Споделена история от На работното място

Армията
Здравейте. Искам да попитам пречат ли очилата за влизане в армията? Като гледам какви се разминават по пътя с мен - масово са по-ниски и значително по-дебели от мен. Сериозно го обмислям, тъй като ще ни съкратят скоро и доста колеги са се ориентирали натам, включително и жени. За Военно окръжие Стара Загора става въпрос, ако има значение, не за града, просто ми се пада областен град и ако ще да се произнася Негово Пресветейшество балтията, там ще е. Съответно там ще става купонът за евентуален успех след изпълнението на дузпите. Другото, което обмислям, е офис на Изипей, но там е много дебело, трябва да направя фирма и ако решат да ме отрежат ще увисна с фирма с дейност на хартия и нула приходи. Благодаря за мненията.

Коментари

1.   Здравей зависи какъв искаш да станеш, но мисля че това с очите би ти попречило, защото има тест за физическа подготовка. А и да не се лъжем там повчето са с връзки, така че не гледай другите килко са дебели - явно имат дебели връзки хах! По добре се насочи към нещо друго, ако имаш някакви други специфични унения или се преквалификацирай и образовай изцяло в друга сфера. Успех!

2.   Армията. Винаги се намира кой да мре за чужди интереси, защо да не си ти следващият.

3.   По улицата постоянно виждам някакви бъчви много по-ниски от мен и поне 30-40 кила повече от мен, тия тестове явно не ги правят те. Иначе за лицеви нямам проблем, бягането също. А преди години ме бяха приели първи по успех в страната и ми звъняха да ме обучават за военен пилот, но записах Икономика, което беше грешка, не работя в тази сфера.

4.   Интересно мислене. Ти не отиваш да служиш за страната си а търсиш сигурен доход... С тези очила директно ти казвам, че на военна комисия са те писали негоден.

5.   Какво визираш заради очила? Имаш висок диоптер или някакво друго заболяване коригирано с очила? Принципно има наредба, която определя заболяванията, с които е възможно или не изпъляване на военната служба. Също така при подаване на кандидатура се определят длъжностите, които желаеш. За снайперист няма как да стане с някаква корекция на опите, но има други специалности, за които може.
Конкурсът минава в три нива. Първият е документи до Военното окръжие. От там те пращат на медицинска комисия за годност и психологическа пригодност. След като бъдеш годен по тези два показателя отиваш на втори етап, който е физическа годност и тест за обща култура. Едва след това е трети етап събеседване и класиране с предложение за място. Успех.

7.   Имам 0, 5 диоптър, щото ми се налага да работя много на компютъра и окото се уморява. Иначе нямам претенции къде биха ме сложили, искам да ида на мисия, нищо друго.

8.   Виж Наредбата за военномедицинската експертиза
http://www.comd.bg/sites/default/files/public_files/naredba_n-6_ot_13.02.2018_g._za_voennomedicinska_ekspertiza.pdf
Ако зрението ти се коригира с очила, годен.
Но може да си негоден ако имаш много нелекувани кариеси.