Споделена история от На работното място

Познавате ли такъв карък, като мен ?
Понякога се чудя защо все на мен?
Завърших висше - магистратура, хубава специалност.
Намерих си работа на административна позиция в малка фирма, в която стоях една година. Повишиха ме малко и аз реших да напусна работа за да отида в голяма международна компания. Така и не успях да намеря голяма фирма и започнах отново в малка. И тук тотално се провали живота ми. Фирмата, в която започнах фалира след няколко месеца( още преди пандемията) и аз отново останах без работа за няколко месеца. След това отидох в друга фирма, в която да замествам дадена служителка по майчинство ( тя беше позната на шефовете и нямаше как да я изместя, въпреки че се стараех да се доказвам) понеже и там фирмата беше малка и нямаше как да ми намерят нещо, след, като се върна жената аз отново останах без работа.
Сега търся работа, но заради кризата е трудно и нямам особен успех.
Та мисълта ми е защо съм такъв карък и защо точно на мен се случи? Обичам работата си искам да работя по специалността си, но защо попадам на подобни фирми?
Една позната ме посъветва да отида в църквата и да запаля свещ за да ми провърви. Но колкото и да ходя по църкви нищо не става. Седя си и цъкля на едно място и се чудя защо ми се случи това нещо?

Коментари

1.   Ти си взела решението да напуснеш работата на административната позиция. Някои хора работят години без да бъдат повишени, а теб са те повишили за една година.
Дори и да е било минимално, все пак е нещо.
Въпреки това напускаш за да отидеш в международна компания, но не успяваш да намериш голяма фирма.
Ако поне малко си си харесвала работа защо предварително не намери сигурна работа и след това да напуснеш.
Все пак започваш в малка фирма, която фалира.
След това започваш с ясното съзнание на позиция по заместване, след което не те оставят.
Не мога да те определя като карък. Даже си далеч от лошия късмет. Няма как предварително да не си била наясно как могат да се стекът обстоятелствата, с изключение на фалирането на фирмата.
Това е животът. Трупаме опит по всевъзможни начини.
Вярвам, че ще успееш да си намериш желаната работа.
Успех!

2.   случило се е за да научиш нещо а дали ще го научиш зависи от теб. Другия път преди да напуснеш си намери предварително работа

3.   Ами работила си, ще си намериш друга работа. Трудно е. Друг път не гледай да е голяма компанията.

4.   Не си само ти така, почти всички бяха, , ожилени” през пандемията. При двете затваряния беше почти невъзможно да си намериш работа. Всичко скоро ще се оправи

6.   Мога ли да те помоля да споделиш коя е специалността ти? Има хора, които месеци и даже години след завършването не можем да си намерим работа и нямаме шанс изобщо да започнем нещо по специалността, а ти си имала възможността да сменяш фирмите и да си избираш къде да работиш. Както виждаш, има мнооого по-големи каръци от теб, какво да кажат те с гайдите? Очевидно за твоята специалност има търсене и пак ще си намериш работа, при това си натрупала и опит, не се кахъри толкова. Моля те, сподели коя е специалността ти, аз търся към какво да се преквалифицирам, защото на трудова история като тази, която описа, аз не само не бих се оплаквал, а бих се радвал.

7.   Авторката Към номер 6 Магистър по Бизнес администрация.

8.   Благодаря ти, ще я имам предвид като вариант. Успех в търсенето и в следващата работа!

Номер 6

9.   Миличка, не може да има повишения всяка година, за съжаление, няма как да стане. Работил съм в държавна администрация, там имаше хора с по над десет години служба на една и съща позиция. А някой става началник на дирекция само ако предишния се пенсионира т. е. може да ти мине животът докато дойде шанс за нагоре и пак връзкар да те предреди. Разбирам те, че искаш да градиш стабилна кариера и бъдещето си, обаче много хора искат и не е лесно.

Искам деа ти кажа, че ако чакаш някой друг да те оцени и да ти даде нещо, ще мине много време. В животът печелившето отношние е да се стремиш сам да си дадеш. Помисли за това.