Споделена история от На работното място

Без вина,виновна
В работата има колега от скоро. Аз по принцип съм отзивчива и гледам да му помагам с каквото мога, защото много неща не са му ясни. Сутрин пием заедно кафе и си говорим, на обяд пак аз и той си взимаме нещо за ядене. Като цяло отношенията ни са служебни. Той не е мой тип, дори не се доближава до моя вкус. Дори ми се струва малко женствен (и не само на мен). Нито аз съм дала повод да си мисли за нещо повече, нито той на мен. Обаче друг колега (на годините на баща ми) разправял в работата, че аз много се навъртам около новия, че си гукаме и т. н. Някои колеги му се чудят как може да говори такива глупости, но има колеги, които ме укоряват, че съм прекалено общителна и давам поводи за клюки. Другото, което ме притеснява, е че това ще стигне и до ушите на половинката ми. Сигурна съм, че интриганта ще намери начин партньора ми да разбере (познава го). А мъжът ми е ревнив. Какво да правя, как да му затворя устата на този? А на мъжа си после какво да обяснявам?
П. С. Към жените от колектива отношението ми е същото, дори с някои от тях вече сме приятелки, но ако съм любезна към някой мъж, се тълкува като нещо повече от приятелство.

Коментари

1.   Не харесвам ревнив, защо не говориш с приятеля ти. Те хората разбрали не разбрали, само клюки

2.   Няма как да затвориш устите на хората, можеш само да не им обръщаш внимание, ама наистина да не ти пука.
През годините са говорили какво ли не за мен, с доста хора от работата са ме одумвали. Особено 1 бивш колега имахме - за него ако някой нещо е постигнал, значи е благодарение на секс, няма друга причина за него. Преди беснеех как може да има такива хора - ами може и нищо не можеш да направиш. Да тръгнеш да обясняваш на всеки, че няма нищо между вас? Колкото обясняваш, по-виновна ще изглеждаш. Просто подминаваш и толкова.
А на мъжа си обясняваш истината - че този интригант злобее и затова говори така за теб.

3.   Aми ,спри да си пиеш кафето с него и общувай с колежките .Ако сте смесена компания ,няма да е проблем

4.   ПШлачи се на мъжа си веднага. Разкажи му как имате нов колега, че той е малко гей и зар=това се разбирате, че жените в колектива ви интригантки, а този новия може би е гей но пък си говориш с него по женски. Остави го ден два да осмисли чутото от теб и после му се оплачи как дъртия колега се майтапи че ти и гея сте си гукали.
90% от ревнуващите хора, ревнуват поради липса на информация, какво прави половинката им когато не са до нея, ако му разказваш повече ще имаш по малко проблеми с ревнивеца. Другите 10% ревнуват защото самите те изневеряват и мислят че и жена му е такава, като него.

5.   Отиди директно при чичката и му кажи, че ако има някакъв проблем с поведението ти и това, че си любезна, да дойде и да ти го кажа на теб, а не да клюкари като злобна стрина. Такива най-много се страхуват от директна конфронтация с човека, зад чийто гръб говорят. Обичат да внасят смут и това им е идеята, ама нямат смелост да го направят очи в очи. И ако за него приветливото поведение означава непременно наличие на задни мисли, значи нещо във възприятията за живота много му куца. А на мъжа си кажи каква е ситуацията преди тоя да се докопа до него, защото така ще я изкриви и захароса, че ще ви изкара най-страстни любовници.

6.   Започни ти разговора с половинката си. Кажи му ей така от нищото че еди си кой е решил да интригантства и е почнал да говори някакви простотии по твой адрес. Можеш да вкараш хумор и нещо от сорта на това, че не разбираш защо точно с гей е решил че близка по такъв начин. Или пък бъди потресена и неразбираща какво иска да постигне. Въпросът е ти първа да споменеш за случилото се, за да не излезе после, че криеш нещо и да научава глупости от този колега.

Кажи, че този ти е странен напоследък и подозираш, че не ти мисли доброто и разкажи отгоре отгоре.

7.   Ами не му помагай толкова. Или кажи на съпруга, че колегата си пада по мъже.

8.   Абе я им тегли една майна на всичките? Да не си длъжна да плащаш данък "Обществено мнение"?
Като стигне до мъжа ти какво? Обясняваш му честно как стоят нещата. Ако не те разбере - значи не е за тебе и го разкарваш. Какво си се хванала да се ядосваш за бъдещи неслучили се работи?
Цял живот ли смяташ да се криеш и оправдаваш? Да се обясняваш на всеки? Я БАСТА!