е осигурил и материали! И още един съвет от мен търси си друга работа, явно работиш за някой шеф-измекяр и не си струва да остваш там. Щом изникне друга възможност веднага бягай! Успех! Ж21

6.   Има развитие. Дадоха ни "материали" (кофа латекс, видии, евтино лепило за плочки и чук ). Заявих, че отивам в деловодството да си подам молбата без предизвестие и финансови претенции и в сряда ще отида да си взема попълнената трудова книжка. Ще започна работа в друг по-голям град.

7.   Браво авторе, че си се отървал и си си намерил нова работа. Дерзай и успех!